Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mercimekli Köfte (1 Kullanıcı)

yalnızım

Kayıtlı Kullanıcı
1 Su Bardaği Ince Bulgur 1 Su Bardaği Kirmizi Mercimek 1 çorba Kaşiği Biber Salcasi Yarim çorba Kaşiği Domates Salcasi 1 Adet Kuru Soğan Kivircik . Zeytin Yaği. Tuz Karabiber Kimyon. Hazirlanişi: Mercimekler Yikandiktan Sonra 3 Su Bardaği Su Ile Lapa Oluncaya Kadar Pişirilir. Mercimekler Pişince Ocaktan Alinarak Içine 1 Su Bardaği Ince Bulgur Konulup şişmeye Birakilir. Kivami Istenilen Katilikta Olmazsa Bulgur Ilave Edilebilir Ama Bence Katiliği Iyi.. Bu Sirada 2 Sap Taze Soğan Ve Maydonoz Doğranir. Salça Ve Kuru Soğan Kavrulur. şişen Mercimek Ve Bulgur Karişimina Ilave Edilir Tuzu Ve Baharati Ayarlanir çiğ Köfte Gibi Elde Sikilir... Marol Ve Limonla Servis Edilir Afiyet Olsun.... çok Basit Ve Kolay Bi Tarif Tavsiye Ederim...afiyet Olsun:

nevin2007

Kayıtlı Kullanıcı
ellerine saglık kardeşim.çok da güzel oluyor bende çogunlukta yaparım.ve çok severim.aynı benim tarifimden ben yalnız içine biraz limonda sıkıyorum.öylede güzel oluyur.ekşi sevenler için.siz üzerine sıkmak için limon yazmışsınız.birde öyle deneyeyim.Malzememiz hazırsa çokda kolay oluyor.afiyet olsun.A.E.O.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt