Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kul olmak, (1 Kullanıcı)

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bakara (172)
Ey iman edenler! Eğer siz ancak Allah'a kulluk ediyorsanız, size verdiğimiz rızıkların iyi ve temizlerinden yiyin ve Allah'a şükredin.

Al-i İmran (30)
Herkesin yaptığı iyiliği ve yaptığı kötülüğü hazır bulacağı günde kişi, kötülükleri ile kendi arasında uzak bir mesafe bulunmasını ister. Yine Allah sizi kendisine karşı dikkatli olmanız hakkında uyarmaktadır. Allah kullarını çok esirgeyicidir.

Nisa (172)
Mesih de, Allah'a yakın melekler de, Allah'a kul olmaktan asla çekinmezler. Kim Allah'a kulluk etmekten çekinir ve büyüklük taslarsa, bilsin ki, O, onların hepsini huzuruna toplayacaktır.

Maide (72)
Andolsun, "Allah, Meryem oğlu Mesih'tir" diyenler kesinlikle kafir oldu. Oysa Mesih şöyle demişti: "Ey İsrailoğulları! Yalnız, benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah'a kulluk edin. Kim Allah'a ortak koşarsa artık Allah ona cenneti muhakkak haram kılmıştır. Onun barınağı da ateştir. Zalimler için hiçbir yardımcı yoktur."

Maide (117)
"Ben onlara, sadece bana emrettiğin şeyi söyledim: Benim de Rabbim, sizin de rabbiniz olan Allah'a kulluk edin (dedim.) Aralarında bulunduğum sürece onlara şahit idim. Ama beni içlerinden aldığında, artık üzerlerine gözetleyici yalnız sen oldun. Sen her şeye hakkıyla şahitsin."

Maide (118)
. "Eğer onlara azap edersen, şüphe yok ki onlar senin kullarındır. Eğer onları bağışlarsan, yine şüphe yok ki sen mutlak güç sahibisin, hüküm ve hikmet sahibisin."

Maide (18)
(Bir de) yahudiler ve hıristiyanlar, "Biz Allah'ın oğulları ve sevgili kullarıyız" dediler. De ki: "Öyleyse (Allah) size neden günahlarınız sebebiyle azap ediyor? Hayır, siz de onun yarattıklarından bir beşersiniz." (Allah) dilediğini bağışlar, dilediğine azap eder. Göklerin, yerin ve bunların arasında bulunanların da hükümranlığı Allah'ındır. Dönüş de ancak onadır.

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Yana , yana KUL oluruz inşallah...
sırlar dökülüyor ama anlamak için sır olmak lazım galiba..
İnsan olmanın sırrı FATİHA da (hadi ya) ciddi ol ! umurumda değil...
Rabbimle olduktan sonra, ha herkes uzak olmuş bana
Yalnız Rabbim dayanamıyorum sevdiklerim neden anlamazlar ?
neden samimi müslüman olamıyoruz? neden ön yargılı bakıyoruz?
kaç feracem var biliyormusunuz? 4 tane birini daha ısmarladım neden diyorum
bana hakaret edip , sen giymesen de olur diyen duysun ... nasıl bu haklar ödenir???
en çok kazandıgım yer, çoook horlandımmmm çooook
Kınandım, ayıplandım, deli .. deli delisin dendi dedi, dediler
Rabbimm ondan mı aşkımı haykırdım ?
aradıgım sendin Rabbim SEN !! Çok şükür artık akladın ...

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Hayrete düşüren ;

Allahu Tealanın Rahmetinin..
Af ve sevgi kanalının ..
Sonuna kadar açık olması..
Merhameti..
Cömertliği..
Velhasıl her şeyi..

La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah..

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Hayrete düşüren ;

Allahu Tealanın Rahmetinin..
Af ve sevgi kanalının ..
Sonuna kadar açık olması..
Merhameti..
Cömertliği..
Velhasıl her şeyi..

La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt