Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mahalle baskısı yüzünden ne oruç tutabildim ne cumaya gidebildim (1 Kullanıcı)

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
Mesut Parlak, Ankara'dan İstanbul'a dönerken milletvekili ve işadamlarıyla sohbet etti. Uçakta, Melih Gökçek, İhsan Arslan, Edip Uğur ve Zeynel Abidin Erdem de vardı.
İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Parlak, milletvekili ve işadamlarına içini döktü.

Rektörlüğe atandıktan sonra çeşitli baskılara maruz kaldığını anlatan Parlak, "Asıl mahalle baskısı bana var. Ne cuma namazı kılabiliyorum ne de oruç tutabiliyorum." dedi. Alınan bilgilere göre, Üniversitelerarası Kurul toplantısı için geçtiğimiz hafta Ankara'ya giden Parlak, İstanbul'a dönerken uçakta milletvekili ve işadamlarıyla sohbet etti. Eski YÖK Başkanı Erdoğan Teziç döneminde rektörlüğe atandığını hatırlatan Parlak, 3 yıl boyunca ciddi sıkıntılar yaşadığını belirtti. 'Mahalle baskısı' deyimine atıf yaptıktan sonra, ilginç bir olay anlattı: "Ramazan'da yanıma gelip bir şeyler yiyip yemediğimi çaktırmadan kontrol edenler oldu. Rektörlerin oruç tutmayacağı gibi bir anlayış var. Rektör oruç mu tutar, diyorlar."

AK Parti ve CHP'li siyasetçiler, üniversitelerin içinde bulunduğu durumu gözler önüne seren itirafları, şaşkınlıkla dinledi. Uçakta, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, milletvekilleri İhsan Arslan ve Edip Uğur ile işadamı Zeynel Abidin Erdem de vardı. Mesut Parlak'ın bir itirafı da Başbakan Tayyip Erdoğan'a karşı 'mahcubiyet'i oldu. Erdoğan'ın İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı döneminde tıp fakültesi için üniversiteye yer verdiğini; ancak akademik kurulun bunu reddettiğini hatırlatan Parlak, "Başbakana karşı mahcubum." dedi. Parlak, katıldığı bir TV programında "Ben orada hata ettim. Hakikaten benim utancımdır. Ondan beri de böyle, yani başbakanı bir yerde görsem saklanmaya çalışıyorum. Çünkü bu bir daha İstanbul Tıp Fakültesi'nin önüne gelecek bir öneri değildir." ifadesini kullanmıştı. Parlak, geçtiğimiz cuma günü ÜAK toplantısı için gittiği Antalya'da da gazetecilere, "Cumadan geliyoruz!" diye espri yapmıştı. İddialara basın danışmanı aracılığıyla cevap veren Parlak, kendisine atfedilen ifadeleri kabul etmedi.

Ömer Şahin
12 Mart 2008, Çarşamba
Zaman

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm Abi bu konuda ne diyeceğimiz bilemiyorum gerçekten gülsemmi ağlasammı derlerya aynen öyleyim :( bende şahsen Üniversiteyi geçen sene kırıkkalede bitirdim ve bendede Rektörlerin ibadet etmediği gibi bir düşünceye kapılırdım hep ..nedenide Laik insanlar diye tanımladığım Erdoğan teziç gibileri varken İslam karşıtı olan Bütün atadığı rektörleri kendisi gibi sanırdım :) istanbul üniversitesi rektörüde içini dökmüş .. Rektör oruçmu tutar yahu Türkiye müslüman bir ülkemi Bu ülkeyi yönetenler İslamla alakasız kişilermi olmak zorunda Bu baskı nedir anlamak çok güç ... Allah yardımcımız olsun inşallah ... selametle...

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
selamun aleyküm Abi bu konuda ne diyeceğimiz bilemiyorum gerçekten gülsemmi ağlasammı derlerya aynen öyleyim :( bende şahsen Üniversiteyi geçen sene kırıkkalede bitirdim ve bendede Rektörlerin ibadet etmediği gibi bir düşünceye kapılırdım hep ..nedenide Laik insanlar diye tanımladığım Erdoğan teziç gibileri varken İslam karşıtı olan Bütün atadığı rektörleri kendisi gibi sanırdım :) istanbul üniversitesi rektörüde içini dökmüş .. Rektör oruçmu tutar yahu Türkiye müslüman bir ülkemi Bu ülkeyi yönetenler İslamla alakasız kişilermi olmak zorunda Bu baskı nedir anlamak çok güç ... Allah yardımcımız olsun inşallah ... selametle...

Amin inşallah kardeş
A.e.o.

efşan

Kayıtlı Kullanıcı
tek dileğimdirki Allah bizim başımıza dinimizle uğraşacak türkiyeyi dinden uzaklaştıracak insanların eline düşürmesin hükümeti

bugrahancan61

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.teksen.org
O kadar gülünç bir durum sözkonusu ki insanlar müslümanım diyorlar ama adamın orucunu engelliyorlar bu nasıl müslümanlık pes doğrusu bir kafir bile böle yapmazken (hoşgörüyle davranırken,genel anlamda) bir müslümanın böyle yapması doğrusu beni çok üzdü Mesut parlak için söylemiyorum yanlış anlamayın onu bu hale düşürenler için konuşuyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt