Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Merhaba (1 Kullanıcı)

||lucifer||

Kayıtlı Kullanıcı
hepinize merhaba buraya üye olmadan önce foruma baktım ve yazılarınızı okudum.yanlız şunu belirtmek isterim ki arkadaşlar sizler kadar dindar ya da islama düşkğün değilim.buraya üye olmamın amacı sadece uzun zamandır düşündüğüm şeylerden kaynaklanıyor.eğer bunların ne olduğunu merak ediyorsanız anlatıyım.ben burda en küçük üyelerden biriyim ve büyüdükçe bazı şeyleri haliyle sorguluyorum ve bunlar arasında dinim ve allaha neden inanıyorum gibi şeyler var kuran-ı kerim neden allha inandığımızı gayet iyi açıklasada bana göre yetersiz kalan parçalar var.ve ben eskiden çok inançlı biri olmama rağmen şimdi bunlardan çok şey kaybettim.bunun nedeni bu yaşıma kadar hayattan bazı dersler aldım ve bende bir takım zorluklar atlattım her insan gibi ama o zaman allahın bana yardım etmediğini ve beni duymadığını düşünmeye başladım.işte bu foruma üye olmamın nedenide bana iyi bir şekilde bunların açıklanmasını ve bazı şeylerin gösterilmesini istediğimden dolayıdır.umarım bana yardımcı olursunuz.çünkü eğer yanlış anlamazsanız agnostik ve ateist forumlarada üyeyim ve bunun açıklamasını hala doğru bir şekilde alamadım.sizin bana doğru açıklamalr yapmaı dileğiyle lucifer :T

hayal_8100

Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle bu foruma hoş geldin kardeşim.inşallah vede inanıyorum ki sorularının cevaplarını verecek arkadaşlarımız var.sen konunu açarsın arkadaşlarda bilgilerini yazarlar.rabbim hidayetimizi artırsın

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı
hg kardesim foruma... yalniz nickinizi begenmedim.. (lucifer seytanin adlarindan biri diye duymustum..) hayatimda karsima cikan zorluklar demissiniz ... yuce rabbinin sizi imtihan ettigini hic bir zaman unutmayin.. yaradan zorluklarla sizi imtihan eder .. zorlugu gordugumuzde daha cok dinimize sarilmaliyiz.. yoksa bu dunyaya sizce ne amacla gonderildik? oturmayami gunumuzu gun etmeyemi.. ? okulda, sinavda bile o kadar calisiyoruz ama basarili olmamiz icin cok ter dokuyoruz.. hic calismassak kaliyoruz degilmi.. ? bu da boyle.. insallah bu forum size cok faydali olur.. ben cok faydasini gordum hosgeldiniz..

mir_erhan

Moderator
ve aleyküm selam kardeşim hoş geldin.
öncelikle üyeliğin hayılrı ve daim olur inşallah...

güzel kardeşim seninde belirttiğin gibi bir şeyleri sorguluyorsun bunun da farkındasın...
iyi güzel yapıyorsun farklı görüşleri benimserken acele davranma okuya okuya sindire sindire kabullenmeye çalış..
buraya gelmişsen eğer bence sen işin yüzde ellisini geride bırakmışsındır.
burayı biraz takip et kardeşim bilgi içerikli çok güzel konular var
onları okumaya gayret et..
sorularında olursa forum açarak sorularını sorup kardeşlerimizden en güzel cevapları alacaksın...

inşallah hidayete ernelerden olursun kardeşim.
selam ve dua ile

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykümselam kardeşim hoşgeldiniz üyeliğiniz hayırlı ve daim olsun..
sitemizde olduğun sürece bu sorularının cevabını bulacaksın inşaALLAh..

selam ve dua ile ..

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
hepinize merhaba buraya üye olmadan önce foruma baktım ve yazılarınızı okudum.yanlız şunu belirtmek isterim ki arkadaşlar sizler kadar dindar ya da islama düşkğün değilim.buraya üye olmamın amacı sadece uzun zamandır düşündüğüm şeylerden kaynaklanıyor.eğer bunların ne olduğunu merak ediyorsanız anlatıyım.ben burda en küçük üyelerden biriyim ve büyüdükçe bazı şeyleri haliyle sorguluyorum ve bunlar arasında dinim ve allaha neden inanıyorum gibi şeyler var kuran-ı kerim neden allha inandığımızı gayet iyi açıklasada bana göre yetersiz kalan parçalar var.ve ben eskiden çok inançlı biri olmama rağmen şimdi bunlardan çok şey kaybettim.bunun nedeni bu yaşıma kadar hayattan bazı dersler aldım ve bende bir takım zorluklar atlattım her insan gibi ama o zaman allahın bana yardım etmediğini ve beni duymadığını düşünmeye başladım.işte bu foruma üye olmamın nedenide bana iyi bir şekilde bunların açıklanmasını ve bazı şeylerin gösterilmesini istediğimden dolayıdır.umarım bana yardımcı olursunuz.çünkü eğer yanlış anlamazsanız agnostik ve ateist forumlarada üyeyim ve bunun açıklamasını hala doğru bir şekilde alamadım.sizin bana doğru açıklamalr yapmaı dileğiyle lucifer :T

Kardeşim buraya bir bak istersen.
http://forum.islamiyet.gen.tr/allah...anma-ihtiyaci-ve-allaha-iman.html#post1074678

Emine Emel

Kayıtlı Kullanıcı
hoşgeldin
inşallah aradığınız herşeyi burada bulursunuz
çünkü bizimde bilmediğimiz öğrenince doğru deyip tastiklediğimiz
kabul ettiğimiz bütün bilgiler mevcut.öğrendikçe imanınıza sarılacaksınız inşallah öğretenlerden yol gösteren abilerimiz ablalarımızdan tüm kardeşlerimizden allah razı olsun

YaralıGönül

Kayıtlı Kullanıcı
hoşgeldin kardeşim.

diğer kardeşleriminde belirttiği gibi bu sitede istediklerini bulacaksın.

kafandaki yanlış düşünceleri çürüteceksin inşallah.

Allah ın bizi sınavdan geçirdiğini hiçbir zaman unutmamak lazım.

inşAllah tez zamanda , kafandaki yanlışlıkları giderir ve hidayete erersin.

senin için dua edeceğim kardeşim.

selam , dua ve imanla kal ....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt