Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mecusinin yaptırdığı Köprü..Yüce Dinimizi daha iyi anlamak. (1 Kullanıcı)

EL Ra'uf

Kayıtlı Kullanıcı
Bir mecusi din gayreti için bir memlekete köprü yaptırmış. Sultan Mahmud Gaznevî hazretleri bu köprüyü görünce, yaptıran kişi için dua ederken, demişlerki, bunu yapan müslüman değil, ona dua etme... Sultan Mahmud han masrafının iki katını vererek köprüyü satın almak istemiş. Mucusi demişki padişahım ben bunu satmak için yapmadım, dinim için yaptım... satmam demiş. Batıl dini için bile yaptığını para ile değişmemiş.

Ferideddîni Genc-i Şeker hazretleri bunu anlatırken buyuruyorki; "Ey müslüman sen din gayretini mecusidenmi öğreneceksin, senin gayretin nerde...?..."... Ahirete giden herkes bir pişmanlık duyacaktır, dünya için kanaat olur, ahiret için kanaat olmaz... dünya için tevekkül olur, ahiret için tevekkül olmaz. (Dünyada pişmanlık nimettir, fakat ahiretde pişmanlık felakettir). Kabrden birisi çıkıp dünyaya gelse nasıl yaşar,.. herhalde bir an boş geçirmez, hep ahireti için çalışırdı, günah işlemezdi, kalb kırmazdı... peki biz oraya gitmeyecekmiyiz, gidince başımıza neler geleceğini, nelerle karşılaşacağımızı dinimiz bildiriyor. Allah’a iman etmeyenler, Onu Allah kabul etmeyenler, Cenabı Peygambere iman etmeyenler, din-i islamı kabul etmeyenler, cehennemde feryat edecektir. Yarabbi bizi tekrar dünyaya gönder, hiç günah işlemeyeceğiz, hep ibadet edeceğiz diyecekler. Onlara; zaten oradan geldinya,.. denilecek. Bu dinin temeli öğrenmek ve öğretmekdir.

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm emeğine sağlık kardeşim çok faydalı bir paylaşım olmuş Rabbim razı olsun..
selam ve dua ile..

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim.Çok güzel bi paylaşım olmuş Rabbim razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt