Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Melekler yorulur (1 Kullanıcı)

vaktileyl

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.vaktileyl.com
3242461os3.jpg

Resülü Ekrem bu salat’ı şerife hakkında buyurdu ki:

-Kim bana ve ehli beytime salavat getirir de tam ölçekte sevap almayı arzu ederse (bu salavat’ı)getirsin.-

—Cezallahü anna muhammeden sallallahü aleyhi ve selleme ma hüve ehlüh—

Manası:Allahü Teala,Muhammed(aleyhisselamı)biz ümmetlerine olan merhametinden sebeb layık olduğu bir mükafatla en yüksek dereceye erdirsin. Cenab-ı Hak’tan yardım dileyerek,

–Ya Rabbi,O Yüce Peygamberin HZ MUHAMMED ‘in(a.s)kadrü kıymetini,yüksek değerini biz bilemiyoruz Sen (c.c) O’na (a.s)layık olduğu sonsuz bir mükafatla en yüksek derece ve makamlara erdirerek mükafaatlandır.–diye dua ve niyazda bulunmuş oluruz.

İbni Abbas(r.a)’dan rivayetle:

–Bu Salavatı okuyan kimseye yazıcı meleklerden yetmiş melek,bin sabah ve bin akşam sevap yazmayı yetiştirmek için zorluk çekerek yorulur ve ancak yazabilir–demiştir.

Öğrenip….dilimizden eksik etmeyelim İnşaallah..

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşim

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razi olsun sizden.
sayenizde bu guzelligi ogrendik.
not ettim,okumaya devam edicem.
emeginize yureginize saglik.

SEEM

Kayıtlı Kullanıcı
ben de yazdım Allah razı olsun