Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kur'anı Kerim Okumuyor musun? (1 Kullanıcı)

yatci

Kayıtlı Kullanıcı
yezid el-fakir şöyle anlatmış:
"cabir bin abdullah'ı ziyarete gitmiştim.bazı konulardan bahsederken bir gurup insanların cehennemden çıkacagını söyledi. buna çok kızmıştım. çünkü o güne kadar böyle bir şey olacagını kabul etmiyordum. dedimki"
-halkın konuştuklarıyla ilgilenmiyorum, ama size hayret ediyorum ey ashab-ı resül! çünkü siz,ALLAH'IN bir kısım insanları cehennemden çıkaracagını söylüyorsunuz .oysaki ALLAH "cehennemden çıkmak isterler ama oradan çıkamayacaklardır"(maide süresi 37.ayet)buyuruyor.
cabirin arkadaşları beni azarlamaya kalkıştılarsada cabir sükunetini bozmadan"
-adama ilişmeyin,çünkü bu ayet kafirler hakkındadır,dedi ve şu mealdeki ayeti okudu"kafirler,kıyamet günü cezaları olan azaptan kurtulmaları için dünyada olan her şeyi,bir misli fazlasıyla verseler dahi kendilerinden kabul edilmez.onlara can yakıcı bir azap vardır.onlar ateşten çıkmak isterler,ama oradan çıkacak degiller.onlara devamlı bir azap vardır"(maide süresi.36.ve37.ayetler)
sonra devam ederek bana"
-sen hiç KUR'AN okuyormusun,diye sordu.
-okuyorum,hatta KUR'AN In tamamını okuyorum,dedim. bu defa şöyle dedi
-ALLAH ey muhammed!s.a.v. sana mahsus olmak üzere gecenin bir kısmında kalkıp kur'an oku,teheccüd namazı kıl. böylece rabbinin seni makam-ı mahmüda eriştirecegini uma bilirsin"(İSRA SÜRESİ,79,AYET)buyurmuyormu? ALLAH,onları işledikleri cürümler sebebiyle diledigi kadar cehennemde tutacak ve onlarla konuşmayacak. çıkarmak isteyincede çıkartacaktır. artık bu hadisten sonra şefaati inkar etmedim.

pinar1988

Kayıtlı Kullanıcı
allah c.c. razı olsun emeğine sağlık selam ve dua ile.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt