Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Lütfen bakmadan geçmeyin (1 Kullanıcı)

ahmetcix17

Kayıtlı Kullanıcı
Konunun yerini bulamadım buraya yazıyorum yöneticiler kızmasınlar adıyamanda bi mescid varmış orda bir şeyh hazretleri(adını bilmiorum) o mescidde evsizleri islamla iç içe olmak isteyenleri oraya alıyormuş e orda kalabiliyorlarmış bana bunu babaannem söyledi ve babaanneminde tek isteği oraya gitmek ama o da bilmiyor eğer bilen birisi varsa lütfen söylesin bu benim ve babaannem için çok önemli okuduğunuz için teşekkürler

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Konunun yerini bulamadım buraya yazıyorum yöneticiler kızmasınlar adıyamanda bi mescid varmış orda bir şeyh hazretleri(adını bilmiorum) o mescidde evsizleri islamla iç içe olmak isteyenleri oraya alıyormuş e orda kalabiliyorlarmış bana bunu babaannem söyledi ve babaanneminde tek isteği oraya gitmek ama o da bilmiyor eğer bilen birisi varsa lütfen söylesin bu benim ve babaannem için çok önemli okuduğunuz için teşekkürler

Esselamu aleykum,

Adıyaman ili-Kahta ilçesi-Menzil köyünde Nakşibendi tarikatının Halidi Bağdadi kolundan Seyda Hazretleri (ks) bulunmaktadır,hayattamı bilemiyorum ama vekili vardır,bu köyde yardım sever ve İslam adına çalışan İslama gönül veren kardeşlerimiz var...

ALLAH TEALA yardımcınız olsun kardeşim...

ahmetcix17

Kayıtlı Kullanıcı
çok teşekkür ederim abicim o kadar makbule geçtiki bu arada bende yeni öğrendim seyda hazretleri hakkın rahmetine kavuşmuş :(

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
çok teşekkür ederim abicim o kadar makbule geçtiki bu arada bende yeni öğrendim seyda hazretleri hakkın rahmetine kavuşmuş :(

Seyyid Muhammed Raşid (ks) ALLAH TEALA dan Rahmet dileriz,müridlerine ve akrabalarına da sabır dileriz...

İlave:

Şuan Menzilde Seyda Abdulbaki el-Huseyni hazretleri var diye biliyorum,bir araştır istersen...

ahmetcix17

Kayıtlı Kullanıcı
abi bişey daha sorucaktım ben biraz araştırma yaptım ama galiba o dergaha sadece ziyarete gidebiliomuşuz babaannem bana orda kalabiliosun die anlatmıştı orda herkese bi iş bölümü falan yapılıomuş sen biliosun abi biraz daha yardımcı olurmusun oraya gidip orda yaşamak istiyo babaannem bunun için ne yapmak gerekir

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
abi bişey daha sorucaktım ben biraz araştırma yaptım ama galiba o dergaha sadece ziyarete gidebiliomuşuz babaannem bana orda kalabiliosun die anlatmıştı orda herkese bi iş bölümü falan yapılıomuş sen biliosun abi biraz daha yardımcı olurmusun oraya gidip orda yaşamak istiyo babaannem bunun için ne yapmak gerekir

Esselamu aleykum,

Kıymetli kardeşim,menzile gidenler şeyh efendiyi ve oradaki mürid kardeşlerini ziyaret edebiliyorlar,ama eski yıllarda misal,nineciğinin zamanında nüfus kalabalık olmadığı ve menzil bağlıları bugünki kadar çok olmadığı için şeyh efendiden tasavvufa talib olanlara isterse orada kalmaları için izin verilirdi,bu her yerde her tekkede aynıdır,ancak günümüzde nüfus kalabalığı dolayısı ile mürid çokluğu mevcud herkes şeyhinin yani sevdiğinin yanında daha fazla kalmayı arzular buda mümkün değildir çünkü ne tekkede görevliler nede şeyh efendi bu işin altından kalkamaz,bunun içindir ki hasret gidermek isteyenlere günü birlik gidiş dönüşler ile ziyaret imkanı tanınmaktadır...

Birde eğer menzil köyü veya yakınlarında bir akrabanızın sizi temelli veya bir müddet misafir edebilecek bir evi meskeni varsa ancak öyle kalınabilir...

Bu konu hakkında bunları yazmaktan başka yapabileceğim bir yardım yoktur...

mreşit

Kayıtlı Kullanıcı
yok kardaşım öyle bir şey yok, kafana takma tevbe her yerde olur. uraya gidip harcayacağın parayı bir fakire versen daha iyidir.tşk.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt