Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran ı kerim nedir? (1 Kullanıcı)

ıtrii

Yasaklı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

Kuran ı kerim nedir?

O HAKtandır. Çok mukaddes bir kitaptır. İnsanın en yüce olarak yaşaması için hidayet rehberidir.

O Kitaba ençok uyan HZ MUHAMMED tir.

Hz Muhammed önce kuldur, sonra Allah Resuludur.

Kuran ın içinde geçen kıssalar bire bir gerçekten olmuş olaylardır.
1 damla yalan dahi yoktur.

Sözün cismi güzel , Ruhaniyeti güzel (batın ı !!!)

Herşeye cevap o kitapta vardır.

Gayb Hariç bütün herşey o kitapta yazıyor.

Kitaptaki bütün sözler Allahın sözleridir diyen hata eder!

Misal;

“ben size ögüt verenlerdenim” diyerek Havva anamız yoluyla Adem dedemizi kandıran iblisin sözü de Kitapta mevcuttur.

Gökler meclisi diye birşey var.

“ Biz” dedikleri şey odur.

Biz Allah değildir.

Allah Eksiksiz SAMED tir.

Bazı soruların cevabını bu meclis verememistir.

Misal;

Ya rabbi İnsanı ve cinleri niye yarattın ?

“ben insanları ve cinleri yanlız bana kulluk etsinler diye yarattım”

Bu söz Allahın direkt olarak söylemis olduğu sözlerden biridir.

Bazı sözler peygamberlere aittir.

1 peygamberi bile inkar etmek kuran ın birkaç sayfasını yok saymak gibidir.
Bazı sözler meleklere aittir.

“Rabbimiz Arzda kan dökecek fesat edecek bir mahluk mu yaratmayı dilersin”

Bu söz meleklerin sözüdür.

Yüce SAMED de demişki:

“Elbetteki ben sizin bilmediklerinizi de bilenim”

Bu söz Allahın direkt sözüdür.

Mümin dediğimiz şey:

Tastik eden mührünü vuran demektir.

Yarabbi O kitap çok mukaddestir.

Haktandır Mührümüzü vurduk bizi MÜMİN lerden eyle...

İnşallah MüMİN izdir.

KELAM bitmez simdilik bukadar...

Allah ÇOK yüce.

“O Eksiksiz samedtir.”

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim tiyatroda yada bir piyes kitabımı sandın bu mübarek kelamı;

O bahsini ettiğin ayeti kerimelerin başında Allah Teala söyleyenlere isnad ederek onların sözlerini bizlere belirtir misal,
O vakit adem dediki!
O zaman şeytanda şöyle dedi;!
Eğerki sen böyle yapıpta Yüce Kelamın içerisini bir diyalog kelamı olarak lanse edeceksen içinde Allah tealadan başkasıda birşeyler söylemiş diyeceksen Hristiyanların Kuveytte okuttukları sahte Kur-an ın bir benzeri kelimeler sarf etmiş olursun,
Allah Teala Firavun da Musa ya şöyle dedi derken Firavunun Kur-an'ı Kerim içinde benimde artık bir sözüm var diye kendine kibirlenmesi düşünülebilirmi?

ıtrii

Yasaklı Kullanıcı
Kardeşim tiyatroda yada bir piyes kitabımı sandın bu mübarek kelamı;

O bahsini ettiğin ayeti kerimelerin başında Allah Teala söyleyenlere isnad ederek onların sözlerini bizlere belirtir misal,
O vakit adem dediki!
O zaman şeytanda şöyle dedi;!
Eğerki sen böyle yapıpta Yüce Kelamın içerisini bir diyalog kelamı olarak lanse edeceksen içinde Allah tealadan başkasıda birşeyler söylemiş diyeceksen Hristiyanların Kuveytte okuttukları sahte Kur-an ın bir benzeri kelimeler sarf etmiş olursun,
Allah Teala Firavun da Musa ya şöyle dedi derken Firavunun Kur-an'ı Kerim içinde benimde artık bir sözüm var diye kendine kibirlenmesi düşünülebilirmi?

Allahuekber!

Beni kötü görmek istedikten sonra ben ne desem bos sana...

Seninle bir diyaloğumuz olmustu.

Ozur dilerim.

Lütfen dikkatli ol derim.

İKRA!!

Dikkatli İKRA...

ıtrii

Yasaklı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

Herkeze tavsiyemdir.

Her sözünüze dinden bir sözle.

ALLAH la başlayın.

Üzerimde hata aramayın.

Tıpkı Allah resulunun üzerinde hata aramak gibi yapmayın.

hatalarım çok

gelin BATIN olun birbirimize karsı hataları güzelce giderelim.

Allahın Affına sığınırız

O çok TEVVAB

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Allahuekber!

Beni kötü görmek istedikten sonra ben ne desem bos sana...

Seninle bir diyaloğumuz olmustu.

Ozur dilerim.

Lütfen dikkatli ol derim.

İKRA!!

Dikkatli İKRA...

Kardeşim durup durup icatlar çıkarıyorsun mehdilik havası güdüyorsun,biz Resulullah la iki güverciniz diyerek kendini ona eş görüyorsun,haşa bir peygamberlik havası esdiriyorsun,birde yetmezmiş gibi kalmış Kur-an sadece Allah'ın sözü değil içinde şeytanında sözü var diyorsun,elbette sana bu ahmaklığın için laf edeceğim susmamı nasıl beklersin,
Ahmet isimli arkadaşın sana selam verse sen bunu bir defeter yazarken ''Ahmet bugün bana selam dedi'' yazmakla Ahmetten haber vermezmisin,Allah Teala kelamında bizlere nasihat olsun diye Şeytanın muamelesini anlatıyor ve diğer vesaire olayların ama sen bu laf şeytanın bak şeytanda kur-anda kelam sahibi dersen sapıtırsın ,sonrada bu ikazımızı görünce beni yanlış anlıyorsun deme,çünkü herşey aleni ortadadır...
Aklını başına almanı diliyorum,eğerki bir daha saçmalarsan sana artık cevap yazmayacağım çünkü sen zati laftan anlayacak türde bir kişiliğe sahip olmadığını kanıtlamış olursun sana cevap yazıp seni cesaretlendirmek istemiyorum...

ıtrii

Yasaklı Kullanıcı
Kardeşim durup durup icatlar çıkarıyorsun mehdilik havası güdüyorsun,biz Resulullah la iki güverciniz diyerek kendini ona eş görüyorsun,haşa bir peygamberlik havası esdiriyorsun,birde yetmezmiş gibi kalmış Kur-an sadece Allah'ın sözü değil içinde şeytanında sözü var diyorsun,elbette sana bu ahmaklığın için laf edeceğim susmamı nasıl beklersin,
Ahmet isimli arkadaşın sana selam verse sen bunu bir defeter yazarken ''Ahmet bugün bana selam dedi'' yazmakla Ahmetten haber vermezmisin,Allah Teala kelamında bizlere nasihat olsun diye Şeytanın muamelesini anlatıyor ve diğer vesaire olayların ama sen bu laf şeytanın bak şeytanda kur-anda kelam sahibi dersen sapıtırsın ,sonrada bu ikazımızı görünce beni yanlış anlıyorsun deme,çünkü herşey aleni ortadadır...
Aklını başına almanı diliyorum,eğerki bir daha saçmalarsan sana artık cevap yazmayacağım çünkü sen zati laftan anlayacak türde bir kişiliğe sahip olmadığını kanıtlamış olursun sana cevap yazıp seni cesaretlendirmek istemiyorum...

Allahuekber!

Keske benim elimde olsaydı.

Haşa peygamber felan değilim.

Dikkat derim.

İki güverciniz.
ve onun Torunuyum çünki o bana Torunum demiş.

Ben Allaha karşı HİÇ bile değilim.

Çünkü ;

Allah resulu miracta ben hicim demistir.

ıtrii

Yasaklı Kullanıcı
Hakaret ediyorsun

Ozaman gel samimi isen

LANETLEŞELİM!!!

NECRAN kabilesinin yapmadığını yapalım

Dikkat derim...

SAMİMİMİSİN:???

Bana deki

Allahın laneti senin boynuna olsun

Bukadarda adamın üstüne gelinmez.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler