Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kur’ân’la Aldatanlar (1 Kullanıcı)

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı
Mehmet Şevket Eygi

01.09.2008

Birtakım şarlatanlar, din eğitimi almamış cahilleri Kur’ân’la aldatmaya çalışıyor.

Neler diyorlar?

İslâm’ın tek kaynağı Kur’ân’dır. Başka kaynak yoktur.

Peygamber bir postacı idi, dini tebliğ etti, işi bitti...

H Sünnet ve hadîsler din kaynağı değildir...

H İlmihal Müslümanlığı yanlıştır. Doğru olan bizim anlattığımız Kur’ân Müslümanlığıdır.

Bunlar sapıktır ve sapıttırmaktadır.

Bu konuda doğrular şunlardır:

*Kur’ân-ı Kerim din hükümlerinin ana kaynağıdır ama tek kaynağı değildir. Peygamberin (salat ve selam olsun O’na) hadîsleri, Sünneti; onun yanında icmâ-i ümmet ve kıyas-ı fukaha da Şeriat ve fıkıh hükümlerinin kaynağıdır.

*Muhammed Mustafa aleyhissalatü vesselamın işi ölümle bitmemiştir. O, Kıyamet kopuncaya kadar sadece Müslümanların değil, bütün insanlığın hidayet rehberi, önderi, seyyidi, kurtuluş ve saadet yolunda mürşidi ve kılavuzudur. Ruhaniyeti Müslümanlarla beraberdir. Mânen yaşamaktadır. Müslümanların, yapacakları her işte, “Peygamberimiz bu işin nasıl yapılmasını isterdi?.” diye sormaları ve ona göre amel etmeleri gerekir. Peygamber asla devreden çıkartılamaz.

*Allah-ü Teâlâ, Kur’ân-ı Azimüşşan’da Peygambere itaat etmemizi kesin şekilde emir buyurmuştur. O’na itaat eden Allah’a itaat etmiş olur. Bu konuda nice ayet bulunmaktadır.

*Peygamberin sahih hadîsleri de vahiydir, ilahî ilhamdır.

*Peygamber yanılmaz.

*Peygamberi devreden çıkartmak isteyenler iyi niyetli değildir.

*Dinimizi, en doğru şekilde muteber, güvenilir ilmihal, fıkıh ve İslâm ahlâkı kitaplarından öğrenebiliriz. Bunları icazetli gerçek din alimleri yazmıştır.

*Kur’an’ın muhkem hükümleri, emir ve yasakları, öğütleri kesinlikle tarihsel değildir; bunların hükümleri Kıyamet’e kadar yürürlükte kalacaktır. Pakistanlı Fazlurrahman denilen adamın ortaya çıkartmış olduğu tarihsellik tezi, binden fazla müftü, ulema, fukaha tarafından protesto edilmiştir.

* İslâm, indirilmiş ilahî dindir. Reformcular, tarihselciler, değişimciler uydurulmuş bir İslâm türetmek istiyorlar. Başarılı olamayacaklardır. Yüce Allah nurunu söndürtmez. Sapıttıkları insanların vebali onların üzerinde olacaktır.

* Peygamberi bırakın, benim anlattığım ve öğrettiğim Kur’ân Müslümanlığına bağlanın demek ne demektir? Peygamberi bırakın ve bana uyun demektir... Bu, büyük bir küstahlık ve sapıklık değil midir?

Biz Ehl-i Sünnet ve Cemaat Müslümanları Kur’ân’a tâbi olan Peygamberin, Ashabının, Ehl-i Beytinin, Tâbiînin, Tebe-i Tâbiînin, Selef-i Sâlihînin, Eimme-i Müctehidînin; asırlar boyu gelip geçmiş ulemanın, fukahanın, kâmil mürşidlerin, her asırda bir gönderilen mücedditlerin, Peygamberin zâhir ve bâtın ilimlerinde vârisleri, vekilleri, halifeleri olan büyük zatların peşinden gidiyoruz. Onlara uyduğumuz taktirde yanılmamız ve sapıtmamız mevzuubahs olamaz.

Ehl-i Sünnet fukahasına ve gerçek meşâyihe bağlananlar, ucu Resullerin Seyyidine ulaşan çok sağlam, çok nuranî, ebedî mutluluk kazandırıcı ve kurtarıcı bir silsileye (zincire) bağlanmış olurlar.

Ehl-i Sünnet yolu bir cadde-i kübradır (büyük caddedir). Reformcu, tarihselci, değişimci kişilerin yolları ise çıkmaz sokaktır, bid’attir.

Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) “Ümmetimin içinde bir ihtilaf (anlaşmazlık) çıkarsa siz sevad-ı azama (büyük karaltıya, çoğunluğa) dahil olunuz” buyurmuşlardır. Sevad-ı Azam Ehl-i Sünnettir.

Sakın reformcuların tuzaklarına düşmeyelim.

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
Allahü teala Razı olduğu Ehl-i Sünnet Ve'l Cemaat itikadıyla şehiden ölmeyi sizlerede bizede nasip etsin.İshak kardeşim Asrın Tehlükeli hastalıklarından olan vehhabilik Fırka-i Mel'unesinin şerrinden muhafaza eylesin..Dua eder dua Bekleriz.

Kamış boşum dedi şekerlendi
Ağaç yükseldi baltayı yedi.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
selamun aleykum rabbim razı olsun .. yerinde ve çok degerli bir paylaşım olmuş...
rabbim yanlışta olanlara hidayet nasip etsin .. inşaALLAH
selam ve dua ile

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
* İslâm, indirilmiş ilahî dindir. Reformcular, tarihselciler, değişimciler uydurulmuş bir İslâm türetmek istiyorlar. Başarılı olamayacaklardır. Yüce Allah nurunu söndürtmez. Sapıttıkları insanların vebali onların üzerinde olacaktır.

selamün aleyküm.Ramazan münasebetiyle böyle şarlatanlar tv lerde boy göstermeye başladılar.bu gün özellikle haber öncesi programlarda bunların konuşmaları beni çok kaygılandırdı.çünkü bu saatte milyonlarca insan tv karşısında.bazı insanlarında işine geliyor bunları programlarına almak.çünkü yaşamak istedikleri gibi anlatıyorlar.ilahiyat mezunu biri çıkmış başörtü kuranda yok diyor.aman Allahım proramcı ve südütyodan alkış kopuyor.ve ben dalıyorum o derin ,ürperten düşünceye,kıyamet yaklaştı mı diye.

neyse uzatttım kusura bakmayın.Allah sonumuzu hayır eylesin.bunlarada hidayet versin.vallahi hidayet bulmıcaklarsa kahretsin.o kadar insanın günahına giriyorlar.çok önemli bir paylaşım.Allah razı olsun.

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
aa evet o programı bende izledim şok oldum resmen bencede o bayanı bilerek çıkarmışlar

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm..
Allahü teala Razı olduğu Ehl-i Sünnet Ve'l Cemaat itikadıyla şehiden ölmeyi sizlerede bizede nasip etsin.İshak kardeşim Asrın Tehlükeli hastalıklarından olan vehhabilik Fırka-i Mel'unesinin şerrinden muhafaza eylesin..Dua eder dua Bekleriz.

Kamış boşum dedi şekerlendi
Ağaç yükseldi baltayı yedi.

rabbimiz kamu mü'minden razı olsun..amin kardeşim amin.. dualar müşterek..

selamun aleykum rabbim razı olsun .. yerinde ve çok degerli bir paylaşım olmuş...
rabbim yanlışta olanlara hidayet nasip etsin .. inşaALLAH
selam ve dua ile

ve aleyküm selam..mevla sizdende razıl olsun.. sizde dua buyurun...

selamün aleyküm.Ramazan münasebetiyle böyle şarlatanlar tv lerde boy göstermeye başladılar.bu gün özellikle haber öncesi programlarda bunların konuşmaları beni çok kaygılandırdı.çünkü bu saatte milyonlarca insan tv karşısında.bazı insanlarında işine geliyor bunları programlarına almak.çünkü yaşamak istedikleri gibi anlatıyorlar.ilahiyat mezunu biri çıkmış başörtü kuranda yok diyor.aman Allahım proramcı ve südütyodan alkış kopuyor.ve ben dalıyorum o derin ,ürperten düşünceye,kıyamet yaklaştı mı diye.

neyse uzatttım kusura bakmayın.Allah sonumuzu hayır eylesin.bunlarada hidayet versin.vallahi hidayet bulmıcaklarsa kahretsin.o kadar insanın günahına giriyorlar.çok önemli bir paylaşım.Allah razı olsun.

ve aleyküm selam.. hanımefendi..
evet sizinde dediğiniz gibi dinsiz ilahitçılar sayılamıyacak kadar çok... ve medya işine geleni sürüyor öne.. zakeriyya beyaz denilen salak varya bir fatiha okusun gülersiniz.. ilk okul çocuğu gibi okuyor. fakat medya dikiyor milletin başına bunları hoca diye...

yarın ahirette Allah'ü teala bir takım kullarından cehennem azabı ile intikam alacak.. bunlar yine bir nebze iyidir.. neye göre biliyor musunuz..? ALLAH bazı kullarından da kendi öz zatı ile intikam alacak cehennemide aradan çıkaracak zebaniyide aradan çıkaracak..bizzat kendisi alacak intikamını.. en şiddetli azabı bunlar çekecek.. işte buna göre cehennem azabı hafif kalacak.. bu insanlar kimlerdir bilirmisiniz..? bu insanlar'ın bir kısmı din'e savaş açmış sözde din adamlarıdır.. insanların en şerlileridir.. ALLAH şerlerinden muhafaza buyursun..

_YUSUF_

Yönetici
Mehmet Şevket Eygi

01.09.2008

Birtakım şarlatanlar, din eğitimi almamış cahilleri Kur’ân’la aldatmaya çalışıyor.

Neler diyorlar?

H İlmihal Müslümanlığı yanlıştır. Doğru olan bizim anlattığımız Kur’ân Müslümanlığıdır.

*Kur’ân-ı Kerim din hükümlerinin ana kaynağıdır ama tek kaynağı değildir. Peygamberin (salat ve selam olsun O’na) hadîsleri, Sünneti; onun yanında icmâ-i ümmet ve kıyas-ı fukaha da Şeriat ve fıkıh hükümlerinin kaynağıdır.

*Muhammed Mustafa aleyhissalatü vesselamın işi ölümle bitmemiştir. O, Kıyamet kopuncaya kadar sadece Müslümanların değil, bütün insanlığın hidayet rehberi, önderi, seyyidi, kurtuluş ve saadet yolunda mürşidi ve kılavuzudur. Ruhaniyeti Müslümanlarla beraberdir. Mânen yaşamaktadır. Müslümanların, yapacakları her işte, “Peygamberimiz bu işin nasıl yapılmasını isterdi?.” diye sormaları ve ona göre amel etmeleri gerekir. Peygamber asla devreden çıkartılamaz.

*Allah-ü Teâlâ, Kur’ân-ı Azimüşşan’da Peygambere itaat etmemizi kesin şekilde emir buyurmuştur. O’na itaat eden Allah’a itaat etmiş olur. Bu konuda nice ayet bulunmaktadır.

*Peygamber yanılmaz.

*Dinimizi, en doğru şekilde muteber, güvenilir ilmihal, fıkıh ve İslâm ahlâkı kitaplarından öğrenebiliriz. Bunları icazetli gerçek din alimleri yazmıştır.

*Kur’an’ın muhkem hükümleri, emir ve yasakları, öğütleri kesinlikle tarihsel değildir; bunların hükümleri Kıyamet’e kadar yürürlükte kalacaktır. Pakistanlı Fazlurrahman denilen adamın ortaya çıkartmış olduğu tarihsellik tezi, binden fazla müftü, ulema, fukaha tarafından protesto edilmiştir.

* Peygamberi bırakın, benim anlattığım ve öğrettiğim Kur’ân Müslümanlığına bağlanın demek ne demektir? Peygamberi bırakın ve bana uyun demektir... Bu, büyük bir küstahlık ve sapıklık değil midir?

Biz Ehl-i Sünnet ve Cemaat Müslümanları Kur’ân’a tâbi olan Peygamberin, Ashabının, Ehl-i Beytinin, Tâbiînin, Tebe-i Tâbiînin, Selef-i Sâlihînin, Eimme-i Müctehidînin; asırlar boyu gelip geçmiş ulemanın, fukahanın, kâmil mürşidlerin, her asırda bir gönderilen mücedditlerin, Peygamberin zâhir ve bâtın ilimlerinde vârisleri, vekilleri, halifeleri olan büyük zatların peşinden gidiyoruz. Onlara uyduğumuz taktirde yanılmamız ve sapıtmamız mevzuubahs olamaz.

Ehl-i Sünnet fukahasına ve gerçek meşâyihe bağlananlar, ucu Resullerin Seyyidine ulaşan çok sağlam, çok nuranî, ebedî mutluluk kazandırıcı ve kurtarıcı bir silsileye (zincire) bağlanmış olurlar.

Ehl-i Sünnet yolu bir cadde-i kübradır (büyük caddedir). Reformcu, tarihselci, değişimci kişilerin yolları ise çıkmaz sokaktır, bid’attir.

Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) “Ümmetimin içinde bir ihtilaf (anlaşmazlık) çıkarsa siz sevad-ı azama (büyük karaltıya, çoğunluğa) dahil olunuz” buyurmuşlardır. Sevad-ı Azam Ehl-i Sünnettir.

Selamün Aleyküm
Emeğine sağlık muhterem kardeşim.
Alah razı olsun

Haddim olmadan 2 cümle eklemek istiyorum musadenle.
Kitap gönderilmeyen peygamberler vardır fakat Peygamberi olmayan kitap yoktur.Birçok kavime sadece peygamber gönderilmiş kitap gönderilmemiştir.Yani kitabı tamamlayan peygamberdir.

Selametle

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Emeğine sağlık muhterem kardeşim.
Alah razı olsun

Haddim olmadan 2 cümle eklemek istiyorum musadenle.
Kitap gönderilmeyen peygamberler vardır fakat Peygamberi olmayan kitap yoktur.Birçok kavime sadece peygamber gönderilmiş kitap gönderilmemiştir.Yani kitabı tamamlayan peygamberdir.

Selametle

ve aleyküm selam muhterem kardeşim..

evet aynen senin de dediğin gibi kitabı tamamlayan peygamberdir.. onu anlatan açıklayan ve ilk uygulayan peygamberdir... peygamberi aradan çıkarma çabası dinin temeline balta vurmaktan başka bi şey değil...

selametle efendi kardeşim...

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
Selamünaleyküm ALLAH c.c. razı olsun İNŞALAH...
emeğinize sağlık ...selam ve dua ile...
selametle...

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Allah c.c. razı olsun kardeşim, hergün 5 vakit namaz kılıyoruz 21 defa Kelime-i şahadet getiriyoruz bunu aklı başında olan hangi müslüman söyleyebilir ki tövbe ya Rabbim

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum.
Rabbimizin en güzel örnekle bize merhamet buyurmasını görmeyen, görmek istemeyenlerin çığırtkanlıkları...
ben konuşayım inansın herkes bana.. tövbe estafurullah.
Rabbim tüm ümmete bilinçlenme nasip etsin.
Kur'an ve sünnetten yani iki emanetten uzak kalanlar kendilerine zulmediyorlar.
Rabbim zulmetmekten zulme uğramaktan korusun.
Allah razı olsun paylaştığınız için.
selametle...

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm ALLAH c.c. razı olsun İNŞALAH...
emeğinize sağlık ...selam ve dua ile...
selametle...

Ve aleyküm selam muhtereme kardeşim....mevla teala cümlemizden razı olsun.. dualar müşterek..

Selamün Aleyküm

Allah c.c. razı olsun kardeşim, hergün 5 vakit namaz kılıyoruz 21 defa Kelime-i şahadet getiriyoruz bunu aklı başında olan hangi müslüman söyleyebilir ki tövbe ya Rabbim

Ve aleyküm selam.. yok bunlar müslüman değil zaten.. benlar koyun postu giymiş kurtlar.. maksatları islam'ı diğer dinler gibi içi boş bir hale getirmek.. bu maksada ulaşmak için hadisleri ve fıkıh'ı iptal etmeye çalışıyorlar...

selametle..

selamun aleykum.
Rabbimizin en güzel örnekle bize merhamet buyurmasını görmeyen, görmek istemeyenlerin çığırtkanlıkları...
ben konuşayım inansın herkes bana.. tövbe estafurullah.
Rabbim tüm ümmete bilinçlenme nasip etsin.
Kur'an ve sünnetten yani iki emanetten uzak kalanlar kendilerine zulmediyorlar.
Rabbim zulmetmekten zulme uğramaktan korusun.
Allah razı olsun paylaştığınız için.
selametle...

Ve aleyküm selam... mevla teala şuurumuzu artırsın.. sizden de Allah razı olsun..

emin-43

Kayıtlı Kullanıcı
Mehmet Şevket Eygi

01.09.2008

Neler diyorlar?

*Peygamber yanılmaz.

Selamün Aleyküm kardeşim eline emeğine saglık

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْم
ALLAH cc.

Yar ve Yardımcımız Olsun -

Doğru yoldan ayırmasın...
Selametle Kalın

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt