Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kulak Çınlaması ? (1 Kullanıcı)

imidik

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
blog.mynet.com
Selamün Aleyküm Kardeşler,

''Birinizin kulağı çınladığı zaman bana salavat getirsin.Beni hayırla ananı allah c.c. da hayırla ansın''

Bu Hadis-i Şerif i ilk okuduğumda derin manasını pek anlamamıştım fakat bize çok şükür ilham olduğunda o güzel derin manası idrak ettik çok şükür.

Bazı kesimler bir hadis-i Şerif-i okuduğunda derin manayı bilmediğinden kendi beyninin içinde bulunan veri tabanını sorgulayarak yahut ilk anlamanın verdiği cazibe ile bu hadis uydurmadır şeklinde diyerek nur tanesi olan hadislerimiz bertaraf edilmektedir.

Diyelim ki yukarıda yazdığım hadis uydurmadır desek (Allah Korusun) ben slavat getirsem ne kaybedirm aksine çok şey kazanırım !!

Eğer bir hastalığnız yok ise ve ddurduk yere kulağınız çınlamış ise özellikle sağ taraftan ( Sağ taraf temiz olandır) biliniz ki Yüce Rabbimiz ve Efendimiz (s.a.v.) bizi anmıştır.

Biz tecrübe ettik ve kulağımız çınladığında Yüce Rabbimizi ve Efendimizi andık ve kulağımızdaki çınlamanın gittiğini gördük.

Subhanallahi ve Bi Hami Ya Rabbi,Peygamber efendimize bizden salat ve selam eyle.

Bir kul nasıl ki Rabbini ve Efendisini anar ise ,Rabbi ve efendiside o kulu zikreder.

Allah hepimizin kusurunu affetsin ,

Allah'a emanet olun.

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
valla kardeşim kulak cınlayınca birininn beni andığını bilirdim ama bu kişinin peygemberimiz olduğuna dair ilk defa senden duydum bu hadisi.Allah razı olsun cok sevindim cok güzel bir paylaşım bende bundan sonra salavat getirecem umulurki Rabbim ve resulumda beni anar
selam ve dua ile kalın

imidik

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
blog.mynet.com
Kulak Çınlaması ?

valla kardeşim kulak cınlayınca birininn beni andığını bilirdim ama bu kişinin peygemberimiz olduğuna dair ilk defa senden duydum bu hadisi.Allah razı olsun cok sevindim cok güzel bir paylaşım bende bundan sonra salavat getirecem umulurki Rabbim ve resulumda beni anar
selam ve dua ile kalın

Değerli Kardeşim,

Allah sizdende razı olsun.Bizlere bilmediğimizi öğreten Yüce Rabbime Hamd ve senalar olsun.

Bizler sabahları evden çıkmadan önce Allah'ın izni ile Ya Rabbi günümüzü hayırlı ve bereketli kıl deriz.Bu hayır ve bereketin nasıl olacağını bizler bilemeyiz ama idrak edebiliriz.

Siz bana dua ettiniz Allah Razı olsun dediniz.İşte sabahleyin ettiğim duanın karşılığı ne güzel.
Bir kardeşim benim için dua ediyor ve Allah razı olsun diyor.Bizim için bu dua çok önemli çünkü bütün gayemiz zaten Allah'ın rızasını kazanmak değil mi ? Sizin duanız kabul olduğunda Yüce Rabbim benden razı oluyor işte kurtuluş..!! Ama kendi adıma sevinmek bize yakışmaz çünkü biz Yüce Rabbmizden tüm ümmed-i Muhammedden razı olmasını istiyoruz.

İnşallah paylaşımlarımız devam edecek Allah hepimizden razı olur inşallah.

Slm ve Dua ile..

A

Arzu_76

selamün aleyküm

Rabbim razı olsun sizden sayenizde bir şeyler daha öğrendik.
Bende Rabbim nasip ederse muhakkak bende salavat okuyacağı.

Benımde kulağım çınlayınca beni biri anıyor ya da konuşuyor düşünüyordum. Ve hep hayır olsun hayrım konuşulsun derdim.

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum Allah razı olsun. ben de ilk defa duydum. kaynağına baktım bu arada Ramuz el Hadis'tenmiş. paylaşayım dedim. selam ve dua ile..
Allahumme salli ala seyyidina Muhammed

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt