Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

MECNUNUN YAŞI (1 Kullanıcı)

AHSEN-I FIGAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gün adamın biri Mecnun'a, yaşını sorunca; "Bin kırk! " cevabını almış, adam şaşırarak;

"Oğul…" demiş. "Ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu? "

Aşk derdiyle sarhoş olan Mecnun;

"Kulaklarım, Leyla'nın sesinden başka bir şey duymuyor!" demiş.

Adamcağız;

"Yahu…" demiş. "Sen sandığımızdan da deli imişsin, bu halin nedir? Yoksa bütün bütün çıldırdın mı?"

Mecnun;

"Dinle!" demiş ve gözlerini çölün derinliklerinde belirsiz bir yere çevirmiş, "Hayli zaman oldu, Leyla'yı görmüştüm kısacık bir an. Bin yıllık ömre bedeldi benim için o an. Sonsuzluk gibi bir zamandı. Sevgilinin çehresini gördüğüm o ana kadar kırk sene yaşamıştım. Kendimdeydim. Ömrümün akçesi elimde değildi, yoksuldum. Ama o an… İşte o Leyla'nın göründüğü an yok mu…Uyandım ve bin kırk senedir yaşamakta olduğumu fark ettim."

-alıntı-

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı
RE: MECNUNUN YAŞI

Mecnun deli divanedir, çöllerde leyla derdinde kendini bilmez..
Birgün fark etmez namaz kılan bir dervişin önünden geçtiğini..
Derviş sinirlenir ve çıkışır mecnuna namaz kılanın önünden geçilirmi diye..
Mecnun'un cevabı ibretliktir..
"Ben Leyla'nın aşkından seni göremedim, ya sen huzurunda bulunduğun Mevla'nın aşkından beni nasıl gördün??"

gulen

Kayıtlı Kullanıcı

NE GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ ALLAH RAZI OLSUN.

SEVEN GÖNÜLLERE SELAM OLSUN, RABBİM SEVGİ İLE İÇİMİZİ DOLDURSUN, BİRBİRİMİZE SEVGİ İLE BAKMAYI NASİP ETSİN

SELAMETLE KARDEŞLERİM B)B)B)

Canan38

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN ELINIZE EMEGINIZE SAGLIKB)B)B)

l@l

Kayıtlı Kullanıcı

B) S.A. emeğinize sağlık B) HAYIRLI CUMALAR B)

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı

desertrose yazdı:
Mecnun deli divanedir, çöllerde leyla derdinde kendini bilmez..
Birgün fark etmez namaz kılan bir dervişin önünden geçtiğini..
Derviş sinirlenir ve çıkışır mecnuna namaz kılanın önünden geçilirmi diye..
Mecnun'un cevabı ibretliktir..
"Ben Leyla'nın aşkından seni göremedim, ya sen huzurunda bulunduğun Mevla'nın aşkından beni nasıl gördün??"

Çok doğru, benimde nerdeyse hergün başıma gelen bir konu. Belirtmek isterim;
-Abdest alıyor adam, yanındaki ile konuşuyor. Sen orada Allah'ın huzurundasın, küçük günahlarının ve vücudundaki pisliklerinden, kirlerinden kurtuluyorsun. Nasıl olurda Mevlâ'yı görmezden gelip, yanındakini görürsün. İşte onlar sadece suyu vücutlarında akıtırlar. Ne abdesti kabuldür, ne namazı.

-Namazda ikende iki bacağını iyice açan var iki kişilik yer kaplıyorlar, sesli namaz kılanlar var, sallananlar var, aklı başka yerde, etrafı kolaçan edenler bir hayli çok, oturmuş adam etraftakileri izliyor ağzı oynuyor. Ben çoğu zaman karar veremem namazda mı, oturuyor mu diye. Sonra selam verince anlarım, o namaz kılmıyor, boşu boşuna eğilip kalkıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt