Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kur'an ya şikayetçi ya şefaatçi olacaktır. (1 Kullanıcı)

garipkalp

Kayıtlı Kullanıcı
"Hiçbir şefaatçı yoktur ki, Allah nezdinde mertebesi Kur´an´ın mertebesinden daha efdal ve üstün olsun. Ne peygamberlerin, ne melek ve ne de başkasının, (yani en büyük şefaatçı Kur´an´dır)."ihya

"Ümmetimin en üstün ibadeti, Kur´ân okumaktır"

"Bu ümmetin münafıklarının çoğu, Kurrâ (Kur´ân okuyucularıdır.)" İ.AHMED

"Kur´ân seni yasaklardan alıkoyduğu müddetçe Kur´an´ı oku. (O zaman onu okumuş sayılırsın). Eğer Kur´ân, seni yasaklardan alıkoymazsa onu okumuş sayılmazsın."(TABERANİ)

Hz. Ali (r.a) şöyle buyurmaktadır: ´Ayaktayken namazda Kur´ân okuyan bir kimse için her harfe karşılık yüz sevap yazılır. Oturarak namazda Kur´ân okuyan için, her harfe karşılık elli, namazın dışında abdestli olarak okuyan için de yirmibeş ve abdestsiz olarak okuyan için ise on sevap vardır. Geceleyin ibadet etmek daha efdaldir. Çünkü o gece, kalbin herşeyden boşalmasına daha elverişlidir´.

Ahmed b. Hanbel (r.a) şöyle der: "Allah Teâlâ´yı rüyamda gördüm ve kendisine sordum: ´Ey Rabbim! Sana yakınlaşmak isteyenlerin, bu gayeye ulaşmaları için en iyi yol nedir ´ Allah (cc) ´Yâ Ahmed! Kelâm´dır (Kur´an´dır)´ dedi. ´Yârab! İster anlasın, ister anlamasın, her okuyan insan bu dereceye varır mı ´ dedim. ´İster anlasın, ister anlamasın, varır´ buyurdu".

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt