Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kur'an'a geçtim bana bir kur'an verin (1 Kullanıcı)

vaktileyl

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.vaktileyl.com
Şantiyeden geldim üzerimi değiştirdikten sonra balkona oturdum. Rüzgarda iyi serinliyorum. Dış kapının telini birileri çekti. İçerden zil sesi geldi. Gidip bakmam lazım, bakasım da yok zil bidaha çaldı. Yerimden kalktım kapıyı açmaya gidiyordum ki annem kapıyı çoktan açtı. Kapıda küçük bir erkek çocuğu vardı. Yaşı 9 filan anca. Annemi görür görmez “Teyze ben camiye gidiyorum, Kur’ana geçtim, evimizde Kur’an yok, alacak paramız da yok, ne olur bana biraz para verin de Kur’an alayım” dedi. Annem “Sana para değil Kur’an versem olur mu” dedi Çocuk “Süper olur” diye bağırdı. Annem kitaplıktaki harfleri en rahat okunan Kur’anı getirdi. Bir de çanta ayarladı belinden yukarı gelecek şekilde omzuna asıp yolladı çocuğu. Ben bunlara biraz kulak misafiri olduktan sonra balkona geri gittim. Aradan 15 dakika mı ne geçti. Yine zil çaldı, bu kez ben açtım kapıyı, annem yorulmasın diye. Yine aynı çocuk, elinde bir Horoz var. “Teyze bana Kur’an vermişti ,ben de civcivken alıp büyüttüğüm horozumu size vermek istiyorum lütfen kabul edin” deyip dışkapıdan içeriye horozu salıverdi. Ben “Hayır hiç gereği yok” falan diyemeden çocuk kaçmaya başladı. Aklıma geldi cebimde babannemin verdiği miktarı önemli olmayan bir para vardı. Çocuğun peşinden koştum her ne kadar koştum desem de siz anlayın ki yürüdüm(Fitness salonunda sakatlandım pek koşamıyorum). Elemana caminin önünde anca yetişebildim. Ve gık demeden cebine parayı sokuşturdum. Yüzüme baktı ben de ona baktım gözlerimiz neredeyse aynı anda ve aynı dolulukla yaş akıtmaya başladı. Bir daha bakamadan ikimiz de evin yolunu tuttuk.(İşte her şey ya nasip)

Sami Yaylalı

fanebil

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeş sizin yaptığınızda çok takdire şayan çocuğunkide allah ikinizdende razı olsun bu olay bana bir hikayeyi hatırlattı müsade ederseniniz anlatmak isterim.
mahallenin birinde çok imanlı ve dindar bir zat varmış . birde mahallenin simitçisi simitçi hergün mahalleden geçermiş birgün bu zat bir simit almış simitçi o gün o kadar çok satmışki adeta şaşırmış. ertesi gün o zat gene simit almış satış gene aynı o günden sonra simitçi adeta o zatı arar olmuş eğer göremezse mutlaka kapısını çalar para almadan bir simit bırakırmış gel zaman git zaman simitçi baya para kazanmış hayatından memnun fakat yaşlı adam bir gece bi rüya görmüş kendisi ölmüş hesaba çekiliyor simitçi ile hesaplaşma anında simitçi parasını almadığı simitlerin hakkını helal etmemiş adam oğlum ben senden simit istemedim sen zorla kapıyı çalıp bırakmadınmı desede simitçi oralı değilve kan ter içinde uyanmış. sabahleyin gene simitçi kapıyı çalmışl adam nasıl simitçinin yakasından yapışmış . ben senden ne kadar simit aldım çıkart hesabını demiş simitçi şaşkın ne yapacağını bilememiş . adam fazlasıyla simitlerin parasını vermiş helalleşmişler ve birdahada simit getirme diye tenbihlemiş. sözün özü sizin çopcuğun yaptığı ngibi mutlaka karşılık vermeli azda olsa ve helalleşmeli saygılar

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Yüzüme baktı ben de ona baktım gözlerimiz neredeyse aynı anda ve aynı dolulukla yaş akıtmaya başladı.........................

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim emeyine sağlık çok güzel bir dersti selametle

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeş sizin yaptığınızda çok takdire şayan çocuğunkide allah ikinizdende razı olsun bu olay bana bir hikayeyi hatırlattı müsade ederseniniz anlatmak isterim.
mahallenin birinde çok imanlı ve dindar bir zat varmış . birde mahallenin simitçisi simitçi hergün mahalleden geçermiş birgün bu zat bir simit almış simitçi o gün o kadar çok satmışki adeta şaşırmış. ertesi gün o zat gene simit almış satış gene aynı o günden sonra simitçi adeta o zatı arar olmuş eğer göremezse mutlaka kapısını çalar para almadan bir simit bırakırmış gel zaman git zaman simitçi baya para kazanmış hayatından memnun fakat yaşlı adam bir gece bi rüya görmüş kendisi ölmüş hesaba çekiliyor simitçi ile hesaplaşma anında simitçi parasını almadığı simitlerin hakkını helal etmemiş adam oğlum ben senden simit istemedim sen zorla kapıyı çalıp bırakmadınmı desede simitçi oralı değilve kan ter içinde uyanmış. sabahleyin gene simitçi kapıyı çalmışl adam nasıl simitçinin yakasından yapışmış . ben senden ne kadar simit aldım çıkart hesabını demiş simitçi şaşkın ne yapacağını bilememiş . adam fazlasıyla simitlerin parasını vermiş helalleşmişler ve birdahada simit getirme diye tenbihlemiş. sözün özü sizin çopcuğun yaptığı ngibi mutlaka karşılık vermeli azda olsa ve helalleşmeli saygılar

helalleşelim bir iynenin bile hesabının verilemediyi yere gitmeden çok geç kalmadan

Dualarafukara

Kayıtlı Kullanıcı
Başlığı okuyunca sitede gerçekten Kuran-ı Kerim isteyen var sandım ve içimden keşke adres varsa yollasak diye geçti .Ama yazıyı okuyunca çok etkilenip ağladım ne güzllikti bu YA RAB ahirette hazırlanmış yağlı bir azık gibi maşaALLAH olayı siz mi yaşadınız?Yoksa alıntımı yazınız?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt