Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Küçük bir hayırdan (1 Kullanıcı)

beyza8

Kayıtlı Kullanıcı
B)Büyük zatlardan biri, talebeleri ile giderken, bir su satıcısının yana yakıla şöyle bahırdığını duyar: "Yok mu Allah rızası için, sattığım şu sudan bir tas su içen?!

Bu aleni çağrı üzerine o ulu kamet, hemen durup o sudan bir tas su alıp içer; talebeleri ise hayretler içindedirler. Zira hocaları o gün nafile orucu tutmaktatır ve akşam ezanına da dakikalar kalmıtır:

Hocam hayırdır?! diye sorarlar merakla... Hayırdır evlatlar, hayırdır der o koca şeyh ve sözüne devam eder; O su satıcısı o kadar samimi olarak talepte bulunuyordu ki; onun bu duasına nail olabilmek için yaptığım şu hayrım belki kurtuluşuma vesile olur diye ümitlendim!..
O ferasetli büyük zatın ölümünden sonra onu rüyalarında görenler, şöyle dediğini rivayet ederler:

Kurtuldum evlatlar, kurtuldum; Hak indinde buna vesile olan da, hani bir gün Allah rızası için içmiş olduğum o bir bardak sudur!..
Evet, yine rivayet olunur ki hadiste, bir kelbe ikram etmiş olduğu bir bardak su ile kurtuluşa ermiş kimseler vardır, dağlarca seyyiatlarına rağmen.B)

_dolce_

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Küçük bir hayırdan

paylaşımınız için sağolun Allah razı olsun dediğiniz gibi bir bardak su ile kurtuluşa ermiş kimseler vardır bu yüzden kimin cennetlik kimin cehennemlik olduğunu bilemeyiz.. ellerinize sağlık...

Allah'a emanet olun..B)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Küçük bir hayırdan

Allah razı olsun kardeşim.."ameller niyetlere göredir"(hadisi şerif).işte bu güzel hadisi şerife güzel bir hikaye.niyet günahsız ağızdan edinilen duaya nail olmak amelide kurtuluşa ermek..rabbim yar ve yardımcımız olsun..paylaşımın için çok sağoalısn akrdeşim..selam ve dua ile..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt