Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

La-Tahzen / Üzülme... (1 Kullanıcı)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
La-Tahzen / Üzülme
Çünkü hüzün, düşmanı sevindirir, dostunu üzer, haset edenin diline düşürür.

La-Tahzen / Üzülme
Çünkü hüzün, kaybolanı geri getirmez, öleni diriltmez, kaderi değiştirmez, hiçbir fayda getirmez.

La-Tahzen / Üzülme
Çünkü hüzün sinirleri yıpratır, kalbini yorar, gecelerini mahveder.

La-Tahzen / Üzülme
Eğer günah işlediysen tövbe et, istiğfarda bulun, yanlış yaptıysan düzelt, O’nun rahmeti sonsuz, kapısı hep açıktır.

La-Tahzen / Üzülme
Kaybettiğin şey için üzülme çünkü daha pek çok nimetlere sahipsin. Allah’n sana bahşettiği diğer nimetleri düşün ve şükret. Allah Teala, “Allah’ın nimetlerini saymaya kalksanız buna güç yetiremezsiniz” buyurmuyor mu?

La-Tahzen / Üzülme
Ehli batılın sözlerinden dolayı üzülme, onların tenkitlerine sabrettiğin sürece mükafatlandırılacağını unutma.

La-Tahzen / Üzülme
İnsanlara ihsanda bulunduğun sürece üzülme. Çünkü mutluluğun yolu insanlara ihsanda bulunmaktan geçer.

La-Tahzen / Üzülme
Çünkü iyiliğin mükafatı on mislinden yedi yüz misline, kötülüğün karşılığı ise sadece mislince...

alinti

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Selam abla Can'ım..
Rahman c.c razı olsun bu güzel nasihatlerle dolu paylaşımınız için..B) Emeğinize ve yüreğinize sağlık.. Konunuz için de çok sevindim ablacım:)
La tahzen.. İnallahe meane.. İnallaha mea's-Sabirin.. Allah c.c'nin beraberliği, verdiklerine sabır ve her daim şükür gösterenlerledir inşallah..

O'nun beraberliğine nail olmak duası ile.. Öyle ki, O'nun beraber olması uğruna acılar ve üzüntilerin gitmemesi için dua eder kul.. Derdi verene aşıktır çünkü.. Selam, dua ve muhabbetle Can'ı Bahşeden'e, Can Kılan'a emanetimsiniz inşallah..

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
selamun aleykum tam üzülmüştüm .. üzerine iyi geldi tefafuk mudur..hamdolsun..
rabbim razı olsun ... kardeşcagızım ..
selam ve dua ile

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Selam abla Can'ım..

Rahman c.c razı olsun bu güzel nasihatlerle dolu paylaşımınız için..B) Emeğinize ve yüreğinize sağlık.. Konunuz için de çok sevindim ablacım:)
La tahzen.. İnallahe meane.. İnallaha mea's-Sabirin.. Allah c.c'nin beraberliği, verdiklerine sabır ve her daim şükür gösterenlerledir inşallah..

O'nun beraberliğine nail olmak duası ile.. Öyle ki, O'nun beraber olması uğruna acılar ve üzüntilerin gitmemesi için dua eder kul.. Derdi verene aşıktır çünkü.. Selam, dua ve muhabbetle Can'ı Bahşeden'e, Can Kılan'a emanetimsiniz inşallah..

ve aleykum selam canım beim.Sağolasın.Rabbim razı olsun.Bende demin okudum.Çok hoşuma gitti.Dualarınada canı gönülden amin diyorum.Selametle kal..:)

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm güzel kardeşim,
üzülmeyelim inşaallah...
teşekkürler yerinde öğütler için...

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
La-Tahzen / Üzülme
Çünkü hüzün, kaybolanı geri getirmez, öleni diriltmez, kaderi değiştirmez, hiçbir fayda getirmez.

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm,bir kez daha okudum kardeşim.
ALLAH razı olsun.böyle konuların bizlere çok faydası oluyor.sağolasın.

meltem

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sonsuznurr.blogcu.com
La-Tahzen / Üzülme
Çünkü iyiliğin mükafatı on mislinden yedi yüz misline, kötülüğün karşılığı ise sadece mislince...

Esselamöunaleyküm değerli kardeşim ...uzun süredir yoktunuz...öncelikle hoşgeldiniz...Sağlığınız sıhhatiniz iyidir inşallah...Allah razı olsun harika bir yazı...selam ve dua ile

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
La-Tahzen / Üzülme

Esselamöunaleyküm değerli kardeşim ...uzun süredir yoktunuz...öncelikle hoşgeldiniz...Sağlığınız sıhhatiniz iyidir inşallah...Allah razı olsun harika bir yazı...selam ve dua ile

Ve aleykum selam meltemcim.Hamdolsun iyiyim.Sen nasılsın.Asıl siz yoksunuz şimdilerde.benim geldiğim 2 hafta oldu.:D.Teşekkürler.Sizde allaha emanet olunuz

meltem

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sonsuznurr.blogcu.com
Ve aleykum selam meltemcim.Hamdolsun iyiyim.Sen nasılsın.Asıl siz yoksunuz şimdilerde.benim geldiğim 2 hafta oldu.:D.Teşekkürler.Sizde allaha emanet olunuz

Allah razı olsun ben de iyiyim ...2 haftadır geldin hımm...hiç farketmemişim..ya bende sık sık giremiyorum siteye... ya girince aktif olamıyorum buaralar ondan karşılaşmamışızdır...selametle..

réyhæn

Kayıtlı Kullanıcı
sağol kardescim =) allah razı olsun senden...

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
Üzülme
Dünya ve ahiret huzuru için Peygamber Efendimizin amcası Abbas’a öğrettiği duayı dilinden düşürme çünkü bu dua iki dünya saadeti için iyi bir fırsattır.

"Allahümme innî es'elüke afve vel âfiyete fiddînî veddünyâ ve âhırete"
“Yarabbi senden dünya ve ahirette mağfiret ve afiyet istiyorum”
Üzülme :
Dünya, ne seçim, ne geçim dünyasıdır; dünya, bugün var yarın yok, imtihan dünyasıdır.
Üzülme :
Hakk'ın rızâsına uygun düşen belâ, kulun sevgisini artırır
Üzülme :
Altın, ateş ile; iyi kul da belâ ve musibet ile tecrübe edilir. (Hz. Ali r.a.)
Üzülme :
İnsanlar, başlarına gelen belâ ve musibetleri ondan daha büyükleriyle kıyas etselerdi, şüphesiz belâların bazısını âfiyet kabul ederlerd
Üzülme :
İyi bir yemek günün mutluluğudur. İyi bir gezi haftanın, iyi bir evlilik ayların, mal-mülk senenin mutluluğudur. Sağlam bir imana sahip olmak ise dünya ahiret mutluluğu demektir.
Üzülme :
Hastaneleri ziyaret etki Allah'ın sana verdiği sağlık afiyetin kıymetini bilesin. Hapishaneleri ziyaret et ki özgürlük nimetinin farkına varasın.
Üzülme :
Mümin bir kul giden dünyalığın ardından üzülmez. Çünkü o kalıcı olan değildir.
Üzülme :
Rahman’ın sonsuz merhametini bir düşün. Ki O bir köpeğe su veren cimrilerin cimrisini, yüz kişiyi katletmiş olanı dahi affedebilendir. Yeter ki nasuh bir tövbe ile O'na dönülebilinsin.
Üzülme
Hayrın nerede olduğu bilinmez. Hayır çoğu kez sevinilen şeyin ardından değil üzünülen şeyin ardından gelir.
Üzülme
Üzülme, mutluluk ağacının yaşaması için ihtiyacı olan su, hava, gıda, ışık Allah'a ve ahiret gününe imandır.
Üzülme
"Mükâfatın büyüklüğü belanın büyüğü ile beraberdir. Allah bir kavmi severse onları (bir derde) uğratır. Kim kadere razı olursa, ona Allah'ın rızasına erişmek vardır. Kim öfkelenirse ona Allah'ın gazabı vardır.” (Tirmizî)
Üzülme
Eğer Allah'tan bir şey isterseniz ve O size başka bir şey verirse O'na güvenin. O'nun her zaman size ihtiyaç duyduğunuz şeyi uygun zamanda vereceğine emin olabilirsiniz.
İstekleriniz her zaman ihtiyacınız olan şeyler değildir. Allah dileklerinizi her zaman yerine getirir, o yüzden kuşkulanmadan veya şikayet etmeden O'na inanmaya devam edin. Allah seçimi O'na bırakanlara en iyisini verir.
Üzülme
“Bir kimse istiğfârı dilinden düşürmezse, Allah Teâlâ ona her darlıktan bir çıkış, her üzüntüden bir kurtuluş yolu gösterir ve ona beklemediği yerden rızık verir.” (Hadis-i Şerif)

zeytin84

Kayıtlı Kullanıcı
s.a hüzün deryasında boğulurken çokiyi geldi bu paylaşımm

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Üzülme
Hayrın nerede olduğu bilinmez. Hayır çoğu kez sevinilen şeyin ardından değil üzünülen şeyin ardından gelir.

Selamun aleykum kardeşim.Katkın için çok teşekkür ederim.Çok faydalı şeyler öğrendim şimdi sayenizde.Allaha emanet olunuz

siyah peçe

Kayıtlı Kullanıcı
evet üzülmemek lazım gerçektende dünyalık işlere özellikle.ama işte ne kendime laf geçirebiliyorum nede degişebiliyorum.hep bu yüzden üzülüyorum.......

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt