Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Lokumlu kUrabiye (1 Kullanıcı)

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı

*** LOKUMLU KURABİYE ***

Dünyaca ünlü Türk Lokumu kurabiyelere, keklere ve pastalara artı bir lezzet kazandırıyor. Lokum sevmeyen yoktur heralde.Birde benim gibi kurabiyede deneyin. Ağızda dağılan, içinden sürpriz lokum çıkan çok güzel, enfessss bir tat. ARZUYA GÖRE kesinlikle tavsiye olunur. Tarif için sevgili Yasemin'e çok teşekkürler.

*** LOKUMLU KURABİYE ***

MALZEMELER:
1 paket yumuşak margarin
1 su bardağı pudra şekeri
Yarım çay bardağı sıvıyağ
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
Aldığı kadar un
Yarım kg. lokum
Üzeri için, pudra şekeri

YAPILIŞI:
Yumuşak margarin ve pudra şekerini elinle iyice krema kıvamına gelene kadar yoğurun. Sıvıyağ ekleyip,yoğurmaya devam edin.
Elenmiş un, vanilya ve kabartma tozunu ekleyip, kulak memesi kıvamında bir hamur yoğurun.Unu azar azar ekleyip, kıvamını ona göre ayarlayın.
Hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp, elinizle açın.İçine bir tane lokum koyup, kapatın ve yuvarlak şekil verin.
Yağlı kağıt serdiğiniz fırın tepsisine dizin ve 175 derecede üzerleri beyaz kalacak şekilde pişirin.
Fırından aldığınız kurabiyeleri 5 dakika dinlendirin ve üzerlerine bolca pudra şekeri serpin.
Nefis kurabiyeleriniz yenmeye hazırlar. AFİYET OLSUN.

yarensin

Kayıtlı Kullanıcı
maşaallah acıkmıştım da görünce dayanamıyorum ...yaparmısın bana...:a35:

Ayşegül00

Kayıtlı Kullanıcı
ablacım yapıyon ya şu resmi koyma ya gelicem yiyecem ama .....:a04::a12:

ggökyüzü_21

Kayıtlı Kullanıcı
bi sey sorcam lokum gül lokumu olurmu siz hangi lokum kullandınız?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt