Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Leyla'mın evi önünden geçme ihtimali vardır. (1 Kullanıcı)

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî Hazretleri "kuddise sirruh", talebeleri ile otururken, ileriden bir çocuk yanlarına doğru gelir. Mevlana hazretleri hemen ayağa kalkar. Buna hayret eden talebeleri sorar: "Hocam niçin bu küçük çocuk gelince ayağa kalktınız, O'nun sizin elinizi öpmesi gerekmez miydi?"

Mevlana Celâleddîn-i Rûmî Hazretleri "kuddise sirruh" buyurur ki:"Mecnun, bir gün bir arkadaşı ile sohbet halindeyken Leyla'sının bulunduğu topraklardan bir kedinin geldiğini farkedince hemen ayağa kalkar. Arkadaşı şaşırır ve der ki; Ey Mecnun ne yapıyorsun, bir kediye ayağa kalkılır mı?" Mecnun cevap verir; "Doğru, bir kediye ayağa kalkılmaz; ama o kedinin Leyla'mın evi önünden geçme ihtimali vardır. İşte ben bu yüzden ayağa kalktım."

İşte, bu gelen çocuk da, üstadım Şems hazretlerinin "rahmetullahi aleyh" evi istikametinden geliyordu. Hocama muhabbetim o derecedir ki, bu çocuk belki onun evi önünden geçmiştir diye ayağa kalktım. Eğer hocamın sohbetinde bulunmuş bir talebesi gelseydi, onun ayakları altında toprak olurdum."
HUZUR PINARI - İslamiyet, İslam Dini, Ehl-i Sünnet İtikadı, İlmihal, Kitaplar...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Rahman ve Rahiym olan ALLAH'ın adıyla,
Yüce ALLAHUTEALA razı olsun kardeşim.

Selam ve dua ile...

acmiyy

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun kardesim cok guzel bir paylasimdi

yarensin

Kayıtlı Kullanıcı
emeğinize sağlık...alacağımız ne dersler var bu kıssada....

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Allahcc razı olsun...BESMELE...SELAM...DUA...

ahde

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim razı olsun kardeşim mübareklerin sevgisi bambaşka
onlar gibi sevebilmeyi rabbim bizlerede nasip etsin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt