Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KUL 'un aciz oluşu; (1 Kullanıcı)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. Kadiri Mutlaktır ve Allah C.C. 'un Kudret eli her an yaratılanların üstünde dir sözleri gerçektir .
KALEM 'e yaz emri veren Allah C.C. , Levhi Mahvuza dilediğini yazdırdığı gibi ,yazılanı silme kudretine de sahiptir...

O yüzden hiçbir KUL Gayb bilgisinin nihayetine ulaşamaz...

Levhi Mahvuzda yazılan ve uygulanacak emrin uygulama anından hemen önce Cebrail A.S. Levh e tekrar müracaat eder...
Allah C.C. nun o konudaki son emrini okur ..
Sonrasında ifa için gereğini yapar...

Bildiğimiz Allah C.C. nun her gün anda ve şanda olduğu ve Levh e bir çok kez baktığı..yazdırdığı veya sildirdiğidir...

O yüzden kesin sözü söylenmemeli İNŞALLAH diyerek...Allah C.C. dilerse diye söze başlanmalıdır...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
''Levhi Mahvuzda yazılan ve uygulanacak emrin uygulama anından hemen önce Cebrail A.S. Levh e tekrar müracaat eder...''

Bazı durumlarda bu hemen öncesi zamanı dahi yetersiz kalır çünkü ;

Allah C.C. uygula emrini Levh 'e kendi AN 'ı kudreti ile yazdırır...
Nihayet dahi kendine bağlıdır...
Uygulama anında kararını değiştirip yeni karar verebilir...

Hesapsızlık KUDRETİ Allah C.C. nun elindedir...

Rabbimiz C.C. Biz aciz insanlara güzellikler nasip etsin İNŞALLAH ...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
7- A'RÂF SÛRESİ

Bismillâhirrahmânirrahîm.

187. Sana kıyametin ne zaman kopacağını soruyorlar. De ki: “Onun bilgisi ancak Rabbimin katındadır. Onu
vaktinde ancak O (Allah) ortaya çıkaracaktır.
O göklere de, yere de ağır basmıştır. O, size ancak
ansızın gelecektir.” Sanki senin ondan haberin varmış gibi sana soruyorlar. De ki: “Onun bilgisi
sadece Allah katındadır. Fakat insanların çoğu bilmiyorlar.”

188. De ki: “Allah dilemedikçe ben kendime bir zarar verme ve bir fayda sağlama gücüne sahip değilim.
Eğer ben gaybı biliyor olsaydım, daha çok hayır elde etmek isterdim ve bana kötülük dokunmazdı.
Ben inanan bir kavim için sadece bir uyarıcı ve bir müjdeciyim.”

Yukarıdaki Ayet bu husustadır...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Ömür bitti emri AN'ı gelmeden ...
Allah C.C. ÖMÜR bitti demeden bir kişinin ömrünün bittiği söylenemez...
Ölüm AN'I nın kesinleşmesinden bir saniye öncesi için dahi durum bu şekildedir...

Bazı insanlar Levhi Mahvuzda , Allah C.C. nun uygula kararını değiştirmediği zaman ,normal KADERİ ölümü yaşarlar..
Bazen de Ölüm ,KAZA olarak KADERİ oluşturur...

Beden CAN 'ı rahat taşıdığı sürece '' Allah C.C. un dilediği zaman hariç '' ÖLÜM vaki olmaz ...
Son anda KAZA oluşup KADER olarak ÖLÜM ortaya çıkar...

Bu sekilde Vefatlarda, '' Rüştüne erişmemiş insan '' Allah C.C. Vefat eden kişiyi yani İNSAN 'ı ,erken KAZA sonucu, KADERİ ni Levhe yazdırdığı, için ,''daha ADEMİYET anı noktasında kaldığından '' ONU yukarıya yani ADEM A.S. ın ilk yaratıldığı CENNETE alır...

O MEKAN da yani YUKARIDA Cennette misafir olarak CENNET hayatını yaşar...

Rüştüne erişenler ise Hesaptan sonra '' kendi durumuna göre,Cennet ve Cehennemi yaşar .

Allah C.C. indinde, vefat şekli nasıl olursa olsun ( İster normal KADER ,isterse KAZA kader) tamamı KADER dir

Selamlar...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Hediye olarak sunulan HAYAT biz insanlar tarafından ... Hediye edene HAMD ve Şükür ederek yaşanmalı...
Hayatı bize Lütfeden ...Ömür bitti gel emri verirse GEL emri hazır olunarak karşılanmalı...

Allah C.C. 'na ,hazırım hayatı bize lütfettin diyerek, HAMD ve ŞÜKÜR le itaat edilmelidir...

Zaten GEL emrine itaat etmekten başka elden gelecek yoktur...

Selamlarımla

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Hediye olarak sunulan HAYAT biz insanlar tarafından ... Hediye edene HAMD ve Şükür ederek yaşanmalı...
Hayatı bize Lütfeden ...Ömür bitti gel emri verirse GEL emri hazır olunarak karşılanmalı...

çok doğru ve yerinde......

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
bu acının tazeliği ne zaman geçecek .......

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
etrafımdaki herkes rüyama geleceğini söylüyorlar ama bugün 6 gün oldu o gün güneş doğmayacak sandım ama üzerinden 6 gün geçti.....ne yapmalıyım nasıl avutmalıyım kendimi.....

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Sabır gerek size ...Rabbimiz Sabır nasip etsin İnşallah...Cennet arzu edilen yer ve sahibi ALLAH C.C. dur...Merak etmeyin...Bizi yaşatan ...Onu Mutluluğa gark eder inşallah...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Yukarısı denilen mekan Allah C.C.nun ADEM A.S. 'ın safullah hali ile Muhammed Mustafa A.S. 'ın NURUNU ilk teslim aldığı yerdir...
Rabbimiz orayı her şeye mutmain olunan yer olarak var etmiştir...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Dünya hayatı rahatsızlıkları ŞİFA ya döner ve EMİN hayat sürülür... LÜTUFLAR mekanıdır..

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
şuanda hiçbir anlamı yok ne sevdiğim yemeğim ne oturmanın uyku yok sayılır yardım almamı istiyor herkes......

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Tabiki kolay değil ama bizim gerçek sahibimiz odur...Bir büyüğümüz bu konuda üzülmüş ...Sanane sahibi o ne dilemişse o olur cevabı almıştır...

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
her sabah nuray bugün kendine gel diyorum ama mezarına gidip gelince yine hersey basa sarıyor hergün gidiyorum yasin okuyorum başında dualar ediyorum gece rüyama gel diyorum ama o gelmiyor arkadaşlarıyla oyundan vazgeçemiyor ..........

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
dilimdekiler başka yüreğim başka dışım ne kadar sakin olsada içimde fırtınalar kopuyor......

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Zamana bırakmalısınız...En güzel ikramlar dolayısı ile rüyanıza şu an gelmez... Zaman lazım...
Ancak bir aç gün içinde Mekanını göreceksinizdir...Rabbim C.C. rahatlayın diye gösterir...
Üzüntü tabi ancak karalara bağlamayın...O SABİ o yüzden merak etmeyin..Rabbinin yanında Mutluluktan uçuyordur...

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
ilk iki gün feryad figandım şimdi duruldum güya ya içimdekiler içime akıttıklarım ...........

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Normal kolay değil DÜNYA sıkıntısı onunla beraber sanıyorsunuz... aslında...Nefsi dünyada kaldı...problemlerle beraber...SAF ruh Allah C.C. nun garantisi altına alındı. Sapasağlam olarak ...Tabiki oda sizi özleyecektir ...Ama Rabbim onu teselli eder.....

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Dua edin onu alır merak etmeyin..

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Şu an 33 yaş mutluluk ve hayatını yaşamaktadır...
Sizi üzüntüye sevk etti isem söyleyin silerim...
Beyfendiyede Baş sağlığı ve sabırlar dilerim...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt