Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kul Hakki... (1 Kullanıcı)

imported_elif_elif

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gece Hz. Osman Hz. Ömer’in huzuruna vardı. Gördü ki, acele ile mektup yazıyor. Selam verdi, ancak emir-ül müminin cevap vermedi. Mektubu bitirdi. Çırağı söndürüp, selama cevap verdi. Hz. Osman, neden selamın cevabını çırağı söndürdükten sonra verdin diye sordu. Dedi ki: “Ya Osman! Bu çırağ şahsi malım değildir. Beytülmaldandır. Çırağı müslümanların işi için ışıklandırdım. Korktum ki, o çırağ ışığında selamını alsam, kıyamet gününde, müslümanlar bana hasım olurlar [haklarını isterler]. Allahü teâlâ beni ondan sual edip, ben cevap vermeye takat getiremem. (M.Ç.Güzin)

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Üzerinde kul hakkı olan, ölmeden önce ödeyip helalleşsin! Çünkü ahirette altının, malın değeri olmaz. O gün, hak ödeninceye kadar, kendi sevaplarından alınır, sevapları olmazsa, hak sahibinin günahları buna yüklenir.) [Buhari]

(Müflis, şu kimsedir ki, kıyamette, defterinde pek çok namaz, oruç ve zekat sevabı bulunur. Fakat, bazılarına çeşitli yönden zararı dokunmuştur. Sevapları, bu hak sahiplerine dağıtılır. Hakları ödenmeden önce sevapları biterse, hak sahiplerinin günahları, bunun üzerine yükletilip Cehenneme atılır.) [Müslim

ALLAH-U TEALA BÜYÜK BİR HIRSIZLIK OLAN KUL HAKKINDAN ARINDIRIP EBEDİ MEKANIMIZA ALSIN İNŞAALLAH VE BİZİ KUL HAKKINDAN KORUSUN HAZRETİ ÖMERLERİN HASLETLERİ İLE HASLETLENDİRSİN. Amiinnn

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim allah razı olsun cok güzel bilgi vermişsiniz allaha emanet olun kardeşim

imported_elif_elif

Kayıtlı Kullanıcı
ve Aleyküm Selam Kardeşim,rabbim Senden De Razi Olsun Inşallah...faydali Olabiliyorsam Ne Mutlu Bana...
selam Ve Dua Ile

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm
Amin Oldun kardeşim hemde çok faydalı oldun sağol Allah c.c. razı olsun
Selametle Kal

imported_elif_elif

Kayıtlı Kullanıcı
ve Aleyküm Selam Kardeşlerim,
rabbim Cümlemizden Razi Olsun Inşallah...iyiki Burdayim Ve Iyiki Sizler Varsiniz..selametle...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt