Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

La İlahe İllallah ; (1 Kullanıcı)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
2- BAKARA SÛRESİ

Bismillâhirrahmânirrahîm.

163. Sizin ilâhınız bir tek ilâhtır. O’ndan başka ilâh yoktur. O, Rahmân’dır, Rahîm’dir.

255. Allah, kendisinden başka hiçbir ilâh olmayandır. Diridir, kayyumdur. O’nu ne bir uyuklama tutabilir,
ne de bir uyku. Göklerdeki her şey, yerdeki her şey O’nundur. İzni olmaksızın O’nun katında şefaatte
bulunacak kimdir? O, kulların önlerindekileri ve arkalarındakileri (yaptıklarını ve yapacaklarını) bilir.
Onlar O’nun ilminden, kendisinin dilediği kadarından başka bir şey kavrayamazlar. O’nun kürsüsü,
bütün gökleri ve yeri kaplayıp kuşatmıştır. (O, göklere, yere, bütün evrene hükmetmektedir.) Gökleri
ve yeri koruyup gözetmek O’na güç gelmez. O, yücedir, büyüktür.

3- ÂL-İ İMRÂN SÛRESİ

18. Allah, melekler ve ilim sahipleri, ondan başka ilâh olmadığına adaletle şâhitlik ettiler. O’ndan başka
ilâh yoktur. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

4- NİSÂ SÛRESİ

171. Ey Kitab ehli! Dininizde sınırları aşmayın ve Allah hakkında ancak hakkı söyleyin. Meryem oğlu İsa
Mesih, ancak Allah’ın peygamberi, Meryem’e ulaştırdığı (emriyle onda var ettiği) kelimesi ve
kendisinden bir ruhtur. Öyleyse Allah’a ve peygamberlerine iman edin, “(Allah) üçtür” demeyin.
Kendi iyiliğiniz için buna son verin. Allah, ancak bir tek ilâhtır. O, çocuk sahibi olmaktan uzaktır.
Göklerdeki her şey, yerdeki her şey O’nundur. Vekil olarak Allah yeter.

6- EN'ÂM SÛRESİ

102. İşte sizin Rabbiniz Allah. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. O, her şeyin yaratıcısıdır. Öyle ise O’na
kulluk edin. O, her şeye vekil (her şeyi yöneten, görüp gözeten)dir.
103. Gözler O’nu idrak edemez ama O, gözleri idrak eder.” O, en gizli şeyleri bilendir, (her şeyden)
hakkıyla haberdar olandır.
104. Rabbinizden size gerçekleri gösteren deliller geldi. Artık kim gözünü açar hakkı idrak ederse kendi
yararına, kim de (hakkın karşısında) körlük ederse kendi zararınadır. Ben başınızda bekçi değilim.
105. Onlar, “Sen iyi ders almışsın” desinler diye ve bir de bilen bir toplum için onu (Kur’an’ı) açıklayalım
diye âyetleri değişik biçimlerde işte böylece açıklıyoruz.
106. Ey Muhammed! Sen, Rabbinden sana vahyedilene uy. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. Allah’a ortak
koşanlardan yüz çevir.
107. Allah dileseydi ortak koşmazlardı. Biz seni onların başına bir bekçi yapmadık. Sen onlara vekil
(onlardan sorumlu) da değilsin.

7- A'RÂF SÛRESİ

158. (Ey Muhammed!) De ki: “Ey insanlar! Şüphesiz ben, yer ve göklerin hükümranlığı kendisine ait olan
Allah’ın hepinize gönderdiği peygamberiyim. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. O, diriltir ve öldürür. O
hâlde, Allah’a ve O’nun sözlerine inanan Resûlüne, o ümmî peygambere iman edin ve ona uyun ki
doğru yolu bulasınız.”

9- TEVBE SÛRESİ

31. (Yahudiler) Allah’ı bırakıp, hahamlarını; (hıristiyanlar ise) rahiplerini ve Meryem oğlu Mesih’i rab
edindiler. Oysa, bunlar da ancak, bir olan Allah’a ibadet etmekle emrolunmuşlardır. O’ndan başka
hiçbir ilâh yoktur. O, onların ortak koştukları her şeyden uzaktır.
32. Allah’ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Oysa kâfirler hoşlanmasalar da Allah, nurunu
tamamlamaktan başka bir şeye razı olmaz.
33. O, Allah’a ortak koşanlar hoşlanmasalar bile dinini, bütün dinlere üstün kılmak için, peygamberini
hidayetle ve hak dinle gönderendir.
34. Ey iman edenler! Hahamlardan ve rahiplerden birçoğu, insanların mallarını haksız yollarla yiyorlar ve
Allah’ın yolundan alıkoyuyorlar. Altın ve gümüşü biriktirip gizleyerek onları Allah yolunda
harcamayanları elem dolu bir azapla müjdele.

129. Eğer yüz çevirirlerse de ki: “Bana Allah yeter. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. Ben ancak O’na
tevekkül ettim. O, yüce Arş’ın sahibidir.”

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Arkadaşlar uzun süredir her fırsatta okuduk...araştırdık...konuştuk,tartıştık ve nihayet sonuca ulaştık...
Bu gelinen nokta , en son bilgi noktasının ulaştığı yer Allah C.C. nun ilahlıgının ilan noktasına yani ;

La İlahe İllallah noktasına...

Bu nokta ilimlerin...bilgilerin aslında ilk ama ... en son noktasıdır...

Bu noktaya erişmek için bunca bilgileri edindik...Kitapları okuduk...İman ettik...
Gerçek iman noktası bu noktadır...

Selam olsun bu noktaya ulaşanlara ve bu noktada Mutmain olanlara...
Ne Mutlu ..;

La İlahe İllallah diyenlere...ve Muhammed Mustafa A.S. 'a ulaşanlara...İslamla şereflenenlere...

Selamlar..

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
La İlahe İllallah... Muhammeden Resulullah... ( A.S. )

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Ayet-el kürsi daha ilk okul sıralarında ezberlemiş hayran kalmıştım,
korktugumda sıgındıgım liman, adını en güzel anmak istediğimde bundan güzeliyle anlatamam
Seni kim anlatabilir? yine senin satırların inan
Çoşan yüreğine söyle merak etmesin , aşıklar kınanmaz söylemekten çekinmeyesin!...
diyemiyorum Rabbul alemin, diyemiyorum, soramıyorum ... nerdesin Resul? deki sorun bana Allah c.c yu ne sorardım bilmem?
öyle noktadayım ki , ne piştim ne ham... iyi işte tam ham , ham ...Allah .cc. hamuş dersem? tamam?
Şems nerdesin ? özledim çık gel artık , yoksa Konya yı yanımdamı taşısam:a09:

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Aradığınız zaten size sizden yakın...seslenseniz zaten duyacak...
La İlahe İllallah noktası öyle bir nokta ki ulaşılacak nokta... Ulaştım...ne güzel işte bu nokta başarı noktanız...Yetmez mi dediniz..yetmez ...tabi ki yetmez ...ancak bu noktanın ilerisi La Mallah çizgisi... yani ?

Bu noktadan sonrası kabul sonrası...

Yani Allah C.C. bilir noktası...Öğren...öğren sonu yok...
Ancak nokta koyarsın...Hazırım dersin...Kabul edilir isen içeri girersin...

Gerek var mı ?
Yok...Takvaya devam...Kulluğa devam...Ümmet liğe devam... Nereye kadar...?
Ömür bitene kadar...hesap verene kadar...

O zaman ...? O zaman ...
La İlahe İllallah...

Z4F3R_

Kayıtlı Kullanıcı

enteresan bi noktaya değinmişsin
aslında imtihan denen şeyin püf noktası bu galiba

1 gün,yada 1 hafta ,1 ayı takva ile kulluk ile geçireceksiniz dense şu insanoğluna belki de bütün insanlar peygamberler gibi ibadet ederdi

o zaman daha bi hoş gelir kulağa la ilahe illallah
o zaman daha güzel grünür gözümüze yaratılmış herşey
o zaman zevk verir ibadetlerimiz

çünkü zor bişey değil,1 hafta 1 ay kulluk
hemen sahipleniriz o dini o Rabbi

aman zaman azıcık uzadı mı ,10 sene 40-50 sene oldu mu
gözümüz korkuyor nefsimize hoş gelmediği için aslında o bütün kalbimizle inandığımız o la ilahe illallahı ispat ettiremiyoruz amellerimizle

ama talip olduğumuz sonsuz cennetse 1 hafta 1 ay 1 sene bunun mübadili olamazdı zaten

hatta 50-60 senelik ibadetlerimiz sabrımız bile sonsuzluğa eriştiremez bizi lakin Allahın lütfu keremi giriyor devreye

şu imtihanı kazandıracak şey sabır sanırım,çünkü sabır Allaha güvenmektir

hiçbitmeyecek gibi gelen şu zamana hiçbitmeyecek gibi yapacağımız ibadetlerle kaşılık verebiliriz inşallah

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Teşekkür ederim... uzun süreli gösterimde ...
Karar... Allah C.C. na ait olduğu için...
Bu zamanı kısaltmak...Allah C.C. nun rızasına bağlı...
Her kes ister kavuşmak ama...
Benim söylememle olur mu ?
Olmaz...
Allah C.C. na arz edeceksiniz...
Eğer o isterse zaten tamam...

La İlahe İllallah...

Efendim... Bazı insanlar vardır...Onları Cumburlopcu diye tabir etmekteyim...Onlar Allah C.C. na inanır ve Allah derler o kadar tam teslimiyet... ve başarı...
Bana ne derler... ben Allah C.C. na sarıldım dayandım derler ...o ne derse o olur ... ben ne karışırım derler mutmain olarak yaşarlar......
Selamlar...

Z4F3R_

Kayıtlı Kullanıcı
ALEYKUM SELAM :D

ya bizimki ingilizce olayına dönmüş biraz

ingilizce biliyor musun diyorlar,biz de anlıyorum ama konuşamıyorum diyenlere benziyoruz

anlıyoruz ama bunu hayatımızda yeteri kadar tatbik edemiyoruz

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
En-sonebi ....gerçekten de hiç bir şeyi gizlemeden yazdı..ancak geldiği bu nokta ;budan sonrasının Allah C.C. nun rızası gereken nokta....
Kolay mı ? Esasında kolay ama uygulanmasında zor...
Bilmek önemli değil... İzin önemli...İzinsiz aşım olur mu ? olmaz...
Kul unda kulluğunu bilmesi gereken nokta var...
Edep ,Adap noktası var...
Layık olmayana kapalı bir nokta var... Gizlilik için değil...onu korumak için..
Bundan sonrası açık Mucize noktasıdır ki..tam teslimiyet gereksin..
Açık mucizede tehlike ...inanmaz veya mucizeyi unutup yeniden hata yaparsan af edilmeme tehlikesi olan nokta...
O yüzden son eğitim ...

Sizi Allah C.C. na emanet ediyorum...Onunla baş başasınız...tevekkülünüz tam...İmanınız güçlü olsun...

Biz öğretenin veya yazanın ...öğrenciyi veya yazanı ,okuyanı serbest bırakması gereken anı olmalı diyoruz...

Sizi Allah C.C. ile baş başa bırakmak istiyor...Saygılarımı arz ediyorum...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Hayır hayır buradayız tabi ki gitmedik efendim...En-sonebi sizin hizmetkarınız efendim

Z4F3R_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun

gitmeyin efenim kalın

bi ara siz de gidicem filan diyordunuz

aman diyim gitmek fiilini kullanmayın bir daha :)

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Aradığınız zaten size sizden yakın...seslenseniz zaten duyacak...
La İlahe İllallah noktası öyle bir nokta ki ulaşılacak nokta... Ulaştım...ne güzel işte bu nokta başarı noktanız...Yetmez mi dediniz..yetmez ...tabi ki yetmez ...ancak bu noktanın ilerisi La Mallah çizgisi... yani ?

Bu noktadan sonrası kabul sonrası...

Yani Allah C.C. bilir noktası...Öğren...öğren sonu yok...
Ancak nokta koyarsın...Hazırım dersin...Kabul edilir isen içeri girersin...

Gerek var mı ?
Ömür bitene kadar...hesap verene kadar...

O zaman ...? O zaman ...
La İlahe İllallah...

La ilahe illallah muhammeden resulallah sallallahu aleyhi vesellem
Ya selam, Ya Cebbar ..Ya mutekebbir, Ya zül celali vel ikram!...
Ya settar! Ya selam ...
Adın hürmetine bizleri bağışla ...
Sende bizleri affet ey Allah'ın kulu birşey istemeden tüm bildiklerini fütursuzca verdin
Karşılıgı ??? banlanmakla aldın ne olur bizleri affet Allah c.c rızası için
Bilirim susmak zordur Allah c.c deyince ...bende susamıyorum hep Allah 'ı anlattın , şahidim Ya Rab
senin sınırını aşmadı, hep seni anlattı şahidim ya Rab c.c bana edep adap öğretti
Allah c.c razı olsun can mertebeni yükseltsin bilirim ödül falan da istemezsin .. ya ne istersin?
Bir kişi bile olsa sıratı müstakimin (dogru yoluna) yolun girsin ne sevinirsin hazine bulmuş gibi
Allah c.c seni hep sevindirsin ...
Hak aşıklarının kabul görmediği yerde ne ararsın? Rabbim .. c.c seni sevenler ne güzel ...
Anlatamıyorum Rabbim ... tehdit edildim sözlerime dikkat etmezsem banlayacaklarmış
olsun ... oysa Allah c.c den başka ne söz söylemeye niyetim var ki??
Allah c.c Allah c.c Allah c.c sen gönülleri bilirsin , bizleri bağışla ... cahiliz anla

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
İnşallah hayırlı yazışmalar nasip olur...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Cenabı Allah C.C. her şeyin hayırlısını nasip etsin...İnşallah.

ali.fmn

Kayıtlı Kullanıcı
Ölüm uzak degil bedenden bilirim ki ölümde senden
Faniyim fani olani istemem
Acizim aciz olanı istemem
Ruhumu rahmana teslim eyledim ben
Ölümüm son degil baslangıçtır bilirim
Sonsuzluga baslangıcımı iman üzre eyle Ya Rabbi

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
2- bakara sûresi

.

129. Eğer yüz çevirirlerse de ki: “bana allah yeter. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. Ben ancak o’na
tevekkül ettim. O, yüce arş’ın sahibidir.”

''hasbunallahuve ni'mel vekil ve nimel mevla ve nimen nasir....[sıze=3][/sıze]

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Hayır hayır buradayız tabi ki gitmedik efendim...En-sonebi sizin hizmetkarınız efendim

Senı seviyorum can ...Hak aşıgı ölmeden diyeyim belki yarın diyemem
Postu yere seren, ezilmeye ses etmeyen , can ! canda CAN olan
sevgi mi bol, bol Hakkı sevenlerde mevcut ,... ah ..ah benden uzaklar , lakin uzaklık ne ki?
andığın an yakındalar
Hey şaşkın ! şah damarından da yakın unutma sakın!
tamam yahu ! unutmam

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt