Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Küresel Boykotun Neresindeyiz? (1 Kullanıcı)

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
KÜRESEL BOYKOTUN NERESİNDEYİZ?

İki milyara yakın nüfusu olan İslam alemi senelerdir çeşitli konuları vesile yaparak ecnebilerin, gayri müslimlerin firma ve ürünlerini boykot etme çağrıları yapıyor. Ülkemizde de bu kervana katılan pekçok sivil toplum kuruluşu, Web siteleri var.

Ama hala İsrail, hür ve huzurlu yaşamaktan başka isteği olmayan Filistinli kardeşlerimizi öldürmeye, bombalarla evlerini, barklarını yıkmaya devam ediyor.

Ama hala Amerika, İngiltere, İtalya ve ortakları Afganistanda, Irakta kadın demeden, çocuk demeden binlerce masum kardeşimizi öldürmeye, ırzlarına tecavüz etmeye, evlerini, barklarını yakıp yıkmaya devam ediyor.

Ama hala Danimarka, İsveç, Norveç, Hz. Peygamberimiz(sav)’e hakaret içeren karikatür yayınından sonra pes ettirilemedi.

Ama hala Rusyanın katil Putini, bağımsızlığı için cıhat yapan Çeçen kardeşlerimizin kanını içmekten bir an dahi geri kalmıyor.

Ama hala Katolik papa bütün dünyanın gözü önünde Hz. Peygamberimiz(sav)e hakaret ediyor ve özür dilemiyor.

Ama hala senelerdir Fransa, Hollanda, Belçika gibi pekçok ülkede güya Ermeni soykırımı için anıtlar dikiliyor. Fransa gibi ülkelerde Ermeni soykırımı aleyhinde görüş bildireceklere ceza uygulayacak kanunlar çıkartılıyor.

Ama hala domuzdan çıkartılan bir takım katkı maddelerini ve ürünlerini kullanarak üretim yapan firmalar üretimlerini harıl harıl devam ettiriyorlar.

Burada bir terslik görmüyormusunuz?
Değil iki milyar insan, bunun onda biri insan canla başla bir eylem yapsa dünya allak bulak olur, yer yerinden oynardı.

Demek ki samimi değiliz. Kendi kendimizi aldatıyoruz. Top yekün ve inanarak yapamadığımız için yüzümüze gözümüze bulaştırıyoruz.

Danimarka ürünlerine boykot ilan ettik. Hani nerde? Firmalarımız harıl harıl ham madde, katkı maddesi, yarı mamul, mamul ve hizmet ithalatını devam ettiriyorlar.

İsraile topyekün boykot ilan edildi. Hani nerde? Hormonlu sebzelerimizin genetik yapısı oynanmış tohumları halen İsrailden geliyor.

Amerikan ürünlerine boykot ilan edildi. Hani nerde? Genetik yapıları ile oynanmış mısır, soya, pirinç ve daha pek çok ürün ithalatı devam ediyor.

Ülkelerini, firmalarını ve ürünlerini boykot etmeye kalktığımız kurumlarla bizim yerli firmalarımız, hatta hükümetlerimiz öyle güçlü anlaşmalar yapmışlar ki ne onların makinalarından, ne ham maddelerinden, ne katkı maddelerinden vazgeçemiyorlar, çünkü yaptıkları işlerin patentleri adamların ellerinde.

Müslümanların boykot uygulamak istediği firma ve ürünler de şüphesiz farklı statü göstermektedir.

Bazı firma ve ürünleri, tamamen ecnebi ülkelerde bulunmakta ve ecnebilerce üretilerek Müslümanlara sunulmaktadır.( Chanel, Christian Dior, Clarins, Drakkar Noir, BIC, Sheaffer, Garnier, Kerastase, Herbalife,Amway, Forever Living,…)

Bazı ürünlerin üreticileri yerlidir(önemli bir kısmı müslümandır da), ama ürünlerinin patanti ile, ham maddesi ile katkı maddesi ile ecnebiye bağımlıdır.(ÜLKER gibi, SARAY gibi, sebze üreticileri gibi... )

Bazı yerli firmaların sahipleri veya ortakları ecnebilerdir.(OMO gibi,Ariel gibi, Algida gibi,Nestle, Hacışakir gibi,...)

Bazı yerli firmaların sahipleri de yerli, ürünleri de yerlidir, ancak isimleri crispino, piercardin, giliono, colin, Lcwaikiki, forester vs gibi ecnebi çağrışımı yapacak isimler taşımaktadır.

Gördüğünüz gibi Müslümanların gerçek bir boykotu uygulayıp başarıya götürebilmeleri için öncelikle ekonomik gücü ellerinde tutan bu kitleyi boykota ikna etmek zorundadır.

Yani evvela içimizdeki Fransayı, içimizdeki Amerikayı, içimizdeki Danimarkayı, içimizdeki İsraili boykot etmeliyiz. <

Gulsahh

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir paylaşım ALLAH razı olsun. türkiyenin birçok alışveriş merkezlerinin sahipleri ermeni ve yahudi. insanlarsa oralardan alışveriş yapıyor nedeni ise marka tutkunluğu. acıyorum öylelerine...

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir paylaşım ALLAH razı olsun. türkiyenin birçok alışveriş merkezlerinin sahipleri ermeni ve yahudi. insanlarsa oralardan alışveriş yapıyor nedeni ise marka tutkunluğu. acıyorum öylelerine...

Es Selamun aleyküm,
Allah cc. cümlemizden razı olsun inşallah.
Bilinçli tüketici olalım inşallah.
Vatanını, milletini, dinini, din kardeşlerinin hakkını gözeten tüketicilerden olalım inşallah.
Selametle..​

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Gördüğünüz gibi Müslümanların gerçek bir boykotu uygulayıp başarıya götürebilmeleri için öncelikle ekonomik gücü ellerinde tutan bu kitleyi boykota ikna etmek zorundadır.

Yani evvela içimizdeki Fransayı, içimizdeki Amerikayı, içimizdeki Danimarkayı, içimizdeki İsraili boykot etmeliyiz. <

Allahcc razı olsun kardeşimiz...
BESMELE...SELAM...DUA...

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı

Allahcc razı olsun kardeşimiz...
BESMELE...SELAM...DUA...

Allah cc. cümlemizden razı olsun.
Selametle..

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı

Yani evvela içimizdeki Fransayı, içimizdeki Amerikayı, içimizdeki Danimarkayı, içimizdeki İsraili boykot etmeliyiz

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
İsraile topyekün boykot ilan edildi. Hani nerde? Hormonlu sebzelerimizin genetik yapısı oynanmış tohumları halen İsrailden geliyor.

Amerikan ürünlerine boykot ilan edildi. Hani nerde? Genetik yapıları ile oynanmış mısır, soya, pirinç ve daha pek çok ürün ithalatı devam ediyor.

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Boykot boykot boykot
Nereye kadar boykot ediyoruz?
Ne kadara boykot ediyoruz?
Boykotun bilincind emiyiz?
Bilincindeysek, etrafımızı ne kadar bilinçlendiriyoruz?

BİLİNÇLİ BOYKOTO DEVAM

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
*********güncel***********

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Boykotu küçümsemeyelim, sesimizi duyuralım, tarafımızı belli edelim...
Boykota devam.

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
ÜZERİMİZDE GÜÇ DENEYEN SİYONİZMİN ALLAH BELASINI VERSİN.​

Yaşasın Boykot Kardeşliğimiz!

Dev bir kinle bakıyorum sana ey kırmızı COCA COLA kutusu!

Oraya buraya değil tam da bağrıma bağrıma attırdığın bombaların ateşi sarıyor ruhumu!

Düzden bakınca zulüm görüyorum,tersten baktığımda inkarındaki şifreyi!

Zaten ancak Bir Siyonist Zekası’nın işi olabilirdi,

şişesinde “Mekke Ve Muhammed’e Hayır” yazan zehirli sıvıları

Muvahhid Mekke Muhalefeti’ne ve Eşsiz Lider ve Önder Resul Hz.Muhammed’e(s.a.v) sevdalı insanlara içirip sonra buradan gelen Cola-Dolar’larla Müslüman kardeşlerini katletmek iğrençliği…

Ne TANG’ini kabul ediyorum soframa ne CAPPY’ini!

FANTA FANTA FANTA içtiğimde Çanta Çanta Bomba verdiğimi biliyorum lanet olasıca ordularına!

“Susuzluğunu Dinle” diyen sese inat “Filistin’i Dinle” diyor içimden bir ses SPRİTE’nı iterken!

MARLBORO pakedine baktığımda şarjör görüyorum , sigarasına baktığımda M-16 veya Uzi mermisini!

Tek bir dal izmarit ile tek bir merminin maliyetinin de satış rakamının da neredeyse aynı olduğunu öğrendiğimde kalakalıyorum!

”ALLAH’ım” diyorum !...“İçmeyerek kaza edemem,zira on sene içtim,maaş verir gibi para verdim,şu kuluna para nasib et de yolunda harcayıp bari bunlara verdiğim paraları kaza etmiş olayım Ya Rabbim!..”

Bu arada sigara içen insanlara da “Onu içmen kadar efkara sebeb bişi mi var” diye soruyorum!

”Dikkat et! Her içtiğin sigarayla bir mermi sıktırabilirsin bak kardeşlerinin kafasına ama ” diye ekliyorum “Radikal” damgası yeme pahasına!

Yahudi PHİLİP MORRİS ve diğerlerinin paketlerinin üstündeki aslanlara da,

PEUGOT marka arabaların üstündeki aslanlara da kafam takılıyor!

Çünkü ben onlara bakınca,ALLAH’ın Aslanı Hamza’nın katillerini ,

Resul’un Aslanı Ali’nin hainlerinin zihniyetlerini görüyorum!...

PEUGOT hızlı kaçarmış!...Azap meleklerinin zaman mefhumu bile yokken kim nereye kaçıyor,gülüyorum..

VOLVO dünyanın en güvenlisiymiş!...İsrail’e gidecek paraları verip içine binildiğinde direkt ateşe giden araba nasıl güvenli olur merak ediyorum!...

En az siyon kardeşlerinin sembolu aslan kadar tehlikeli olduğunu biliyorum NESTLE’nin ambalajındaki güvercinin…NESTLE’nin çikolatasını,gofretini mi yemişim ki NESTLE SUyunu veya yeni aldıkları ’sini içeyim!

Su demişken; COCA COLA’nın bırak kolasını ne TURKUAZ ne DAMLA SUyu’nu içmiyorum!...

Baktım ki ALGİDA’nın arkasında UNİLEVER yazıyor,almam efendim almıyorum!

Bula bula MAGGİ çorba mı içmişim ki sonrasında LİPTON’unu, NESCAFE’sini zıkkımlanacağım?

NESCAFE’den ve JACOBS’tan çıkan dumanla Gazze’den ve Bağdat’tan yükselenin benzerliğini fark edemeyecek kadar da saf değilim!

Irak,Filistin,Çeçenistan,ordan,burdan değil hiçbir yerden ve hiçbir şeyden verdikleri haberlerinde güvenmiyorum CNN’e,NTV’ye,REUTERS’e!...

Huy işte!Hucurat üstü müydü “Hucurat 6” mı ne?!...

FOX,adı gibi tilkilik yaptı,TGRT’yi alıp Yahudi-Neocon birliğini Türkiye’de bir medya sahibi daha yapmakla…

Malum,sadece iki hafta var HÜRRİYET GAZETESİ ve İSRAİL’in doğum günleri arasında…Rastlantı işte…

NTV’nin ve GARANTİ’nin sahipleri Şahenk’ler de AMERİKAN-İSRAİL ortağı GENERAL ELECTRİC’le el sıkışmışlar bir de…

Duy da inanma!...Oku da inanma!...

Evet Evet ! Budur !

Oku ama asla inanma!...Duy ama asla inanma!...

Bir de NATIONAL GEOGRAPHIC var ki Yahudi Darwin’izm’in Türkiye Temsilciliği sanki!O da Şahenk’lerin…Seyrettirmiyoruz çocuğumuza!

NİKE..LEE …ADİDAS-SOLOMON veya LEVİ’S…Giymiyoruz ve giymeyeceğiz!

UNİLEVER… PROCTER&GAMBLE…JOHNSON&JOHNSON kokmuyoruz ki L’OREAL,VİCHY , LANCOME veya ARMANİ sürünelim!

“Bu TİMBERLAND ile şu DOCKERS çok güzel dururdu üzerinizde” diyen tezgahtara aldırmıyoruz…“TİMBERLAND İtalyan, DOCKERS Alman’dı ama ikisini de Amerikalı Yahudiler aldı ve biz onlardan alışveriş yapıp Müslüman kardeşlerimize ihanet etmiyoruz” diyerek şoktaki tezgahtarı bırakıp dükkandan çıkıyoruz!

Gelirinin tamamına yakınını düzenli olarak İsrail’e gönderen şirketler listesindeki MARKS&SPENCER’a ibretle bakıyorum!

PHİLİPS’ten, IBM’den, NOKİA’dan başka tercih edilebilecek teknoloji kalmadı mı diye düşünüyorum…

Zira,dayanışmaları ve sonuçları gözümüzü yaşartıyor! Kanımızı döküyor! İşte bundan dolayıdır ki;

Müslüman kardeşlerimizle rabıtalarımız baki,muhabbetkar tasavvurları gönüllerimizin bembeyaz listelerinde daimi olmalı ama emperyalist zalimlerin markaları her zaman kara listelerimizde kalmalı!

Bu kara listelerdekilere para ve moral vermiyoruz ve vermeyeceğiz!

YAŞASIN BOYKOT KARDEŞLİĞİMİZ!

“Ali’nin”…”Ömer’in”… “Ahmed’in…”diye marka yapsan üp geçecek ümmetin YAKUB’UN veya LEVİ’nin veya MC DONALD’ın deyince yağmalarcasına rağbetini anlamıyorum!

Ne Osmanlı Mutfağı diye koca bir sofrası olan kadim milletimin ne de yetmiş çeşit baharatla yedi yüz çeşit yemek çıkartan Arap kavminin MC DONALD’S ve BURGER KİNG Hayırseverliğini çözemiyorum!...

Tek bildiğim hamburger arası zulüm yemediğim!...

Bir de dalga geçer gibi “Ateş Seni Çağırıyooor” diye kampanya yapıyor elin gavuru da hala yiyor bizim Ayşe veya Ali!

Siz…Biz…Hepimiz…Kardeşlerimize saldıranlara,bacılarımızı kirletmeye çalışanlara para ve moral vermiyoruz ve vermeyeceğiz!​

YAŞASIN BOYKOT KARDEŞLİĞİMİZ!​

Alışveriş yapacak bir tek Fransız Yahudileri’nin CARREFOUR’u mu kaldı dediğimde arkadaşımın yüzündeki şaşkınlığı unutamıyoruz!

Yoksa bizim ferasetsizliğimizden ve basiretsizliğimizden başka sermayeleri mi var sanıyorsunuz?

Durumlar üstü kabul ederek düzenli kıldığı namazlarında günde beş defa uluslar arası çıkış yaparak Kabe’ye yönelen bizler…

Her Ettehıyyatü’nün aleyna’sında…Her Rabbena atina’sında kardeşlerini hatırlayan bizler…

Sizler…Bizler…Hepimiz…

Rabbimiz ALLAH’ın düşmanlarına ve Peygamberimiz Hz.Muhammed’in inkarcılarına para ve moral vermiyoruz ve vermeyeceğiz!

Bu yaptığımızı da kınayanın kınamasından korkmadan veya şaşıranın şaşkınlığına aldırmadan yapacağız , yayacağız ve tavsiye edeceğiz!

“Az” alınmasını değil “hiç” alınmamasını sağlayacağız!

Biz,para verip sonra bu parayla yakılacak yıkılacak el değil siyon aslanının pençesini kıracak eliz!

YAŞASIN BOYKOT KARDEŞLİĞİMİZ!

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Filistin direnişi aslında bütün Müslümanların sahiplenmesi gereken direniştir. Filistin ve Mescidi Aksa davası da tüm Müslümanların davalarıdır. Bu yüzden her Müslümanın: "Ben bu dava için ne yapabilirim?" sorusunu kendisine sorması gerekir. Bu soru bize sıkça soruluyor. Biz de bu soruyu soranlara özetle şunları tavsiye ediyoruz:

Birinci olarak bu davayı sahiplenmeli, kendi davamız olarak bilmeliyiz.

İkinci olarak bu dava gündemimizden çıkmamalı, zamanın yıpratması sebebiyle unutulmamalıdır.

Üçüncü olarak bu dava konusunda çevremizdeki insanları bilgilendirme çalışmalarına katkıda bulunmalıyız. Çünkü bilindiği üzere Türkiye'de bu mesele hakkında insanlar kasıtlı olarak yanlış bilgilendirilmekte, bu yüzden de bu meseleye bir Arap-İsrail kavgası olarak bakılmaktadır. Bir yandan da: "Araplar Osmanlı'ya ihanet etti; Filistinliler kendi topraklarını sattı; Binbaşıyı kim vurdu?" gibi siyonistlerin çevreye yaydıkları asılsız iddialar, dedikodular sebebiyle insanların bu davaya olumsuz bakmalarının sağlanmasına çalışılmaktadır. Bu da ilginin azalmasına sebep olmaktadır.

Dördüncü olarak İsrail işgal devletine destek veren iktisadi kuruluşların ürünlerini boykot kampanyasına itinayla uymalıyız.

Beşinci olarak İsrail'le siyasi ilişkilere karşı tepkilerimizi her fırsatta dile getirmekten çekinmemeliyiz.

Altıncı olarak Filistin davasına olumlu ve İslami yaklaşan kültürel etkinliklere, sosyal faaliyetlere yakın ilgi göstermeli, bu davanın Türkiye'de gündem dışı olmadığını göstermeliyiz.

Yedinci olarak Filistin halkına maddi destekte bulunmanın yollarını araştırmalı, bu konuda güvenli yollar bulduğumuzda orada mağdur ve mazlum durumdaki mümin kardeşlerimizin yaralarının sarılması çabalarına imkanlarımız ölçüsünde yardımcı olmalıyız

AHMET VAROL

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Sözde boykot etmede 1. Sıradayız malesef..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt