Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuranı Kerim' in türkçe açıklamas (1 Kullanıcı)

duygu42

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm kardeşlerim,

bir konuda bilginize başvurmak istedim.ben Kuranı arapça okumasını bilmediğim için türkçe açıklamasını okumaya başladım.sayfalarda türkçe açıklamanın yanında arapça yazılışıda var.bu şekildeki bir türkçe açıklamalı Kuranı abdestsiz okuyabilirmiyim ? sorduğum bazı kişiler okuyabilirsin dedi bazıları günah dedi.kafam karıştı.bana bu konudaki tam açıklayacıyı bilgiyi verirseniz çok sevinirim.

duygu42

Kayıtlı Kullanıcı
kimsenin bilgisi yokmu ya ?

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum;

Kıymetli kardeşim ALLAH-U TEALA Kur-an'ı kerimde mealen '' Bu Kur-an kerim bir kitaptır ancak temiz olanlar dokunabilir ...'' diye buyurur,temizlikten kasıt ise cünüplükten ve abdestsizlikten temizlenmektir,her ne kadar bazı alimlerimiz arapça yazmayan kur-an abdestsiz tutulabilir diye fetva verselerde bizler temkinli davranıp abdest ile okumalıyız çünkü okuduğumuz kitabın kur-an olduğunu biliyoruz hatta birisi bize sen ne okuyorsun diye sorsa cevaben Kur-an deriz,zati kur-an okumaktan kasıt onu anlamak değilmidir,arapça bilmeyen hatta arapçasını okumasını bilmeyen kardeşlerim lütfen abdest alarak mealleri okuyun,böylece ALLAH TEALA nın buyurduğu gibi temizlerden olmuş olursunuz,saygı,sevgi ve dualarımla...

duygu42

Kayıtlı Kullanıcı
Çok teşekkür ederim kardeşim.Allah razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt