Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KüFüR eTmEyİn SaKıN.. NeDeN mİ???? (1 Kullanıcı)

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli Alim ApdulHay (r.a) Hazretlerinin 37. Eseri olan Tevsirü Mecmu adlı kitabında küfür etmek anında olan olayları bize şöyle naklediyor.

- Kişi bir an sinirlenip hasımına ağır sözler söyleyince ve bu sözler hasımının eşi ve çoçuklarına yönelik hakaretlerse,o hakaret edenin meleği ona dört yılan çıkarır cehennemin dibinden, bu yılanlar kabirde cuma hariç o küfürde bulunanı sırtından ısırıp kabir eziyeti ederler.

-Küfür eden ezan anında küfür ederse ve eşi hamileyse çoçuğu şaşı olarak dünyaya gelir, kendiside sebepsiz bayılma illetine tutulur.

Bunun nedeni meleği o küfredenin göbek geliğinden içeri cehennem sıkıntısı sokmuştur,bu kişi nereye gitse hep içinde sıkıntı olur.

-Küfür eden küfrünü hasmının arkasından söylemişse nekadar yıkansada yıkansın hemen ter kokar, Hasmının bir organı yada ameli ile dalga geçip küfreden ömür boyu nasır illetine düşer, Hasmının eşine,kızına şehvetle küfreden hiç bereketli bir mülke sahip olamaz, Malı mülkü hemen eksilir.

-Hasmının Atasına sövenin mezarına pis su dolar.

-Küfür edenin Mezarı üzerine ne ekersen çürür.

-Hasmının inancına küfredenin okuyan çocuğu varsa eğitimi birden bozulup başarısız olur.

-Hasmının arkasından kaş göz işareti yapıp küfreden yedi gün boyunca aile huzursuzluğuna düşer.Sevdiği bir eşyası ziyan olur.

-Hasmına küfür etmek için bir an kollayanın vücudundan bir yeri eksilir.Ömrünü ona buna muhtaç olarak tamamlar.

-Küfür eden küfrünü güneş batarken ederse hasmı onu mutlak surette ve hiç zorlanmadan öldürür.

-Hasmına küfür ederken öldüren ağzına eritilmiş demir dökülerek cehennemde azap görür.Kabirinden gözleri akmış olarak kalkar.

-Hasımına Deniz üzerinde ve içinde küfür edene ölünceye kadar insanlar hep alay eder.Hiç bir yerde hürmet görmezler.Etrafındakiler sadece mülkünü kunlanmak için için ona dost görünürler.

-Ağzında niymet varken küfreden 9 gün dönümü süresi kadar yediği ve içtiğinden hiç bir tat almaz.Mikail (a.s) 40 gün kendisinden sorumlu nasip meleğini ondan men eder.

-Kuran okurken ve akabinde küfreden KABİRDE ağızı ikiye bölünerek mahşere kadar azap görür.

-Hayvanlara küfredenin evinden cenaze çok çıkar.Kendiside kimsenin bulamayacağı bir yerde ölür.Cesedi ziyadesiyle azap içinde mahşerini bekler.

´´GüLiѕтaи´´

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun ablacm...

çok şükür etmiyorm...ve de hiiiç sewmem...
edenlernde ağzının ortasına bitane çakasm qelir...:)

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun.

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Allah razı olsun paylaşımınız için,
Rabbim küfür etmek gibi kötü ahlaktan bizleri korusun..

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun güzel kardeşim emeğine saglık

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun
ayyy çok kötü yaa ben çok kızarsam çok afedersiniz aptal salak derim çok korktum yaaaa bidaha demicem :a45::a45::a45:

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
´´GüLiѕтaи´´;1187893' Alıntı:
ALLAH razı olsun ablacm...

çok şükür etmiyorm...ve de hiiiç sewmem...
edenlernde ağzının ortasına bitane çakasm qelir...:)

amin bitanem Rabbim senden de razı olsun..
ama sen yine de kimseye çakma olur mu :) dua et onlar için de onlar da o kötü alışkanlıklarından uzaklaşsınlar..:a15:

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun
ayyy çok kötü yaa ben çok kızarsam çok afedersiniz aptal salak derim çok korktum yaaaa bidaha demicem :a45::a45::a45:

yaa canım benim kötü tabi dilimizi böyle şeylere alıştırmamak gerekir hadi şimdiye kadar dediklerimiz için tövbe edelim yaradandan özür dileyelim artık o kelimeleri bir daha ağzımıza almayalalım bitanem olur mu :):a15:

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
yaa canım benim kötü tabi dilimizi böyle şeylere alıştırmamak gerekir hadi şimdiye kadar dediklerimiz için tövbe edelim yaradandan özür dileyelim artık o kelimeleri bir daha ağzımıza almayalalım bitanem olur mu :):a15:

ALLAH razı olsun..Olur olur hemde çok güzel olur :a15::a12:

AY-YA

Kayıtlı Kullanıcı
-Hasmının inancına küfredenin okuyan çocuğu varsa eğitimi birden bozulup başarısız olur.

çocuğun ne günahı varki bitek buna anlam veremdim yinede Rabbim razı olsun bizleri günaha girmekten alıkoysun..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt