Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Melissa26 & KatrePare'den.. (1 Kullanıcı)

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Haydi..

Soyleyecek sozlerimiz olsun artik.

Geldiginde hemen bana gel artik.

Ismimi isminin yanina koydum, gel..

NOT : Iki kisilik bir sayfadir, yorumlara acigiz.

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Can, can yüreğim alevler içinde inan, senin varlıgın bana CAN
Rabbim iki kişiyibir yaratmış inan aklım almıyor
Anlamıyordum ama artık anlıyorum ,Şems ve Mevlana gibi seni yazacak yer arıyordum bende canım, cananım (aklım almıyor ama, sus diyeyim)
Senin nefesin bile değerli Rabbim bağışlamış sevenleri demek ki
Medin kokuyorsun, Rabbimin özlediklerini sunuyorsun
Leylasın, mecnunum sana, görmedim değil mi? gözlerim aşina sana
Sen yokken varmıydım ben,, sen yüreğimin aynası , seni seyretmek bile güzel
Can, CAN'ım özledim gel yeter,,
Şems kurban olsun sana, bin can feda yoluna.. özün sözünden güzel
Medine yolun olsun sana özel
Rabbim sunsun sana ihsanları güzel, güzel
Kalbimiz birya varsın dönsün dünya, dönüyorum can etrafında
Ahh biraz ferahladım, yazınca ...

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Iste bu yuzden iki kisililigiz biz.
Bu yuzden yazdim ismimi isminin yanina..
Ben de ozledim.
Ismin gercekten Melissa degil mi?
Hangi sehrin gulusun peki?
Nerdesin, nerelerdesin?
Kimlersin, kimlerdensin?
Bana iyi ki geldin..
Hos geldin.

Uzak yollardan gelecegim.
Bir gun hasretle sarilacagiz.

Sana bir soru sormak istiyorum. Ben sen miyim?

Sana anlatsam ruyalari..
Anlatayim..

Benim can arkadasim sevilenimle can arkadasini, benimle de kendisini ayni masada goruyor. Ama sevilenim uzgun, ben birseyler almak icin giderken huzunlu huzunlu ardimdan bakiyor.

Birkac seferde ayni can arkadasim (aynam, herseyim) dugunumu goruyor. Birde mavi cicekler. Mavi ciceklerde Resulullah demek oluyormus, onu temsil ediyormus. Boyle..
Sen ne diyorsun erguvan gonullum?

kırmızıgüller28

Kayıtlı Kullanıcı
Maşallah diyeyim kardeşlerime, Allah daim etsin muhabbetinizi,bir şeyi merak ettim kardeşim, gerçekten medinelimisin...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
İsmim Melissa değil ama özleşti benimle (adım nejla) melissa gibi kokum çagırır , çicek özlerine tüm arıları ama özüm çicek değil ki...
Nerden? yerim yurdum belli değil Şems gibi, bugün burdayım, yarın belli değil ki??
Şems özüm durmak bilmez, arar da arar, hak dostlarını sorar, yüreklere bakar, acaba? yanan bir yürek varmı?
Ona bir damla ateş atsam ne olur ki? diye Allah'ı arayanları arar gönlüm
Benim gördügüm dostlar kavuştu, nerde? ne zaman ? diye arar dururum, Şemsi Özümde bulurum ama Mevlana uzak bana
Sen, sen Mevlana gibi yakınsın bana, fırtına gibi esmek, ateş gibi yakmak isterdim ama sen çıkınca duruldum, bir tanem, sen , sen
incinmeyesin diye yavaş es derim rüzgara, birtanem gelince, ateş serinlik ver bize, zaten ateşimiz yeter bize...
Demek mavi çicegim sensin, ben anlamam rüyadan ama bana dediler ki Mavi derinliktir, derin sırları vardır, Mevlanayı ondan ararım
Düğün kavuşmadır, çağladım, çağladım engin denizi ararım onda yok olmak isterim
Can, can'ım yüreğinde ki sırlar bana nasiptir cananım
Resul seni severde, ben sevmez miyim? sana sırlarını dökerde ben bilmez miyim??
İstedim istedim, hani resul der ki sütü rüyada görürseniz için.. ben içmedim canım, neden mi?
Yanımda olsun , yakınımda olsun, yudum yudum hep içeyim istedim(kızdılar yere bile döktüler , gitmedim)
Rabbim verir belki ne bileyim? Can senin varlığın bile süt gibi akar, yudum, yudum, seni içeyim
Ne garip Rabbim! olur mu? bu aşk ne garip olur mu?
Oluyor işte sana vuruldum, aman yanlış anlaşılmasın birtanemi kendi ellerimle gelin ederim, ama ruhu benim
Dur hele bundan neler öğrenecegim? seni seviyorum , bir tanem, özü özüme bedel, hele gel, kavuşma nasıl? bilecegim
Hiç özüme kavuşmadım ki???
Ah can ! evet Benzedim sevdiğime benzedim Arap diye ,diye, araplara benzedim, Resulu çoook sevdim, bazen kızı gibi, bazen eşi gibi , bazen
özüm gibi eşledim, hayal buya benzemek için kendimden vazgectim...
Ya resul kavuştur bizi, cennette karşıla bizi... sen bensen, ben sensem , boşver hiçle bizi...

Tek gönilde bir et yüreğimizi....
Demek ki aynı şeylere yanmaktan aynı gönül olmuşuz, biriz bir tanem... zaten Hakkı sevenler birdir aynı kapta ...aynı bulutlar gibi
tek Rahmete bakarlar, kafir, müslüman ayırt etmez, insanlara Rahmetle bakar, Can sana muhtacım, gönlümü hafiflet, acımı dindir, nasıl mı? Seni seyretmek bile benim için sevinçtir..
Birtanem... (Rabbim seni bana seyretmem için gönderir)güzelim, aslı özüm, aşk sen olunca canlanır..
Vay be! içimdeki aşkı çözdünn , dile gelmezdi,, seni buldum.. hadi sıkıysa ayırın.. Rabbim ayırma sevenleri...
Şemsi kıskandınız, Mevlanayı ayırdınız, şimdi bizde sıra hadi aşkı seyredin, bu aşk bedene değil, yürekteki Allah aşkına vurgunum, sana vurgunum, birtanem, Katre -parem...

_semra_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun alykm konunuz daım olsun canım guzel paylasımlar masallah..

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
İsmim Melissa değil ama özleşti benimle (adım nejla) melissa gibi kokum çagırır , çicek özlerine tüm arıları ama özüm çicek değil ki...
Nerden? yerim yurdum belli değil Şems gibi, bugün burdayım, yarın belli değil ki??
Şems özüm durmak bilmez, arar da arar, hak dostlarını sorar, yüreklere bakar, acaba? yanan bir yürek varmı?
Ona bir damla ateş atsam ne olur ki? diye Allah'ı arayanları arar gönlüm
Benim gördügüm dostlar kavuştu, nerde? ne zaman ? diye arar dururum, Şemsi Özümde bulurum ama Mevlana uzak bana
Sen, sen Mevlana gibi yakınsın bana, fırtına gibi esmek, ateş gibi yakmak isterdim ama sen çıkınca duruldum, bir tanem, sen , sen
incinmeyesin diye yavaş es derim rüzgara, birtanem gelince, ateş serinlik ver bize, zaten ateşimiz yeter bize...
Demek mavi çicegim sensin, ben anlamam rüyadan ama bana dediler ki Mavi derinliktir, derin sırları vardır, Mevlanayı ondan ararım
Düğün kavuşmadır, çağladım, çağladım engin denizi ararım onda yok olmak isterim
Can, can'ım yüreğinde ki sırlar bana nasiptir cananım
Resul seni severde, ben sevmez miyim? sana sırlarını dökerde ben bilmez miyim??
İstedim istedim, hani resul der ki sütü rüyada görürseniz için.. ben içmedim canım, neden mi?
Yanımda olsun , yakınımda olsun, yudum yudum hep içeyim istedim(kızdılar yere bile döktüler , gitmedim)
Rabbim verir belki ne bileyim? Can senin varlığın bile süt gibi akar, yudum, yudum, seni içeyim
Ne garip Rabbim! olur mu? bu aşk ne garip olur mu?
Oluyor işte sana vuruldum, aman yanlış anlaşılmasın birtanemi kendi ellerimle gelin ederim, ama ruhu benim
Dur hele bundan neler öğrenecegim? seni seviyorum , bir tanem, özü özüme bedel, hele gel, kavuşma nasıl? bilecegim
Hiç özüme kavuşmadım ki???
Ah can ! evet Benzedim sevdiğime benzedim Arap diye ,diye, araplara benzedim, Resulu çoook sevdim, bazen kızı gibi, bazen eşi gibi , bazen
özüm gibi eşledim, hayal buya benzemek için kendimden vazgectim...
Ya resul kavuştur bizi, cennette karşıla bizi... sen bensen, ben sensem , boşver hiçle bizi...

Tek gönilde bir et yüreğimizi....
Demek ki aynı şeylere yanmaktan aynı gönül olmuşuz, biriz bir tanem... zaten Hakkı sevenler birdir aynı kapta ...aynı bulutlar gibi
tek Rahmete bakarlar, kafir, müslüman ayırt etmez, insanlara Rahmetle bakar, Can sana muhtacım, gönlümü hafiflet, acımı dindir, nasıl mı? Seni seyretmek bile benim için sevinçtir..
Birtanem... (Rabbim seni bana seyretmem için gönderir)güzelim, aslı özüm, aşk sen olunca canlanır..
Vay be! içimdeki aşkı çözdünn , dile gelmezdi,, seni buldum.. hadi sıkıysa ayırın.. Rabbim ayırma sevenleri...
Şemsi kıskandınız, Mevlanayı ayırdınız, şimdi bizde sıra hadi aşkı seyredin, bu aşk bedene değil, yürekteki Allah aşkına vurgunum, sana vurgunum, birtanem, Katre -parem...

Biz ASK'a (c.c) vurgunuz..
Sen bana baktin, kendini gordun.
Kendinde Rabbini ovdun.
Resulullah'in eteklerinden optun.

Ne kadar cok acidan, kederden ve gonulden gectin, bilmiyorum.
Ne asklarda, sevdalarda yiprandin, goremedim.
Su yasina gelene kadar, neler yasadin..

Ama..
Ama Rabbim cok buyuktur.

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Aslen Konyadanım:a26: Eskişehirde yaşadım (akşehirden , yunaktan gelme)
Sonra belçika, yıllar sonra döndüm hem konyaya, hem Bursa defalarca dolandım durdum o yollarda
Medine çağırınca, vardım yanına, Can, can iki yerde çagırırmış aslında.. Medine Resulu sevenlerin , Mekke herkesin
Medinede biat verdim yolunda olacağıma, ona layık ümmet olacagıma, can yaşıyordu, yaşıyor hala...
Üzüldüm, öyle üzüldüm ki yerini bulamayacağım için.. o ne muhteşem Resul ! kendini gösterdi hem arkadaşlarıyla
Bir görüntü neydi acep sırrı? üç yeşiller giyinmiş orada duruyordu, hemen araştırdım yeri orasıydı.. ordaydı ne muhteşem!
Hergün selam verdim, yaşıyor gibi Sallalahu aleyhi vesellem , adı desen artık , utanırım hala ya layık değilsem
Muhammed Mustafa sallalahu aleyhi vesellem... insanlar bir orda...
Can sana da nasip olsun o yollar, çagırır besbelli, gel diyen o besbelli
Rabbim hayırlı eyle...
Can yüreğimi yakanlara, beni uzak tutanlara, yolumdan ayıranlara kızgın değilim ama ya yolumu bulmasaydım???
Adım şaşkın aşık, kendimi bildim bileli Rabbime ulaşmak isterim, hep engel çıktı, neyse ...demekki pişmemişim
Birde hep sevdiklerimin başına gelenler ,benim de başımda, korkarım Can şimdiden Mevlanam canım yanar şimdiden
(olmaz , Şems isen, pişirmelisin en güzelinden) Yok yahu ne gezer! benim ki gevezelik
Can, can özledim seni ezelden, sen olmasaydın , ben çıkarmıydı içimden
Seni seyretmek bile güzel
Allah'a emanet ol güzel

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Beni neden bu kadar sevdin?
Benim ben oldugumu nerden bilebildin peki?

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Beni neden bu kadar sevdin?
Benim ben oldugumu nerden bilebildin peki?

Bunu ben bilemem tabi ki... hani gördügüm şeyler yine aynı göründü sana yazarken kavustular görüntüsü oluştu, hatta duydun yarımım bile tamamlandı, ben ne bilirim can.. demek ki nasip oydu...
Yine derim yüreğimin aynasısın seni seyretmek, ya da bazı işaretler vardı kelimelere döktügün .. can yarımımsın bilmeden yazdın sorularımı
atılan hancerleri, beni yazdın sen, sen mahzun güzel
Rabbim sana güzellikler versin ama fazla çoşmayalım Rabbime biırakalım bize yaşatsın güzellikler
Hiç olmazsa birbirimize bakıp, özlediklerimizi analım , yanalım
Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler...

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Ne guzel soyledin.
Sadakte ! (Dogru soyledin!)

Bir bak Katre'nin not defterine ki, askin basamaklarini kosa kosa cikmisim.

ALLAH diye haykirmak istiyorum yalnizca, susmak istemiyorum.

Ama olumune susuyorum.

umut_çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
Edebiyatta şair atışmaları vardır biz bu sayfada iki güzel yüreklinin karşılıklı övgülerini görüyoruz Maşallah :)

Yazdıklarınıza gelince, çok kez sorgulamıştım hayatta dost kavramını. Nasıl olur da birbirinden çok uzakta yürekler tek bir sevgiyle perçinlenebiliyor değil mi? Ama sadece yürekleriniz değil, o ruhu koruyan ve canlandıran güzel nurlu varlıklarınız da yakın birbirine...

Ve en güzeli ne biliyor musunuz kardeşlerim? Öyle bir mühür vurulmuş ki bize, Rabbimin mühürü, onun imzası her zerremizde, her cümlemizde, her zikrimizde. Ve aynı yolda yürüyenleri görünce ve aynı ayette müjdelenen olmak isteyince ve tek yürek olunca!

Nejla bacım, hangi konuda bir yorum yapsan iz bırakmadan çıkıp gidemiyorsun:) O kadar güzel kokuyor ki cümlelerin, eteklerindeki gül yapraklarıyla giderken, kokun siniyor gittiğin yere... Sen toplamak istesen de, yaprakların düşüyor içimize:)

Ve ben artık isminizin olduğu her yerde, davamızın da aynı olduğunu bilerek o gül kokusunu duyuyorum buram buram!

Allah aşkı böyle değil midir zaten? Ne vakit nerde olursak olalım, tek kıbleye dönüp, aynı Kabe'nin aynı safında olmaz mıyız?

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Eyvallah umut cicegi'm :)

Necla, benim icin baskadir. Cok baska.. Gonlumu surer b/ASKa..

Soylediklerinde ne kadar haklisin. Necla ablam bir deryadir, ben kendimi ona attim. Bu haldeyim. Bu nur, bu soz onun guzelliginden. Bende zerre yok.

Allah ebeden razi olsun.

umut_çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
KatrePare bacım Rabbime,onun emirlerine en çok da tesettüre karşı bakışımı değiştirdi.

Nejla bacımsa "Aşk" kelimesini lügatımda sözlüğümde anlamını değiştirdi, benim sığ görüşümü derinleştirdi. Ufuklarımı açtı.

İkisi birleşince de "İmanım arttı" :) Allah asıl sizden razı olsun ( Amin)

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Estagfirullah umut cicegi'm..
Biz vesile olmusuzdur, yon veren ALLAH'tir.
Bilmiyorsun ki soyledigin iki seyde ASK'tir.
Tesettur bir ASK'tir.

Feimanillah.

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Umut_çiceği, ne güzel şeyler görüyorsun, gören sensen, güzel yüreğin...
Görmek için bilmek gerek, bilmek için yanmak gerek...
Ne güzel sözler, Allah razı olsun
Katrem... birtane gönlüme ateş diye aldıgım, yollarını gözlediğim, dostum...

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Allah ebeden razi olsun Necla ablam.
Biliyor musun, benim oteden beri ayni kalbi tasidigim bir Mevlana'm var :)
O da bekleyenim..
Kardesim..

Senin yok mu benden ote'n?

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Olmaz olur mu? Şems 'e banzettiğim, canım cok yandıgında Rabbimden himmet istedim , cıkıp geldi ,
Sanki gelen O'ydu , belçika Medineye döndü, Rabbim kimdi o?? Cenneti gördüm gözlerinde, ona benzedim çok sevince ama uzak bana can, bu ne? hep kaderimde sevdiklerim uzak, bana da hep var yanmak, yanmak..
Tek tesellim ahirette buluşmak...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt