Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

MALATYA yöresinden fışfış (1 Kullanıcı)

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
FIŞ FIŞ

Ölçüler:

3 yumurta

3 yemek kaşığı yoğurt

3 servis kaşığı un

1 çay kaşığı karbonat

Kızartmak için yağ

Şurup için:

2 su bardağı toz şeker

2 su bardağı su

1/4 limon suyu

Yapılış: Yumurta, yoğurt, kabartma tozu çukur bir kapta iyice karıştırılır, unu ilâve edilerek karıştırma işlemine devam edilir. (Kek hamuru kıvamında bir hamur yapılır.) Çukur bir kaba sıvı yağ konur, iyice ısıtılır, kızgın yağa kaşıkla parça parça atılarak kızartılır. Soğuk şuruba atılır, şurubunu çektikten sonra servis tabağına alınır, kalan şurup üzerine gezdirilir.

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
likaye kardeşim sende bir malatyalı olarak bu tatlıyı bilirsin

sudelet

Kayıtlı Kullanıcı
s.a ben bunu biliyorum..çünki bende malatya lıyım ellerine sağlık çok güzel olmuş . yemiş gibi oldum ..dua ile

likaye

Kayıtlı Kullanıcı
cerennura

cerennura

bereba cerennur tarifini hemen yapıcam hemşeriyiz ama tatlının yapılışını bilmiyornum ellerine sağlık belki birgün görüşürüzde senin ellrinden yeriz allaha emanet ol

likaye

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
bereba cerennur tarifini hemen yapıcam hemşeriyiz ama tatlının yapılışını bilmiyornum ellerine sağlık belki birgün görüşürüzde senin ellrinden yeriz allaha emanet ol

likaye

işallah kardeşim kapımız gelene açık buyur gel yarın kiraz yaprağından sarma yapıcaz annemlerle beklerim

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. saol cnm. malatya merkezliyim ama ist. oturuyorum çocukluğum malatyada geçti bilirim oraları doğunun parisi derler :H

evet gerçektende doğunun parisi bende yeşilyurt gündüzbeyliyim ama bursada yaşıyorum allaha emanet ol:H hayırlı akşamlar

EBRARNISA

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM CEREN ABLAM. BENDE MALATYALIYIM VE TARİFİNİ VERMİŞ OLDUĞUNUZ TATLIYI DA PEK SEVERİM. AMA ÇOOOKKKKKK UZUN ZAMANDIR YEMEDİM. TEVAFUKTUR Kİ GEÇENDE AKLIMA GELDİ OLSA NE GÜZEL OLUR DEDİM KENDİ KENDİME. BEN ÇALIŞTIĞIM İÇİN YAPAMAM AMA EVİ ARAYIP ANNEME SİPARİŞ EREYİM ENİYİSİ.
SELAM VE DUA İLE KALIN...........

EBRARNISA

Kayıtlı Kullanıcı
kiraz yapragindan sarma mi?:confused: ilk defa duyuyorum nasil guzel oluyomu? tadini mera ettim dogrusu

SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM . KİRAZ YAPRAĞINDAN SARMA ???? DUYUNYA ÇOK GARİP GELİYOR DEĞİLMİ ? AMA YİYİNCE :] ....
MİSSSS MİSSSSS........
MALATYA DA SEVİLEREK YİYİLEN BİR YEMEKTİR.
SADECE KİRAZ YAPRAĞIYLA DEĞİL , AYNI ZAMANDA DUT YAPRAĞI , FASULYE YAPRAĞI VE AYVA YAPRAĞINDANDA YAPILIYOR. BULGURLU BİR İÇ HAMURU HAYIRLANIYOR. SUDA HAŞLANDIKTAN SONRA KAYNATILMIŞ AYRAN DÖKÜLÜR VE BOL SOĞANLI TEREYAĞLI VARSA KAVURMALI BİR SOSLA YEMEĞİMİZ YENMEYE HAZIRDIR :B.....
BU ARADA YANLIŞ BİŞEY OLMASINDA CEREN ABLA KİRAZ YAPRAĞINDAN SARMA DERKEN BU YEMEĞİ KASDETMİŞ OLMASI LAZIM . ÇÜNKİ BEN BAŞKASINI BİLMİYORUM.
MALATYALI BİR TANIDIĞINIZ VARSA HEMEN YAPTIRIN DERİM.
SELAM VE DUA İLE KALIN.......

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM . KİRAZ YAPRAĞINDAN SARMA ???? DUYUNYA ÇOK GARİP GELİYOR DEĞİLMİ ? AMA YİYİNCE :] ....
MİSSSS MİSSSSS........
MALATYA DA SEVİLEREK YİYİLEN BİR YEMEKTİR.
SADECE KİRAZ YAPRAĞIYLA DEĞİL , AYNI ZAMANDA DUT YAPRAĞI , FASULYE YAPRAĞI VE AYVA YAPRAĞINDANDA YAPILIYOR. BULGURLU BİR İÇ HAMURU HAYIRLANIYOR. SUDA HAŞLANDIKTAN SONRA KAYNATILMIŞ AYRAN DÖKÜLÜR VE BOL SOĞANLI TEREYAĞLI VARSA KAVURMALI BİR SOSLA YEMEĞİMİZ YENMEYE HAZIRDIR :B.....
BU ARADA YANLIŞ BİŞEY OLMASINDA CEREN ABLA KİRAZ YAPRAĞINDAN SARMA DERKEN BU YEMEĞİ KASDETMİŞ OLMASI LAZIM . ÇÜNKİ BEN BAŞKASINI BİLMİYORUM.
MALATYALI BİR TANIDIĞINIZ VARSA HEMEN YAPTIRIN DERİM.
SELAM VE DUA İLE KALIN.......

hayırlı günler kardeşim dediğingibi ben bursada yaşıyorum burda söyleyince biraz tuhaf geliyo ama tadını yiyen bilir allaha emanet ol

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM CEREN ABLAM. BENDE MALATYALIYIM VE TARİFİNİ VERMİŞ OLDUĞUNUZ TATLIYI DA PEK SEVERİM. AMA ÇOOOKKKKKK UZUN ZAMANDIR YEMEDİM. TEVAFUKTUR Kİ GEÇENDE AKLIMA GELDİ OLSA NE GÜZEL OLUR DEDİM KENDİ KENDİME. BEN ÇALIŞTIĞIM İÇİN YAPAMAM AMA EVİ ARAYIP ANNEME SİPARİŞ EREYİM ENİYİSİ.
SELAM VE DUA İLE KALIN...........

aleykümselam canım kardeşim afiyet bal şeker olsun allaha emanet ol

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
............hayırlı sabahlar..............

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
...........................selamünaleyküm.............................

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
FIŞ FIŞ

Ölçüler:

3 yumurta

3 yemek kaşığı yoğurt

3 servis kaşığı un

1 çay kaşığı karbonat

Kızartmak için yağ

Şurup için:

2 su bardağı toz şeker

2 su bardağı su

1/4 limon suyu

Yapılış: Yumurta, yoğurt, kabartma tozu çukur bir kapta iyice karıştırılır, unu ilâve edilerek karıştırma işlemine devam edilir. (Kek hamuru kıvamında bir hamur yapılır.) Çukur bir kaba sıvı yağ konur, iyice ısıtılır, kızgın yağa kaşıkla parça parça atılarak kızartılır. Soğuk şuruba atılır, şurubunu çektikten sonra servis tabağına alınır, kalan şurup üzerine gezdirilir.

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
resim çıkmıyo arkadaşım denedim ama olmadı selametle

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt