Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

LÜTFEN OKUMADAN GEÇMEYİN..BU MESAJI HERKESE DUYURUN... (1 Kullanıcı)

h_denizkizi

Kayıtlı Kullanıcı
Bir Cuma günü Kuran okurken> S.A.> uykuya dalar ve> rüyasinda> Peygamber Efendimiz onun karsisindadir ve ona sunlari söyler:> Bir> hafta Içinde 7000 insanin ölecegini, ama hiç birinin de gerçek> bir Müslüman olmayacagini, Son zamanlarda pek çok kimsenin> Allahin istedigi düzgün ve dürüst isler yapmadigini, bu> zamanlarin kötü zamanlar oldugunu, Bu zamanda evli kadin> ve erkeklerin> eslerine sadik> kalmadiklarini,> genç kizlarin> erkekler gibi her yere girip-çikip gezer> olduklarini,> edepli> giyinmediklerini,> Tüm gençlerin velilerine ve diger insanlara saygi> göstermediklerini,> Zenginlerin fakirlerle> ilgilenmediklerini,> artik> sadaka ve> zekât> vermez olduklarini,> Insanlarin namaz kilmadiklarini ve> oruç tutmadiklarini, oysa> Mahser> Gününün> yaklastigini,> Kisa bir> zaman> sonra gökte sadece bir yildiz> kalacagini> ve> dua> kapilarinin> kapanacagini,> Kurandaki yazilarin silinerek> okunamaz> olacagini,> Günesin Dünyaya çok yaklasarak tersten> dogup> batacagini...> Peygamber efendimiz ayrica sunlari da ekler:> "Her kim bunu okurken yaninda baskalari varsa onlarin da duyacagi sekilde açiktan okusun. Bunu yapan kisiye Cennet de bir yer ayrilir ve her kim> bu mesaja inanmayacak olursa, ona da Cehennemden bir yer ayrilir. Bir dilek sahibi bu mesaji kopyalayip baska insanlara> dagittiginda dilegi yerine> gelir." Rüyayi anlatan S.A. bunlarin dogru olduguna inandirmak için su yemini etmis: "Bunlar dogru degilse,> gerçek> bir Müslüman gibi ölmeyeyim!"> Peygamber> Efendimiz yukaridaki durum tespitinden> sonra asagidaki tavsiyelerde> bulunur:> Günde bes defa namaz kilin, Oruç> tutun, Hirsizlik yapmayin, Fakirlere yardim edin.> Her kim> bu> mesaji> 25> kisiye dagitacak olursa, 3 gün> içerisinde mükâfatlandirilacaktir.> Biri bunu yapmis ve çalistigi firmadan zam> almis.> Biri inanmamis, sevdigi zarar görmüs,> bir> baskasi yarin> yaparim demis,> fakat> yapamayacak> duruma> düsmüs.> Lütfen bunun yalan oldugunu sanmayin! Bu mesaji silip geçmeyin ve> 25 kiþiye> yollayýn!!! çok zor deðil kopyala ve yapýþtýr!!!!!!!> >

ierbecer

Kayıtlı Kullanıcı
RE: selam aleyküm

RE: selam aleyküm

ey güzel insan yazdığın yazıyı okudum. dediğini yaptım 25 kişiye gönderdim ama bunu bir mükafata sahip olmak için değil senin emeğine saygı neticesinde yaptım. ama şu yazının 25 kişiye iletilmesi ve onun okunarak bazı şeylerden ders çıkarılacağını yani pek faydalı olduğunu sanmıyorum ama yinede böyle bir konuya değindiğin içinde allah razı olsun.

h_denizkizi

Kayıtlı Kullanıcı
RE: LÜTFEN OKUMADAN GEÇMEYİN..BU MESAJI HERKESE DUYURUN...

a.s. Allah razı olsun...bu maili okuduğumda çok etkilendim ama istediklerin oluyomuş yada sizinde dediğiniz gibi bir mükafat için değil.bu mailde yazanların ne kadar doğru olduğunu ve aslında kalan bu az zamanımızda doğru yolda dinimizle büsbütün yaşamamız gerektiğini,bilmeyenlerin,bakıpta doğruyu görmeyenlerin belki biraz olsun doğruyu bulmalarına yardımcı olacağını düşündüm...bu mail bana geldiğinde ben bütün arkadaşlarıma bu maili gönderdim,belki birilerine yardımcı olmuştur...sizdende Allah razı olsun...
TÖVBE KAPILARI KAPANMADAN,EN DOĞRU YOLA HİDAYET EYLESİN RABBİM CÜMLEMİZİ...

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.KARDEŞİM İNANMAYIN BÖYLE ŞEYLERE,GEÇEN GÜNLERDE YİNE BU YAZI YAYINLANIP DURDU.DİNİMİZDE YOK BÖYLE ŞEYLER.NE GÜNAHA GİRİN NE GÜNAHA SOKUN İNSANLARI.İÇERİĞİNDE DİNİ HUSUSLAR OLSA DA TEBLİĞ USULÜ BU DEĞİLDİR KARDEŞLERİM.A.E.O.B)

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA yazdı:
S.A.KARDEŞİM İNANMAYIN BÖYLE ŞEYLERE,GEÇEN GÜNLERDE YİNE BU YAZI YAYINLANIP DURDU.DİNİMİZDE YOK BÖYLE ŞEYLER.NE GÜNAHA GİRİN NE GÜNAHA SOKUN İNSANLARI.İÇERİĞİNDE DİNİ HUSUSLAR OLSA DA TEBLİĞ USULÜ BU DEĞİLDİR KARDEŞLERİM.A.E.O.B)
haklısınn ablaaaaaaaa

kabei serif

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA yazdı:
S.A.KARDEŞİM İNANMAYIN BÖYLE ŞEYLERE,GEÇEN GÜNLERDE YİNE BU YAZI YAYINLANIP DURDU.DİNİMİZDE YOK BÖYLE ŞEYLER.NE GÜNAHA GİRİN NE GÜNAHA SOKUN İNSANLARI.İÇERİĞİNDE DİNİ HUSUSLAR OLSA DA TEBLİĞ USULÜ BU DEĞİLDİR KARDEŞLERİM.A.E.O. ....... GECEM KARDEŞİM SENİ TEBRİK EDER SAYGILAR SUNARIM HERŞEYİ RABBİMİZDEN BEKLERİZ GERİSİ YALAN.. SELAMETLE

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA yazdı:

AYNEN KATILIYORUM

h_denizkizi

Kayıtlı Kullanıcı

Allahin istedigi düzgün ve dürüst isler yapmadigini, bu> zamanlarin kötü zamanlar oldugunu, Bu zamanda evli kadin> ve erkeklerin> eslerine sadik> kalmadiklarini,> genç kizlarin> erkekler gibi her yere girip-çikip gezer> olduklarini,> edepli> giyinmediklerini,> Tüm gençlerin velilerine ve diger insanlara saygi> göstermediklerini,> Zenginlerin fakirlerle> ilgilenmediklerini,> artik> sadaka ve> zekât> vermez olduklarini,> Insanlarin namaz kilmadiklarini ve> oruç tutmadiklarini, oysa> Mahser> Gününün> yaklastigini,> Kisa bir> zaman> sonra gökte sadece bir yildiz> kalacagini> ve> dua> kapilarinin> kapanacagini,> Kurandaki yazilarin silinerek> okunamaz> olacagini,> Günesin Dünyaya çok yaklasarak tersten> dogup> batacagini...>......................................................................
EVET ARKADAŞLAR BUNLAR YANLIŞMI??????
ALLAHTAN BAŞKA İLAH YOKTUR BEN BURDA BUNA KARŞI BİŞEY SÖYLEMEDİM...BANA GELEN BU MAİLİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM....TABİKİ HERŞEYİ ALLAHTAN BEKLERİZ VE ZATEN BURDA BUNA AKSİ BİŞEY YOK.....
......BEN BELİRTTTİM ZATEN AMAÇ DİLEKLERİN KABUL OLMASI FALAN DEĞİL.... DÜNYADA VE AHİRETTE İSTENİLEN ŞEYE ULAŞTIRACAK YALNICA ALLAHTIR......
KALBİ GÖNLÜ DOĞRUYA ÇEVRİLİ OLMAYANLARA BELKİ VESİLE OLUR DİYE DÜŞÜNDÜM VE BU MAİL BANA GELDİĞİNDE EN ÇOK BU BAŞTA ALDIĞIM KISIM BENİ ÇOK ETKİLEDİ....AMACIM BUNLARI BİRKERE DAHA UNUTANLARA HATIRLATMAKTI...

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

h_denizkizi yazdı:
Allahin istedigi düzgün ve dürüst isler yapmadigini, bu> zamanlarin kötü zamanlar oldugunu, Bu zamanda evli kadin> ve erkeklerin> eslerine sadik> kalmadiklarini,> genç kizlarin> erkekler gibi her yere girip-çikip gezer> olduklarini,> edepli> giyinmediklerini,> Tüm gençlerin velilerine ve diger insanlara saygi> göstermediklerini,> Zenginlerin fakirlerle> ilgilenmediklerini,> artik> sadaka ve> zekât> vermez olduklarini,> Insanlarin namaz kilmadiklarini ve> oruç tutmadiklarini, oysa> Mahser> Gününün> yaklastigini,> Kisa bir> zaman> sonra gökte sadece bir yildiz> kalacagini> ve> dua> kapilarinin> kapanacagini,> Kurandaki yazilarin silinerek> okunamaz> olacagini,> Günesin Dünyaya çok yaklasarak tersten> dogup> batacagini...>......................................................................
ALLAHTAN BAŞKA İLAH YOKTUR BEN BURDA BUNA KARŞI BİŞEY SÖYLEMEDİM...BANA GELEN BU MAİLİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM....TABİKİ HERŞEYİ ALLAHTAN BEKLERİZ VE ZATEN BURDA BUNA AKSİ BİŞEY YOK.....
......BEN BELİRTTTİM ZATEN AMAÇ DİLEKLERİN KABUL OLMASI FALAN DEĞİL.... DÜNYADA VE AHİRETTE İSTENİLEN ŞEYE ULAŞTIRACAK YALNICA ALLAHTIR......
KALBİ GÖNLÜ DOĞRUYA ÇEVRİLİ OLMAYANLARA BELKİ VESİLE OLUR DİYE DÜŞÜNDÜM VE BU MAİL BANA GELDİĞİNDE EN ÇOK BU BAŞTA ALDIĞIM KISIM BENİ ÇOK ETKİLEDİ....AMACIM BUNLARI BİRKERE DAHA UNUTANLARA HATIRLATMAKTI...

S.A.KARDEŞİM NİYETİN YANLIŞ YADA İÇİNDEKİ DİNİ HUSUSLAR YANLIŞ DEMİYORUZ.USUL YANLIŞ.GPEYGAMBERİMİZDEN (ASM) BÖYLE BİR RİVAYET YOK BU BİRİNCİ HUSUS.İKİNCİSİ ŞUNU YAPMAZSAN BU OLUR,BUNU YAPARSAN BU OLUR DİYE BİR YAKLAŞIM YOK DİNİMİZDE.YOKSA SENİN AMACINI ELEŞTİRMEDİK DİKKAT EDERSEN.İNSANLARA TEBLİĞ USULÜ BU DEĞİLDİR.EFENDİMİZİN DEMEDİĞİ BİR ŞEYİ DEMİŞ GİBİ YAYMAK ÇOK GÜNAHTIR.ALLAHA EMANET OL.

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

h_denizkizi yazdı:

selamünaleyküm güzel kardeşim biz seni eleştirmedik evet belirtdiklerin zaten ahir zaman ve kıyamet alametleri bunlara kimse yok diyemez nice hadisler var.

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

http://www.islamiyet.gen.tr/forum/viewthread.php?forum_id=20&thread_id=18356&rowstart=0

inanmayın kardeşim

Kader_sultan

Kayıtlı Kullanıcı

S.a ADALETIMAHZA kardesimiz ablamiz sölicegini söledi son derece hakli baska sölicek birseyde bulamiorum allah rizasi icin böle seylere uyduruk seylere inanmayin kardesim lütfen :(

"selametle"B)

ruzgar_17

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum kardeslerımmmmm lutfen bu tuzaga dusmeyın dınızmız oyle mesajlarla emaıllerle yuruyen ılerleyen bır dın degıldır ne olur dualarla ılerletelım dını boyle mesajlar sadece bı kul tarafınn yazılmıstır ıannmayalımmmm

BIR YAZAR HOCAMIZIN AYNI MESAJA VERDIGI CEVAP

BЭR DOSTUMUN GЦNDERDЭРЭ FAYDALI HATIRLATMALAR
>
>
>
>Es-selвmь aleykьm,
>Sevgili dostlar
>
>Lьtfen...
>
> ****"Danimarkalэ karikatьrist цlmью, yanmэю" gibi ispatlanamayan haberlerle, sms lerle oyalamayэn kimseyi..
> Dьюьnьn bir, 12 kadar karikatьrь bir kiюi deрil 5-6 kiюilik bir grup зizmiюti... Hem birisi yanэnca sevinmemeli, yazэk bana ki ona Эslam э gьzelce ulaюtэramadэm demeli...
>
> **** "Bu duayэ bilmem kaз yэlэnda Allah bir kuluna црretti, onun црrettikleri okudu zengin oldu. Sen de bunu 10 kiюiye sms ile yolla..." Yapma Yahu?. Resulьllahэn (sav) ve Allah dostlarэnэn binlerce duasэ yetmiyor mu? Ki gцnderilen metinlerde dua da yok! Demek ki hep beraber Tьrkcell'i, Telsim'i vs.'yi zengin etmeye зalэюacaрэz..
>
> ***** "Bu haber Mekke'de, Medine'de hizmetkar filancadan.. Bir haftada юu kadar kiюi цlecek." Eeee baюka.. Bunu mesajla... Oldu ben kektim.. Gьnde 70 bin kiюi цlьyor dьnyada. Elbette bir kэsmэ imansэz gidiyor. Kur'an'a ve sьnnete sarэlalэm. Bunun iзin de uydurma haberlere gerek yok.
>
> ***** "Kur'an dinlemedi, maymunumsu oldu, зarpэldэ..." Yalan... Bir mьze цnьndeki heykelcik o... Allah Peygamberimiz Muhammed (sav)'i gцnderdikten sonra dьnyada зarpmayэp ahirete bэrakэyor iюleri/hesaplarэ ona gцre...
>
> **** "Ya bu mesajэ/maili filan hocam, abim, ablam gцnderdi... "On kiюiye Lailaheillallah gцnder, iзini sevinз kaplayacak." Her ihtimale karюэ ben de herkese forward edeyim... 10 kiюiye sms atayэm.. Hatta sevabэm зok olsun diye 50 kiюiye yollayэm demeyin/ demeyelim. Allah herkese akэl vermiю. Kuran ve hadis i hepimiz ulaюalэm diye muhafaza etmiю.. Aklэmэzэ kiraya vermeyelim...
>
>
>
>
> Peygamberimiz (sav), "Mьslьman akэllэdэr", buyurmuюtu, unutmayalэm. Akэllэ olalэm, aklэ kullanalэm
>
> **** Veee зok цzel bir dost tavsiyesi (bilmeyene): toplu mail atarken bcc kэsmэna yazэn ki kimse kimsenin adresini/mahremini gцrmesin, црrenmesin..
>

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Değerli kardeşim böylesine söylenenlere inanmayın bunlar oyunun birer parçası,bunları uygulamak için rüya görmeye gerek yok bizler KURAN ve SÜNNETE tabi olursak hiç bir şeyden korkumuz olmaz ister 700 ister bir milyon fark etmez sonucu cennet olacaksa cemalullah olacaksa varsın ölüm gelsin kardeşim bizlerin görevi islamı dörtdörtlük yaşamak ve yaşatmaya vesile olmak olmalı eğer bir şey duyurulacaksa dinimizin güzellikleri insanlara duyrulsun bunlar boş işler uyuyan müslümanları iyice uyutmak tedirgin etmektir sizde böylesine yazılara kulak asmayın lütfen
SELAM VE DUA İLE

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun Aleykum

h_denizkizi kardeş inanma bu safsakalara İnsanların dini duygularıyla oynuyorlar Utanmazlar!

Dinimizde Allah'tan mağrifet dileyecek isek Ellerimizi Hakk'a çevirip O'ndan mağrifet diliyip Amin diyerek Dua'mızı yaparız. Allah (Azze vecelle) hiç bir Dua'yı geri çevirmez. Elbet ona bir cevap verecektir. Allah edilen Dua'yı ya erteler, yada hemencecik kulun dileğini kabul ediverir. Bu inananlar için geçerlidir tabiki. Dünyada yaşıyoruz Yalan dünya'da Burada her dua kabul olmaz.. Hadi yaptık diyelim bu işlemi gönderdik diğer insanlara mesajımızı kabul mu olucak şimdi. Hiç sanmıyorum. Allah dilemedikten sonra Her şeyi yap genede OLMAZ! İSLAM Dini kolaylık dinidir... Her seferinde böyle mesaj yollasaydık işimiz çok zor olacaktı..

Yani kısaca diyeceğimi bunlara inanma inandırtma!..

Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım. Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse, onlar da Benim çağrıma cevap versinler ve bana iman etsinler. Umulur ki irşad (doğru yolu bulmuş) olurlar. (BAKARA SURESİ / 186)

Allahaısmarladık... B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt