Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Merhum zubeyr abiden nasihatler (1 Kullanıcı)

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
Ustad bediuzzaman hazretlerinin has talebelerinden zubeyir gunduzalp abimizden gunumuz genclerine guzel bir mektup:

Madem ki islam in her derdine razi oldugunu bildiriyorsun, bu mujdenle bize ask ve sevk veriyorsun, o halde iyi dinle. Vazifen, dikenler arasinda guller toplayacaksin, ayagin ciplaktir, batacak. Elin aciktir, isiracak. Buna sevineceksin. Firavunlar kucaginda buyuyen musa lari safina alacaksin. Aldigin icin dovecekler. Konustugun icin zindana koyacaklar, sevineceksin. Collere surulursen, kaninla agac yetistireceksin. Kutuplara surulursen, isinla sebze yetistireceksin. Yesilligi sevmeyenler olacak. Yakacaklar, yikacaklar. Sen bunu sabirla seyredeceksin. Karanlik zindanlara salarlarsa, isik, pasli vicdanlari gorursen umit, imansiz kalplere rastlarsan nur vereceksin. Sen verdigin icin suc, sen getirdigin icin ceza, sen konustugun icin mahkum olacaksin ve buna sukredeceksin. Anadan, yardan, serden ayrilacaksin. Candan, gonulden kur an a sarilacaksin. Damla iken deniz, nefes iken tayfun olacaksin. Derdini yazmak icin derini kagit, kanini murekkep edeceksin. Kimse ile gorusturmezlerse, mecnun olup collere duseceksin. Leyla arar gibi, nur arayanlari bulacaksin. Bulamazsan uzulmeyeceksin. Yalan, iftira, camur firtinasina tutulursan, hissiyatini terk edeceksin. Onunde demirden set yaparlarsa, disinle deleceksin. Daglari toptan delmek gerekirse igne ile oyacaksin. Unutma, nerede olursan ol; kufrun ve cehlin ta temelini curuteceksin. Bir gun kur an etrafindaki surlarin yikildigini gorursen, hemen kemiklerini tas, etlerini harc, kanini da su edeceksin. Etrafina ilimden, irfandan, faziletten ahlaktan kaleler dikeceksin. Kaleler, fedailer ister. Nasil olsa sen de icinde fedai olacaksin. Bu mektubu okuyunca, mesnevi yi okuyan yunus gibi uzun olmus diyeceksin. O nun gibi, ben olsa idim: Ete kemige burundum, yunus diye gorundum, derdim dedigi gibi sen de ne luzum vardi uzun uzun saymaya, kisaca 'kur an talebesi olacaksin' deseydin yeterdi diyeceksin. Haklisin. Zira islam yoluna giren bilir ki, bu yol kildan ince kilictan keskindir. Her kisinin kari degil, er kisinin karidir...

turusina

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM C.C. yattığı yeri nur mekanını cennet eylesin inşALLAH amiin amiin amiin. bu abi rüyema girdi ve o kadar güzel hasbihal ettik ve hayatını araştırmak istiyorum inşALLAH detaylı olarak..sevda hafız kardeşim ellerin cennet gülleri dersin...

nuri sezer

Kayıtlı Kullanıcı
sevda hafız kardeşim allah razı olsun. ah o zübeyir abi; bir göz odada hayatını islamiyete adayan.üstadımızın 'zübeyirimi kainata değişmem' sözüne gayet dercede layık iman abidesi...........emeğinize ellerinize sağlık.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt