Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

künefe (1 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar bilmeyenler için yazıyorum. kadayıf bir saç üzerinde hamur olarak ince ince dökülür.saç döner devamlı tabi altı ısıtılıyor.birkaç saniye sonra alınır ordan ve bu şekline çiğ kadayıf denir. burada bir dükkan var bende oradan gördüm sizinle paylaşayım istedim.tarif şöyle (6 kişilik)
-üç su bardağı şeker ve iki su bardağı suyu kaynatıyoruz çok yoğun bir şerbet olmasına gerek yok soğumak üzere bırakıyoruz.
-yarım kg çiğ tel kadayıfı ince ince kıyıyoruz. bir su bardağı kadar tereyağını eritip kadayıfın üzerine döküyoruz harmanlıyoruz
-bir teflon tavaya kadayıfın yarısını koyuyoruz tabakla bastırıyoruz kadayıfın üzerine lor,dil peyniri yada kaşar peyniri koyuyoruz ben lorla (bir su bardağı kadar lor)yapıyorum yanlız tatlı olacak. kalan kadayıfı da peynirin üzerine koyuyoruz iyice bastırıyoruz. sonra ocağa koyuyoruz her tarafının kızarmasını sağlıyoruz. yani çevire çevire pişiriyoruz. tahta spatulayla bakıyoruz arada piştiyse bir servis tabağı yardımıyla diğer tarafını pişiriyoruz aynen çevire çevire. yanlız başından ayrılmayın yanar. ocağın altını kapatıyoruz soğuyan şerbeti sıcak tatlımıza döküyoruz sıcak veya ılık servis yapıyoruz.
hamileyken çok canım istemişti her tarafta aradık yoktu. sonradan öğrendim bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum doğrusu.

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
kunefe.jpg

sayın sıla1 kardeş sabah sabah canım çekti ya. Nereden açtın bu konuyu şimdi. Alacağım var senden haberin olsun. Buyur seninde canın çeksin emi

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
sivetok kardeş aa yapma ya oruçluyum zati ondan çıkamadım yemek bölümünden yanlız dün akşam yapmıştım künefe. rengi güzel olsun diye birazda pekmez koydum biraz fazla güzel olmuş rengi yani acık yanmış..:))) mümkün olsa da yollasam bir tarafı yanmış bir tarafı dökülen künefemden amma tadı güzel olmuştu eşim beğendi saolsun.

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
sivetok kardeş aa yapma ya oruçluyum zati ondan çıkamadım yemek bölümünden yanlız dün akşam yapmıştım künefe. rengi güzel olsun diye birazda pekmez koydum biraz fazla güzel olmuş rengi yani acık yanmış..:))) mümkün olsa da yollasam bir tarafı yanmış bir tarafı dökülen künefemden amma tadı güzel olmuştu eşim beğendi saolsun.

Rabbim orucunu makbul eylesin inşallah. Ama benim suçum ne ya canım çok çekti. :A
Bi dahaki pişirmende haber verirsen ben aldırım.
Şimdiden teşekkür ederim

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
amin inşallah kabul olur. hepimizinkini de tabi ki. o zaman ya kolları sıvayıp yapıyoruz ya da bir lokantaya müracat ediyoruz mecburen.

kibaraggul

Kayıtlı Kullanıcı
Offfffffff ya benimde canım çekti hele o resimi yok mu ...:A
SILA 1 yemeklerle aranız iyi galiba?:K

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Offfffffff ya benimde canım çekti hele o resimi yok mu ...:A
SILA 1 yemeklerle aranız iyi galiba?:K
valla yapmayı da yemeyi de çok seviyorum özelliklede yemeklerin yanına ek olarak yapılan salata vb şeylere.Rabbim ne güzel nimetler yaratmış faydalanmasını bilmeli dimi?

asaint

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.asaint.tr

musa____

Kayıtlı Kullanıcı
Tatlı Künefe Ye Sıcak Künefe Ye...
Neyse Tarifi Aldık...
Yapar Yeriz Artık...
SILA1 ALLAH ORUCUNU KABUL EYLESİN...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim hayırlı cumalar
yok sandıgını gibi değil ben HATAY lıyım hataya özgün bir tatlı KÜNEFE

ama sıcakken yenir haberiniz ola
aleyküm selam hayırlı cumalar sıcakken süper oluyor ama yarım kilo iki kişiye fazla geliyor ya bir oturuşta üç kişilik yiyeceksiniz. ya da ertesi güne kalacak mikrodalgada ısıtmayı denicem kalanı bakalım nasıl olacak?

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
evet ya talibi çoğaldı tatlının. ısırgan otlu mücver tarifide verdik sağlıklı diye ama dönüp bakan yok:)))

sudelet

Kayıtlı Kullanıcı
:(sıla paso yemek yapıp yiyosun hiç beni düşünmüyosun senin yanında kürdan gibiyim yazık bana bee bilerekmi yemek tarifleri veriyosun

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Ramazan ayında iyi gider arkadaşlar çok kolay yapması gerçekten.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt