Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

lütfen yardımcı olun (1 Kullanıcı)

tövbeettimben

Kayıtlı Kullanıcı
herkese merhaba ben yeni katıldım aranıza yazdıklarınızı okudum hepiniz Allah'ın iyi kulları olmaya çalışıyorsunuz bu gerçekten çok güzel. Ben çok günah işledim yalan söyledim. Hep tövbe ettim ama yeniden aynı hatalara düştüm lütfen bana yardımcı olun ne yapmalıyım kendime engel olmak istiyorum çok iyi bi ailem var onlara laik bir evlat ve yüce Rabbimiz'e laik bir kul olmak istiyorum . Ama tam olarak ne yapmalıyım bilmiyorum bana zaman ayırır ve yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

elanaz 21

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim rabbim tüm günahlarını affetsin inşallah zaman zaman hepimiz yapıyoruz çokça tövbe estafurullah çek rabbim affedicidir affetmeyi sewer inşallah bizleride affeder kardeşim rabbim yar ve yardımcın olsun inşallah

tövbeettimben

Kayıtlı Kullanıcı
çok teşekkür ederim elanaz sizlere paylaşmak şimdiden rahatlattı beni inşallah hepimizi bağışlar yüce Rabbim o kadar yakınızki günah işlemeye Allahım korusun bizi

tövbeettimben

Kayıtlı Kullanıcı
çok teşekkür ederim umarım yüce Rabbim günahlarımızı affeder şimdiden geçti o hissettiğim acı huzur doldu içim bu duyguyu yaşamak için o kadar çok ağladımki umarım herkese yaşatır Rabbim bu huzuru beni kötü yollardan döndürdüğünüz için Allah hepinizden razı olsun

elanaz 21

Kayıtlı Kullanıcı
çok teşekkür ederim elanaz sizlere paylaşmak şimdiden rahatlattı beni inşallah hepimizi bağışlar yüce Rabbim o kadar yakınızki günah işlemeye Allahım korusun bizi

amin kardeşim inşallah biz günahkar kullar gerçektende çok yatkınız günaha rabbim yardımcımız olsun inşallah kardeşim bu sitede ben huzur buluyorum gerçekten herkes birbirine çıkarsız karşılıksız dua ediyor yardımda bulunuyor rabbim bana iyiki sizlerle tanışmayı nasip etti biz burda kocaman bi aileyiz canım benim biribirimize destek olcaz tabiki rahatladın için çok sevindim rabbim yar ve yardımcın olsun selam ve dua ile

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
çok teşekkür ederim umarım yüce Rabbim günahlarımızı affeder şimdiden geçti o hissettiğim acı huzur doldu içim bu duyguyu yaşamak için o kadar çok ağladımki umarım herkese yaşatır Rabbim bu huzuru beni kötü yollardan döndürdüğünüz için Allah hepinizden razı olsun

rabbim rıza-yı ilahi dorultusunda ayaklarımızı sabit kılsın ...
gaflete düşürmesin.. inşaALLAH
kardeşim..rabbimize emanet olunuz...

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim Rabbim dualarını tövbelerini kabul eder inşallah selam ve dua ile.

_YUSUF_

Yönetici
Oku.Yaradan rabbının adıyla oku...

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
Dinimiz İslam .:.: www.dinimizislam.com :.:.

Hakikat Kitabevi

Osman Ünlü .:.: www.osman-unlu.com :.:.

Allahü teala cümlemizin tevbelerini kabul etsin, inşallahü teala..

Allahü teâlâ hepimizi beğendiği işleri yapmağa kavuşdursun! Sevgili Peygamberi Muhammed aleyhisselâmın ve Onun kıymetli Âli ve Eshâbı hurmeti için düâmızı kabûl buyursun! Amin.

Namaz kılmıyorsanız hemen namaza başlayınız çünkü namaz her türlü kötülükten alıkoyar buyurmuşlar.Bununla bereber okuyunuz. Hakikatkitabevi ehli sünnet alimlerinin kitaplarını neşreder. Öncelikle itikadı düzeltmeniz yararınızadır. "Herkese lazım olan iman" kitabı ile başlayabilirsiniz. Ardından Tam ilmihal ve mektubatı mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Linkten indirebilir ve sipariş verebilirsiniz. Osman Ünlü hocanın yayınlarını linkten öğrenebilirsiniz.

Allahü teala cümlemizin yardımcısı olsun. Afiyet ve selametle kalın inşallahü teala..

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,

Aramıza hoş geldin kardeşim,hem siteye hemde gerçekten insan olma insanlığını yaşama alemine hoş geldin, sana akıl vermek gibi olmasın ama başımdan geçtiği için paylaşmak isterim,herşeyden önce çevren ile alakanı kısıtlaman gerekmektedir,bu nedir? ister istemez çevrende bazı arkadaşların vardır senin gibi iç yapıları tövbeye müsait olmayan vicdanları dolayısı ile yaptıklarından ders almayan Allah Teala korkusu taşımayan hatta varsa bile umursamayan arkadaşların vardır,eğer onlardan biraz kenara kaçmazsan onlardaki kir sen ne kadar tövbe edersen et sana tekrar bulaşır, Allah Teala mealen;<< Siz kimle beraber olursanız biz sizin kalbinizi onların kalbine benzetiriz.>> diye buyurur,demekki hoşnut olmadığımız çevre yaşantısına sebep olanlar destekçi olanlar her kimseler önce uzaklaşmak gereklidir,İnsan Alkolik değilse yanlız başına 3-5 gün içer sonra arkadaş arar,insan kötü işler peşinde koşuyorsa yanlız başına bunu yapmaya cesaret edemez çünkü Allah Teala her daim meleklerini o kişiyi vazgeçirmeleri için çalıştırır,bazı bu durumları yaşarız bir tarafımız hadi hadi derken diğer bir tarafdan sakın yapma diye hisler duyarız,Allah Teala sana ne güzel fırsatlar veriyor,çevrenden biraz uzaklaşman ilk başlarda sana evde oturmak sıkıcı olsada daha sonra zevkli gelecektir,ve bol bol kitap okumalısın dini kitaplar,istersen internetten oku istersen kitapcıdan oku,hemen bu aradada Kur-an ı kerimin mealini oku sana çok muntazam şekilde feyz yani bereket verecektir,Allah Tealanın yardımı ile 3-5 güne kalmaz namaz kılma isteği meydana gelir kalbinde sonrası akan sular çoşan ırmaklar gibi dir,ancak senden özellikle ricam şudur ki;seninle çok uğraşacaktır Lanetli Şeytan bu seni vazgeçirmesin bol bol kalbine vesvese verecek,hadi gezelim diyecek,bakalımmı arkadaşlar ne yapıyor diyecek,bir arkadaşın bir yere çağırınca haydi gidelim diyecek,bırak artık yeter okudun diyecek,seni vazgeçirmek için herşeyi söyleyecek hatta şimdi bin pişman olduğun günahlarını sana o kadar tatlı gösterirki Allah Tealadan korkmasan bir daha yapmak istersin,sakın kardeşim ama sakın bu pişmanlıklar kolay kolay insanlarda peydah olmaz,bunlar Allah Tealanın özel lutuflarıdır,seni ne güzel rahmetine çağırıyor,birazcık azim göstersen akla hayale gelmeyecek nimetlerle donatacak seni başımıza geldi biliyoruz,Hamdler olsun bu aciz kulcağızına hidayet nasip eden Yüce Rabbime Hamd yanlızca Onadır (c.c)...
Kardeşim sana bir ip uzatıldı gökten bu ip seni ulaştıracaktır doğruluğa bu ipe azı dişlerinle sıkı sıkıya yapış,bu zamanda yaptığın az bir amel bile çok büyük mükafattır,bir düşün Hak Teala 6 milyar kulu arasından seni seçti seni Önce kul,sonra müslüman,sonra Efendimize (s.a.v) ümmet etti,ehli sünnet vel cemaat itikata soktu ve en sonunda hatalarını anlaman için sana ne güzeldirki Rahmet nazarı ile baktıda gel bana gel bana diye çağırdı,daha ne durursun koş Rabbine öyle bir tövbe etki,bütün alemler senin tövbene ağlasın,bütün melekler senin tövben için Allah Tealaya yalvarsın.bak bende yalvarıyorum,Ya Rabbi bu kardeşimizin kalbindeki bu inceliğe bu güzelliğe sana gelmek isteyen ruhuna yardım et,nefsi ve düşmanlarından sana sığındık onu ve bizleri koru ve affet,bütün günahlarımızdan sana sığındık binlerce kere yaptık ancak yine Yüce kapına geldik,kulluğumuz sana layık değil,Tövbemizi kabul buyur Yarabbim,bizleri Fazlu Kereminle AFF EYLE.

AMİN

tövbeettimben

Kayıtlı Kullanıcı
Hepinize yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim gerçekten çok rahatladım sayenizde önerilerinize uymaya çalışacağım şimdi çıkıp derslerime çalışacağım ve Allah'ın izniyle iyi yerlere gelip insanlara yardım edeceğim gerçekten iyi insanlarsınız yüce Rabim hep yanınız da olsun

_YUSUF_

Yönetici
Esselamu aleykum,

Aramıza hoş geldin kardeşim,hem siteye hemde gerçekten insan olma insanlığını yaşama alemine hoş geldin, sana akıl vermek gibi olmasın ama başımdan geçtiği için paylaşmak isterim,herşeyden önce çevren ile alakanı kısıtlaman gerekmektedir,bu nedir? ister istemez çevrende bazı arkadaşların vardır senin gibi iç yapıları tövbeye müsait olmayan vicdanları dolayısı ile yaptıklarından ders almayan Allah Teala korkusu taşımayan hatta varsa bile umursamayan arkadaşların vardır,eğer onlardan biraz kenara kaçmazsan onlardaki kir sen ne kadar tövbe edersen et sana tekrar bulaşır, Allah Teala mealen;<< Siz kimle beraber olursanız biz sizin kalbinizi onların kalbine benzetiriz.>> diye buyurur,demekki hoşnut olmadığımız çevre yaşantısına sebep olanlar destekçi olanlar her kimseler önce uzaklaşmak gereklidir,İnsan Alkolik değilse yanlız başına 3-5 gün içer sonra arkadaş arar,insan kötü işler peşinde koşuyorsa yanlız başına bunu yapmaya cesaret edemez çünkü Allah Teala her daim meleklerini o kişiyi vazgeçirmeleri için çalıştırır,bazı bu durumları yaşarız bir tarafımız hadi hadi derken diğer bir tarafdan sakın yapma diye hisler duyarız,Allah Teala sana ne güzel fırsatlar veriyor,çevrenden biraz uzaklaşman ilk başlarda sana evde oturmak sıkıcı olsada daha sonra zevkli gelecektir,ve bol bol kitap okumalısın dini kitaplar,istersen internetten oku istersen kitapcıdan oku,hemen bu aradada Kur-an ı kerimin mealini oku sana çok muntazam şekilde feyz yani bereket verecektir,Allah Tealanın yardımı ile 3-5 güne kalmaz namaz kılma isteği meydana gelir kalbinde sonrası akan sular çoşan ırmaklar gibi dir,ancak senden özellikle ricam şudur ki;seninle çok uğraşacaktır Lanetli Şeytan bu seni vazgeçirmesin bol bol kalbine vesvese verecek,hadi gezelim diyecek,bakalımmı arkadaşlar ne yapıyor diyecek,bir arkadaşın bir yere çağırınca haydi gidelim diyecek,bırak artık yeter okudun diyecek,seni vazgeçirmek için herşeyi söyleyecek hatta şimdi bin pişman olduğun günahlarını sana o kadar tatlı gösterirki Allah Tealadan korkmasan bir daha yapmak istersin,sakın kardeşim ama sakın bu pişmanlıklar kolay kolay insanlarda peydah olmaz,bunlar Allah Tealanın özel lutuflarıdır,seni ne güzel rahmetine çağırıyor,birazcık azim göstersen akla hayale gelmeyecek nimetlerle donatacak seni başımıza geldi biliyoruz,Hamdler olsun bu aciz kulcağızına hidayet nasip eden Yüce Rabbime Hamd yanlızca Onadır (c.c)...
Kardeşim sana bir ip uzatıldı gökten bu ip seni ulaştıracaktır doğruluğa bu ipe azı dişlerinle sıkı sıkıya yapış,bu zamanda yaptığın az bir amel bile çok büyük mükafattır,bir düşün Hak Teala 6 milyar kulu arasından seni seçti seni Önce kul,sonra müslüman,sonra Efendimize (s.a.v) ümmet etti,ehli sünnet vel cemaat itikata soktu ve en sonunda hatalarını anlaman için sana ne güzeldirki Rahmet nazarı ile baktıda gel bana gel bana diye çağırdı,daha ne durursun koş Rabbine öyle bir tövbe etki,bütün alemler senin tövbene ağlasın,bütün melekler senin tövben için Allah Tealaya yalvarsın.bak bende yalvarıyorum,Ya Rabbi bu kardeşimizin kalbindeki bu inceliğe bu güzelliğe sana gelmek isteyen ruhuna yardım et,nefsi ve düşmanlarından sana sığındık onu ve bizleri koru ve affet,bütün günahlarımızdan sana sığındık binlerce kere yaptık ancak yine Yüce kapına geldik,kulluğumuz sana layık değil,Tövbemizi kabul buyur Yarabbim,bizleri Fazlu Kereminle AFF EYLE.

AMİN

Amin kareşim
Allah'u teala razı olsun yazın için
selametle kal

tövbeettimben

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,

AMİN

gerçekten çok güzel yazmışsınız tam çıkarken gördüm ağlattınız beni mutluluktan umarım Yüce Rabbim bizler için dilediğiniz güzellikleri kat kat verir size ve bütün iyi insanlara. Allah'ım kötü yolda olan bunu farkedemeyen kullarının gözünü açsın ve huzur dolu kapısına çağırsın

elanaz 21

Kayıtlı Kullanıcı
bak ne güzel açıklamış kardeşim namaz kılmıyorsan namaza başla canım kardeşim namaz gerçekten indsanı bütün kötülüklerden alıkoyyo rabbimin sevgili kuluymuşsunda bak seni nasılsa hidayete erdirdi inşallah daim olur canım kardeşim asla yalnız değilsin hep yanındayız canım rabbime emanet ol

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
gerçekten çok güzel yazmışsınız tam çıkarken gördüm ağlattınız beni mutluluktan umarım Yüce Rabbim bizler için dilediğiniz güzellikleri kat kat verir size ve bütün iyi insanlara. Allah'ım kötü yolda olan bunu farkedemeyen kullarının gözünü açsın ve huzur dolu kapısına çağırsın

Esselamu aleykum,

Değerli kardeşim biz kalbimizden dökülenleri yazdık ancak sen bizden daha güzel yazdın okuyunca ağlamış olman senin Tövben için ulaşılması gereken en son nokta dır,Allah Teala iki damla göz yaşı ile ne kadar mutlu eder kulcağızlarını halbuki ağlamayı kötü sanır insanlar,Allah Teala sana yaşattığı bu lezzeti bu tadı senin burada harcayacağın emeklerle ve dışardaki çevrene sarf edeceğin eforlarla onlara yapacağın emir ve maruflarla ne kadar yükseleceğini tahmin bile edemezsin,insanlar Meleklerden üstün dür,İlk yaratıldıklarında meleklerle eş olan insanı Allah Teala dünyaya yani aşağılara gönderdi << Ey kulum beni tanı diye sana Resuller,kitablar göndereceğim,sana istemediğin kadar deliller göstereceğim,artık sana düşen bu deliller ile bana kulluğunu ispatlaman ve yarattığım meleklerden de daha üstün makamlara çıkmandır.>>,bunu en iyi yaptıran şey ise,emir ve maruftur,yani Allah Tealanın emirlerini önce kendin yapmak ve sonrada yaptırmak,yasaklarından önce kendin kaçmak ve sonrada insanları göremedikleri bu derin kuyulara düşmekten kurtarmak ve dolayısı ile onlara kötülüğü yasaklamaktır,şimdi sana düşen vazife biraz seni sıksada kendini dini konularda yetiştirmelisin,şevk ile heyecanla okumalısın dini kitapları,zamanla herşey yoluna girer,HAK Teala da sana inan yardım edecektir Bir hadisi kutside Yüce Allah (c.c) << Kulum bana bir karış gelirse ben ona bir kulaç giderim,kulum bana bir adım gelirse ben ona koşarak giderim der ...>> demekki Hak Teala kendine yakın olmak isteyen her kuluna karşı İlahlığının bir gereği olarak daha üstün bir şekilde yaklaşıyor,Hak Teala herşeye gücü yeten ve her şeye Kadir olandır,bizlerede yardım etmektedir...Baki Selam ve dualarımla...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt