Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mehdi geldi / geldi mi? (1 Kullanıcı)

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
BÖLÜM - 1 -

Empati yaparak düşünelim mi?

( Daha iyi anlaşılması için ; konu dip notu , başlangıca alınmıştır..)

Dikkatinizi çekmek isterim..
Mehdi isimli biri gelse bile Muhammed Mustafa A.S. ' ın zatıalileri ile Kur'an-ı Kerim olmadan hareket edemez..
Hiçbir faaliyet gösteremez..

( Allahu Tealanın Kitaplarında buyurulan '' Ahmed gelecek '' lafzıdır.. / Hatta İsa A.S. tarafından İsmen zikredilmiştir.. Kuran'dada aynı şekilde Allahu Teala buyurmaktadır.. / Bu bilgilerden hareket ile )

Allahu Tealadan gelen bu beyana göre sonuç ..

Her türlü ifadede gerçek MEHDİ ' in ..
Muhammed Mustafa A.S. ' ın olduğu anlaşılır ..

Kıyamet anına kadar..
Onun NURU ..

Dünyaya yansır..

Şİmdi;

Farz ve kabul edelim ki;
Mehdi mutlaka gelecek ve yaşamını sürdürecek ki , Allahu Teala isterse insanlara VAHYİNİ iletecek temsilci her zaman gönderir / göndere bilir..
Allahu Teâlâ tarafından insanlara, kitaplarında da müjdeci olarak gönderileceğim buyurduğu, MEHDİ adı verilen temsilci şu an hayatta, bizim tarafımızdan aranıyor veya kimliği tespit edilmek isteniyor / TESPİT EDİLMİŞ olsun ;

O kişinin Mehdi olduğunu doğruluğunun onayı için;
Kur'an-ı Kerimden bir ayet veya Ayetlerle, ayete uygun bir İLİM le müjdelenmiş olmalıdır.

Örnek olarak;
Muhammed Mustafa A.S. Efendimizin teşrifinin, İncil ve Tevrat ile önceden duyurması gibi.

İşte o ayet;

Saf (6)
Hani, Meryem oğlu İsa, "Ey İsrailoğulları! Şüphesiz ben, Allah'ın size, benden önce gelen Tevrat'ı doğrulayıcı ve benden sonra gelecek, Ahmed adında bir peygamberi müjdeleyici (olarak gönderdiği) peygamberiyim" demişti. Fakat (İsa) onlara apaçık mucizeleri getirince, "Bu, apaçık bir sihirdir" dediler.

( Gelecek olan MEHDİ Gizli kalmak isterse Allahu Tealadan buyrulan ları çeşitli şekilde iletmeye çaba gösterir ki , Allahu Tealanın emri yerine gelsin, Vahyi saklayan olmasın..)

Mehdi adı verilen kişi de, eğer gizli kalmak istemezse..

( Mehdi ) '' Allahu Teâlâ nın sizlere göndereceğim buyurduğu beklediğiniz, MEHDİ benim diyecektir.''

Devamında ise;

( Mehdi ) '' Size hikmeti getirdim ve hakkında ayrılığa düştüğünüz şeylerden bir kısmını size açıklamak için görevlendirildim
( Mehdi ) '' Öncelikle; Allaha karşı gelmekten sakının ve bana itaat edin, beni sevin ''

Nisa (64)
Biz her peygamberi sırf, Allah'ın izni ile itaat edilmek üzere gönderdik. Eğer onlar kendilerine zulmettikleri zaman sana gelseler de Allah'tan günahlarının bağışlamasını dileseler ve Peygamber de onlara bağışlama dileseydi, elbette Allah'ı tövbeleri çok kabul edici ve çok merhametli bulacaklardı.

Zuhruf (63)
İsa, apaçık mucizeleri getirdiği zaman şöyle demişti: "Ben size hikmeti getirdim ve hakkında ayrılığa düştüğünüz şeylerden bir kısmını size açıklamak için geldim. Öyle ise, Allah'a karşı gelmekten sakının ve bana itaat edin."

( Mehdi ) '' Bana itaat etmelisiniz ki Allahu Teâlâ size merhamet etsin.''

Al-i İmran (132)
Allah'a ve Peygambere itaat edin ki size merhamet edilsin.

Nisa (69)
Kim Allah'a ve Peygambere itaat ederse, işte onlar, Allah'ın kendilerine nimet verdiği peygamberlerle, sıddıklarla, şehidlerle ve iyi kimselerle birliktedirler. Bunlar ne güzel arkadaştır.

Nisa (80)
Kim peygambere itaat ederse, Allah'a itaat etmiş olur. Kim yüz çevirirse (bilsin ki) biz seni onlara bekçi göndermedik.

( Mehdi ) '' Bilmelisiniz ki Rabbimiz tarafından indirilene iman etmekteyim. Size de Allahu Teala ya iman etmenizi tavsiye ederim..''

Maide (92)
Öyleyse Allah'a itaat edin, peygambere itaat edin ve Allah'a karşı gelmekten sakının. Şayet yüz çevirirseniz bilmiş olun ki elçimize düşen sadece apaçık tebliğdir.

( Mehdi ) '' Allaha , meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman edin.. Onun peygamberlerinden hiçbirini diğerinden ayırt etmeyin..''

( Mehdi )'' KURAN ı dinleyiniz ve mealini öğrenerek ondan yüzünüzü çevirmeyiniz..''
( Mehdi ) '' Allahu tarafından indirilen VAHİY olduğunu bilerek ona uyunuz..''
( Mehdi ) '' Sakın KURAN dan tereddüt etmeyin.''
( Mehdi ) '' Birbirinizle çekişmeyin . Sonra gevşersiniz o zamanda gücünüz ve devletiniz elden gider..''
( Mehdi ) '' Size sabırlı olmayı tavsiye ediyorum..''

Enfal (20)
Ey iman edenler! Allah'a ve Resûlüne itaat edin ve (Kur'an'ı) dinlediğiniz halde ondan yüz çevirmeyin.

Enfal (46)
Allah'a ve Resûl'üne itaat edin ve birbirinizle çekişmeyin. Sonra gevşersiniz ve gücünüz, devletiniz elden gider. Sabırlı olun. Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.

Tevbe (71)
Mü'min erkekler ve mü'min kadınlar birbirlerinin dostlarıdır. İyiliği emreder, kötülükten alıkoyarlar. Namazı dosdoğru kılar, zekâtı verirler. Allah'a ve Resûlüne itaat ederler. İşte bunlara Allah merhamet edecektir. Şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

( Mehdi ) '' Bu sözüme itaat ediniz, İtaat ediniz ki bağışlan-asınız..''

Bakara (285)
Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, mü'minler de (iman ettiler). Her biri; Allah'a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: "Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz." Şöyle de dediler: "İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sanadır."

( Mehdi ) '' Allahu Teala birdir , kendisinin benzeri ve ortağı da yoktur..''

Tevbe (3)
Hacc-ı ekber gününde, Allah ve Resûlünden bütün insanlara bir bildiridir: Allah ve Resûlü, Allah'a ortak koşanlardan uzaktır. Eğer tövbe ederseniz, bu sizin için hayırlıdır. Ama yüz çevirirseniz, şunu iyi bilin ki, siz Allah'ı âciz bırakabilecek değilsiniz. İnkârcılara, elem dolu bir azabı müjdele!

Nisa (48)
Şüphesiz Allah, kendisine ortak koşulmasını asla bağışlamaz. Bunun dışında kalan (günah) ları ise dilediği kimseler için bağışlar. Allah'a şirk koşan kimse, şüphesiz büyük bir günah işleyerek iftira etmiş olur.

Maide (72)
Andolsun, "Allah, Meryem oğlu Mesih'tir" diyenler kesinlikle kafir oldu. Oysa Mesih şöyle demişti: "Ey İsrailoğulları! Yalnız, benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah'a kulluk edin. Kim Allah'a ortak koşarsa artık Allah ona cenneti muhakkak haram kılmıştır. Onun barınağı da ateştir. Zalimler için hiçbir yardımcı yoktur."

Tevbe (31)
(Yahudiler) Allah'ı bırakıp, hahamlarını; (hırıstiyanlar ise) rahiplerini ve Meryem oğlu Mesih'i rab edindiler. Oysa, bunlar da ancak, bir olan Allah'a ibadet etmekle emrolunmuşlardır. Ondan başka hiçbir ilah yoktur. O, onların ortak koştukları her şeyden uzaktır.

( Mehdi ) '' Allahu Teala , doğmamıştır, doğurulmamış , eş ve çocuk edinmemiştir.. ''

Meryem (91)
Rahman'a çocuk isnat etmelerinden dolayı neredeyse gökler parçalanacak, yer yarılacak, dağlar yıkılıp çökecektir!

Müminun (92)
Allah hiçbir çocuk edinmemiştir. Onunla birlikte başka hiçbir ilah yoktur. Öyle olsaydı her ilah kendi yarattığını alır götürür ve mutlaka birbirlerine üstün gelmeye çalışırlardı. Gaybı da, görülen âlemi de bilen Allah, onların yakıştırdığı nitelemelerden uzaktır. Onların koştukları ortaklardan çok yücedir.

Enam (100)
Bir de cinleri Allah'a bir takım ortaklar yaptılar. Oysa onları o yarattı. Bilgisizce Allah'a oğullar ve kızlar da uydurdular. O, onların niteledikleri şeylerden uzaktır, yücedir.

Devamı alt sayfadadır..

Son düzenleme:

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Empati yaparak düşünelim mi?

Farz ve kabul edelim ki;
Allahu Teâlâ tarafından insanlara, kitaplarında da müjdeci olarak gönderileceğim buyurduğu, MEHDİ adı verilen temsilci şu an hayatta, bizim tarafımızdan aranıyor veya kimliği tespit edilmek isteniyor / TESPİT EDİLMİŞ;

O kişinin Mehdi olduğunun doğruluğu onayı için;
Kur'an-ı Kerimden bir ayet veya Ayetlere uygun bir İLİM le müjdelenmiş olmalıdır.

Örnek olarak;
Muhammed Mustafa A.S. Efendimizin teşrifinin, İncil ve Tevrat ile önceden duyurması gibi.

İşte o ayet;

Saf (6)
Hani, Meryem oğlu İsa, "Ey İsrailoğulları! Şüphesiz ben, Allah'ın size, benden önce gelen Tevrat'ı doğrulayıcı ve benden sonra gelecek, Ahmed adında bir peygamberi müjdeleyici (olarak gönderdiği) peygamberiyim" demişti. Fakat (İsa) onlara apaçık mucizeleri getirince, "Bu, apaçık bir sihirdir" dediler.

Devam edecek..

Mehdi beklemek anlamsız sana yeni birşey ogretmeyecek boş kuruntu , hayal kendini kandırma aktif musluman olmaktan kaçma daha nerelere gider.....

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah..

Allahumme Salli Ala Seyyidena Muhammed Ve Ala Ali Seyyidena Muhammed Mustafa Aleyhisselam..

erkan0641

Kayıtlı Kullanıcı
Yanlişmi anladim beklediğimiz mehdi Hz. Muhammet Mustafa SAV. peygamberiz mi?

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Hayır yanlış anlamadınız konu devam edecek takip etmelisiniz..

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
yahu nedir bu mehdi beklentisi mesih beklentisi anlamıyorum ki. Nübüvvet bitti kuran yüce yaratıcının insanlığa son mektubu ortada. biraz saygı göster anlayarak oku. rahmet peygamberinin örnekliği ortada daha neyin beklentisi bu. kimileride İSA as bekliyor. kimse gittiği yerden gelmez. bu boş beklentilerle neden zaman harcıyorsunuz anlamıyorum.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
BÖLÜM - 2 -

Muhammed Mustafa A.S. seçildi ve KURAN lutfedildi;

Konunun burasında Muhammed Mustafa A.S. Efendimizin teşrif etmesi nedenlerini anlatma ihtiyacı oluştu..
Ki ;
Gelecekse / geldiyse ; MEHDİ gelmesinin sebeplerini inceleyelim / Daha iyi anlayalım..

Tevrat gönderildi..
Allahu Tealanın istediği aşağıda ki ayette yazılıdır..

Maide (44)
Şüphesiz Tevrat'ı biz indirdik. İçinde bir hidayet, bir nur vardır. (Allah'a) teslim olmuş nebiler onunla yahudilere hüküm verirlerdi. Kendilerini Rabb'e adamış kimseler ile âlimler de öylece hükmederlerdi. Çünkü bunlar Allah'ın kitabını korumakla görevlendirilmişlerdi. Onlar Tevrat'ın hak olduğuna da şahit idiler. Şu halde siz de insanlardan korkmayın, benden korkun ve âyetlerimi az bir karşılığa değişmeyin. Allah'ın indirdiği ile hükmetmeyenler kafirlerin ta kendileridir.

İnsanların davranışı ise aşağıda yazılı ayette olduğu gibiydi...

Al-i İmran (187)
Hani Allah, kendilerine kitap verilenlerden, "Onu (Kitabı) mutlaka insanlara açıklayacaksınız, onu gizlemeyeceksiniz" diye sağlam söz almıştı. Fakat onlar verdikleri sözü, arkalarına atıp onu az bir karşılığa değiştiler. Yaptıkları bu alış veriş ne kadar kötüdür

Bakara (61)
Hani, "Ey Mûsâ! Biz bir çeşit yemeğe asla katlanamayız. O halde, bizim için Rabbine yalvar da, o bize yerden biten sebze, kabak, sarımsak, mercimek, soğan versin" demiştiniz. O da size, "İyi olanı düşük olanla değiştirmek mi istiyorsunuz? Öyle ise inin şehre! İstedikleriniz orada var" demişti. Böylece zillet ve yoksulluk onları kapladı. Onlar, Allah'ın gazabına uğradılar. Bunun sebebi, onların; Allah'ın âyetlerini inkâr ediyor, peygamberleri de haksız yere öldürüyor olmaları idi. Bütün bunların sebebi ise, isyan etmek ve aşırı gitmekte oluşlarıydı.

Bakara (79)
Vay o kimselere ki, elleriyle Kitab'ı yazarlar, sonra da onu az bir karşılığa değişmek için, "Bu, Allah'ın katındandır" derler. Vay ellerinin yazdıklarından ötürü onların haline! Vay kazandıklarından dolayı onların haline!

O sebeple Allahu Teala Muhammed Mustafa A.S. seçti ve KURAN ile destekledi..

Ta Ha (13)
"Ben seni (peygamber olarak) seçtim. Şimdi vahyolunacak şeyleri dinle."

Ta Ha (41)
"Ben seni kendim için seçtim."

Devamı alt sayfadadır..

Son düzenleme:

erkan0641

Kayıtlı Kullanıcı
Mehdi peygamber efendimiz olduğunu burdan anladim fakat
Dünyada onun nuru devam ediyor olmasi gerekmiyor mu

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Mehdi peygamber efendimiz olduğunu burdan anladim fakat
Dünyada onun nuru devam ediyor olmasi gerekmiyor mu

Hz. Peygamber sonsuz rahmet kaynağı yüce allah ' in elçilerin den biri ve sonuncusudur. Mehdi kelimesini etimolojik olarak bir araştırın , bakın karşımıza ne çıkacak. Biraz bilgi kökenli ilerlemeye çalışın lutfennn

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
BÖLÜM - 3 -

Allahu Tealanın NURU hiç bir zaman sönmez daima vardır.. Zaten ; NURUNU tamamlayacağını buyurmaktadır..

Maide (44)
Şüphesiz Tevrat'ı biz indirdik. İçinde bir hidayet, bir nur vardır. (Allah'a) teslim olmuş nebiler onunla yahudilere hüküm verirlerdi. Kendilerini Rabb'e adamış kimseler ile âlimler de öylece hükmederlerdi. Çünkü bunlar Allah'ın kitabını korumakla görevlendirilmişlerdi. Onlar Tevrat'ın hak olduğuna da şahit idiler. Şu halde siz de insanlardan korkmayın, benden korkun ve âyetlerimi az bir karşılığa değişmeyin. Allah'ın indirdiği ile hükmetmeyenler kafirlerin ta kendileridir.

Maide (46)
O peygamberlerin izleri üzere Meryemoğlu İsa'yı, önündeki Tevrat'ı doğrulayıcı olarak gönderdik. Ona, içerisinde hidayet ve nur bulunan, önündeki Tevrat'ı doğrulayan, Allah'a karşı gelmekten sakınanlar için doğru yola iletici ve bir öğüt olarak İncil'i verdik.

Enam (91)
Allah'ın kadrini gereği gibi bilemediler. Çünkü, "Allah hiç kimseye hiçbir şey indirmedi" dediler. De ki: "Mûsâ'nın insanlara bir nur ve hidayet olarak getirdiği, parça parça kağıtlar haline koyup ortaya çıkardığınız, pek çoğunu ise gizlediğiniz; (kendisiyle) ne sizin, ne babalarınızın bilmediği şeylerin size öğretildiği Kitab'ı kim indirdi?" (Ey Muhammed!) "Allah" (indirdi) de, sonra bırak onları, içine daldıkları batakta oynayadursunlar.

Nur (35)
Allah göklerin ve yerin nurudur. Onun nurunun temsili şudur: Duvarda bir hücre; içinde bir kandil, kandil de bir cam fânûs içinde. Fânûs sanki inci gibi parlayan bir yıldız. Mübarek bir ağaçtan, ne doğuya, ne de batıya ait olan zeytin ağacından tutuşturulur. Bu ağacın yağı, ateş dokunmasa bile, neredeyse aydınlatacak (kadar berrak) tır. nur üstüne nur. Allah dilediği kimseyi nuruna iletir. Allah insanlar için misaller verir. Allah her şeyi hakkıyla bilendir.

BUYURUN;

Tevbe (32)
Allah'ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Oysa kafirler hoşlanmasalar da Allah, nurunu tamamlamaktan başka bir şeye razı olmaz.

Devamı alt sayfadadır..

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
BÖLÜM - 4 -

Yani Allahu Tealanın NURU söndürülmek istenirse veya soldurmak , değiştirme, yanlış meal edilir, edilmek istenirse .. Düzeltici , destekleyici gönderir..

Bakara (87)
Andolsun, Mûsâ'ya Kitabı (Tevrat'ı) verdik. Ondan sonra ardarda peygamberler gönderdik. Meryemoğlu İsa'ya mucizeler verdik. Onu Ruhu'l-Kudüs (Cebrail) ile destekledik. Size herhangi bir peygamber, hoşunuza gitmeyen bir şey getirdikçe, kibirlenip (onların) bir kısmını yalanlayıp bir kısmını da öldürmediniz mi?

Bakara (253)
İşte peygamberler! Biz onların bir kısmını bir kısmına üstün kıldık. İçlerinden, Allah'ın konuştukları vardır. Bir kısmının da derecelerini yükseltmiştir. Meryemoğlu İsa'ya ise açık deliller verdik ve onu Ruhu'l-Kudüs (Cebrail) ile destekledik. Eğer Allah dileseydi, bunların arkasından gelen (millet)ler, kendilerine apaçık deliller geldikten sonra, birbirlerini öldürmezlerdi. Fakat ayrılığa düştüler. Onlardan inananlar da vardı, inkar edenler de. Yine Allah dileseydi, birbirlerini öldürmezlerdi. Lakin Allah dilediğini yapar.

Tevbe (40)
Eğer siz ona (Peygamber'e) yardım etmezseniz, (biliyorsunuz ki) inkar edenler onu iki kişiden biri olarak (Mekke'den) çıkardıkları zaman, ona bizzat Allah yardım etmişti. Hani onlar mağarada bulunuyorlardı. Hani o arkadaşına, "Üzülme, çünkü Allah bizimle berâber" diyordu. Allah da onun üzerine güven duygusu ve huzur indirmiş, sizin kendilerini görmediğiniz bir takım ordularla onu desteklemiş, böylece inkar edenlerin sözünü alçaltmıştı. Allah'ın sözü ise en yücedir. Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.
Saf (14)
Ey iman edenler! Allah'ın yardımcıları olun.Nasıl ki Meryem oğlu İsa da havarilere, "Allah'a giden yolda benim yardımcılarım kimdir?" demişti. Havariler de, "Biz Allah'ın yardımcılarıyız" demişlerdi. Bunun üzerine İsrailoğullarından bir kesim inanmış, bir kesim de inkar etmişti. Nihayet biz inananları, düşmanlarına karşı destekledik. Böylece üstün geldiler.

BUYURUN;

Al-i İmran (81)
Hani, Allah peygamberlerden, "Andolsun, size vereceğim her kitap ve hikmetten sonra, elinizdekini doğrulayan bir peygamber geldiğinde, ona mutlaka iman edeceksiniz ve ona mutlaka yardım edeceksiniz" diye söz almış ve, "Bunu kabul ettiniz mi; verdiğim bu ağır görevi üstlendiniz mi?" demişti. Onlar, "Kabul ettik" demişlerdi. Allah da, "Öyleyse şahid olun, ben de sizinle beraber şahit olanlardanım" demişti.

Allahu Tealanın Ayetleri değiştirilmek veya saklanmak istenirse..
Emri dışına çıkılır..
Nuru söndürülmek istenirse..

Tevbe (32)
Allah'ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Oysa kafirler hoşlanmasalar da Allah, nurunu tamamlamaktan başka bir şeye razı olmaz.

Allahu Teala nurunu tamamlamak.. Ayetleri iyi ve doğru anlaşılsın..

İnsan oğlu doğruya Allahu Tealanın NURUNA girsin..
Düzgün yaşansın , düzelsin diye her daim..

Düzelmeleri gerektiğini iletsinler için İnsanlar arasından seçtiği birini gönderir..

Adı;
Mehdi, Kul, Nebii, Resul olan..

Nahl (89)
(Ey Muhammed!) Her ümmetin kendi içinden üzerlerine bir şahit göndereceğimiz, seni de onların üzerine bir şahit olarak getireceğimiz günü düşün. Sana bu kitabı; her şey için bir açıklama, doğru yolu gösteren bir rehber, bir rahmet ve müslümanlar için bir müjde olarak indirdik.

Bunlar aynı zamanda gönderilene ŞAHİT tirler..

Mümin (27)
Mûsâ da, "Ben hesap gününe inanmayan her kibirliden, benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah'a sığınırım" dedi.

Kıyamet anı sonrasında, hesap gününde Allahu Tealaya Peygamber A.S.. lar, emrini ilettiler ve öğrettiler diyeceklerdir..

Devam edecek..

Son düzenleme:

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
yüce yaratıcı insanlık tarihi boyunca sadece elçi/nebi/resul - ler göndermiştir. şu kurtarıcılardan kurtulun artık.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Kurtarıcıya her zaman ihtiyaç vardır..

Allahu Teala bakınız nasıl Firavundan kurtarmıştı;

Bakara (50)
Hani, sizin için denizi yarmış, sizi kurtarmış, gözlerinizin önünde Firavun ailesini suda boğmuştuk.

İsa A.S. ı da inkar edenlerden kurtarmıştı;

Al-i İmran (55)
Hani Allah şöyle buyurmuştu: "Ey İsa! Şüphesiz, senin hayatına ben son vereceğim. Seni kendime yükselteceğim. Seni inkar edenlerden kurtararak temizleyeceğim ve sana uyanları kıyamete kadar küfre sapanların üstünde tutacağım. Sonra dönüşünüz yalnızca banadır. Ayrılığa düştüğünüz şeyler hakkında aranızda ben hükmedeceğim."

Devamen;

Enam (64)
De ki: "Onlardan ve her türlü sıkıntıdan sizi Allah kurtarır. Ama siz yine de ona ortak koşuyorsunuz."

Allahu Tealanın VAHYİ yanlış meal edilirse mutlaka bir kurtarıcı yanlıştan dönün ..
Allahu Tealaya itaat ve ibadet edin..
Kitaplarından hiçbirini diğerinden ayırt etmeyin..
Peygamberlerinden hiç birini inkar etmeyin..
Allahu Teala mutlak hakim diye ikaz edecektir..

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
BÖLÜM - 5 -

Mehdi geldi / geldi mi ? derken sakın aklından çıkartma;

İşte okunacak olan VAHİY..

KUR-AN' I KERİM..

96 - Alak
Bismillahirrahmânirrahîm
1, 2. Yaratan Rabbinin adıyla oku! O, insanı "alak" dan yarattı.
3. Oku! Senin Rabbin en cömert olandır.
4, 5. O, kalemle yazmayı öğretendir, insana bilmediğini öğretendir.
6, 7. Hayır, insan kendini yeterli gördüğü için mutlaka azgınlık eder.
8. Şüphesiz dönüş ancak Rabbinedir.
9, 10. Sen, namaz kıldığında kulu (bundan) engelleyeni gördün mü?
11, 12. Ne dersin, ya o (engellenen kul) hidâyet üzere ise; ya da takvayı (Allah'a karşı gelmekten sakınmayı) emrediyorsa!?
13. Ne dersin engelleyen, Peygamberi yalanlamış ve yüz çevirmişse!?
14. O Allah'ın, her şeyi gördüğünü bilmiyor mu?
15, 16. Hayır! Andolsun, eğer vazgeçmezse, muhakkak onu perçeminden; o yalancı, günahkâr perçeminden yakalarız.
17. Haydi, taraftarlarını çağırsın.
18. Biz de zebânileri çağıracağız.
19. Hayır! Sakın sen ona uyma; secde et ve Rabbine yaklaş.

Ey insan Ahir zaman Mehdisini arıyorsun değil mi ?
O zaman aradığın MEHDİ,
Allahu Tealanın KURAN ' da buyurduğu ..
Oku emrini
ifa edecek biri olmalıdır..

Allahu Tealadan VAHİY alamayan..
Allahu Tealanın OKU emrini yerine getiremeyen den..
OKUYAMAYAN DAN..
Ne MEHDİ olur..
Nede bir şey ..

MEHDİ benim diyorsa..
Allahu Tealadan İLMİ yoksa..
Ondan ..
Olsa olsa.
Lüzümsuz yere kendini değerli sanan kibir ve benlik sahibi..
Kovulmuş..
Şeytan Lainin yandaşı olur..

O gerçek MEHDİ ki ..

Ne doğudan .
Ne Batıdan..
Yaşadığın hayatta..
Orada..
Yani..
Burada..
Cennet toprağında..
Oldu NURA gark.
Açıldı ALEM ler ona..
Oldu vakıf ..
VAHYE..
OKU du ..
Önce;
Allahu Tealadan ( C.C. ) ..
Sonra;
Allahın Resulu..
Nebilerin sonuncusu ..
Habibimiz.
MUHAMMED MUSTAFA' dan ( A.S. ) ..
Sırları..
Önce..
Oldu ÜMMED ona ..
Açıldı Cennet köşkü..
Sonra.
Örtündü..
Allahu Tealanın izni ile..
Gökyüzünden yağdı yağmur ..
Bulunduğu mahalle..
Açtı örtüsünü..
NUR üstü nur.
SAF sırrı ile..
Oldu Allahu Tealaya ,
Önce HACI
Sonra KUL..
Açıldı tekrar ona Cennet KÖŞKLERİ..

NURUNU tamamlıyor bak..
Allah C.C.

Ahzab (40)
Bismillahirrahmânirrahîm
Muhammed, sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değildir. Fakat o, Allah'ın Resülü ve nebilerin sonuncusudur. Allah her şeyi hakkıyla bilendir.

Nur (35)
Allah göklerin ve yerin nurudur. Onun nurunun temsili şudur: Duvarda bir hücre; içinde bir kandil, kandil de bir cam fânûs içinde. Fânûs sanki inci gibi parlayan bir yıldız. Mübarek bir ağaçtan, ne doğuya, ne de batıya ait olan zeytin ağacından tutuşturulur. Bu ağacın yağı, ateş dokunmasa bile, neredeyse aydınlatacak (kadar berrak) tır. nur üstüne nur. Allah dilediği kimseyi nuruna iletir. Allah insanlar için misaller verir. Allah her şeyi hakkıyla bilendir.

Saf (8)
Bismillahirrahmânirrahîm
Onlar ağızlarıyla Allah'ın nurunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kafirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.

Tevbe (32)
Bismillahirrahmânirrahîm

''Alıntı''

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
UNUTMA;

Sakın ilmim var diye sevinme...
İLMİN...
Allah C.C. dan değilse...

Çok kişi aldandı, İLMİM var diye caka sattı..
Ömrünün bitimine yakın ..
Anlaşıldı ki..
İLMİM var diyen..
O kişi..

İLMİ Allah dan olmayan ..

HİÇ miş ..

Öylece..
Öbür Aleme intikal etti..

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Yeni bir moda çıktı ..

Hani '' ALİM '' ler ;

Ahir zamandayız ,
Mehdi geldi ,
Hayatta vs..
Diye söylüyorlar ya..

ŞİMDİDE ..

Yeni MODA oluştu..

Ben MEHDİYİM..
MEHDİYİ tanıyorum diyenlerin modası..

Rant peşindeler..
ÜYE ol..

Modası..

Kazançları ne bilmiyorum ancak..

Bakınız;

Tevbe (70)
Onlara kendilerinden öncekilerin; Nûh, Âd ve Semûd kavimlerinin; İbrahim'in kavminin; Medyen halkının ve yerle bir olan şehirlerin haberleri ulaşmadı mı? Peygamberleri onlara apaçık mucizeler getirmişti. (Ama inanmadılar Allah da onları cezalandırdı.) Demek ki Allah onlara zulmediyor değildi, ama onlar kendilerine zulmediyorlardı.

Düşününüz ki ;
İnsanları , Peygamber A.S. lar bile inandırmakta zorluk çektiler..

Şimdi ki Mehdi adayları kurnaz..

İŞİ garantiye alıyorlar..

ÜYE ol..

Sayı şu kadar olsun ..
Kendimi tanıtacağım..
Mehdiyi tanıtacağım..
DİYE..

Galiba KURNAZCA bir RANT dönüyor..

Neyse..
Dikkat çekmek istedim.
Saygılar.

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
BÖLÜM - 6 -

Ahir zaman dayız.
Mehdi gelecek ,
İSA A.S. zuhur edecek diye söyleyen karanlık TUZAKLI birileri Üçüncü dünya savaşı sevdası peşinde..
Arzuları İSA A.S. 'ı ve MEHDİ 'yi.. kendi saflarına almak..
Kıyamet kopsun da ..
Dünyaya hakim olalım sevdası..

Dünyaya hakim olmak içinde kendilerine göre Üç , Dört Milyar İNSAN yok olacak..
Dünyaya Hakim olacaklar..

Allahu Teala , her İNSANI övdü yarattı..

Nadide olarak yarattığı , ADEM A.S. ve Havva Validemizin evlatları..

NUH A.S., İbrahim A.S., Musa A.S., İsa A.S. ve Muhammed Mustafa A.S. nesli yok olsun istiyorlar..

Üç Milyar İnsan ölünce mutlu olacaklar..

Olur mu ? böyle yanlış düşünce..

Her İNSAN baş tacıdır..
Allahu Tealanın sevdiği kişidir..

Rabbim C.C. niyazımız ..
Kirli tuzakları boşa çıkar..
Dünyamız..
Tüm Ülkeler ve İNSANLAR huzura ersin..

İnsanlar sana layık olsun.

Kovulmuş Şeytan Lain ve Yandaşları sevinmesin..

İnşallah..

Bilelim ki Allahu Tealanın seçtiği İSLAM dini tüm insanların..

Bütün Peygamberler ( Allahu Teala tarafından görevlendirilen ) bir..
Bütün Kitaplar ( Allahu Teala tarafından gönderilen ) bir..

Biz İnsan olarak yaratılan KADIN , ERKEK Allahu Tealanın överek yarattığı ve ŞAH damarlarından yakınım emrine layık olan bir..

Haydi sevelim İNSAN ları..
İnsanda bir ve birlik olalım..

Açalım Rabimize ellerimizi dua edelim..

Rabbim bize ( İnsanlara ) acı ve merhamet et diye..

AMİN.

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Korkarım ki..

Mehdi ve İsa A.S. zuhur etse dahi ..
Kendilerini SIR perdesi ile kapatacaklar..

Dünyanın haline bakın..

Herkes menfaat peşinde..
Diz boyu NEFİS..
Diz boyu istek..
Hep menfaat..

Nerede?
İnsaf, merhamet, cömertlik..

Allahu Tealaya itaat ve ibadet..

Eminim ki..

O Mübarekler zuhur etse dahi ..

Bırakın kendilerini göstermelerin, ilan etmelerini ..
Saklanacaklar ..

Saklayacaklar..
KENDİLERİNİ..

KORKUDAN.

BİZİ DE, KENDİ NEFİSLERİNE ALET EDECEKLER DİYE..

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt