Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kötülügü Yaymak (1 Kullanıcı)

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

"Çirkin utanmazlıkların (fuhşun) iman edenler içinde yaygınlaşmasından hoşlananlara, dünyada ve ahirette acıklı bir azap vardır. Allah bilir, siz ise bilmiyorsunuz." ( nur suresi 19)

Müslüman olanlar Allah'a iman eden temiz insanlardir, temiz toplumdurlar, dolayisiyla tertemiz bir toplumda çirkin sözlerin konusulmasini, çirkin hareketlerin yapilmasini Allah Teala yasaklamistir böyle çirkin hareketleri yapanlarin ve cirkin seylerin yayilmasini arzu edenlerin hem dunyada hem de ahirette ceza vardir.
Hz Ali radiyallahu anh der ki; "çirkin laf edenlerle onu yayan, günah islemekle esittir."

Günahlarin gizli kalmalari halinde bir af ümidi bulunur tevbe edip yaptigi çirkin isten dönen kisi affedilmeye yakindir fakat asikare yapilan günahlarin affi yoktur
Peygamberimiz sallallahu aleyhi vesellem buyuruyor; " Fenaliklarini açiga vuranlardan baska, bütün ümmetim, halkin elinden ve dilinden salimdir."
Bir adam bir gece fenaligi yapipta Cenabi Hak onu örtmüs iken sabahleyin; Ey filanca, ben dün gece söyle söyle yaptim demesi suçunu ilan ve teshirdir. Halbuki o, geceyi Allah'in setrine mazhar olarak geçirmisti Allah'in örttügü bu suçu sabahleyin teshir etmis, açiklamis bulunuyor." ( Riyazussalihin tercemesi1/282)

Kendi kendisini ele veren tevbe ve magfiret dilemesi gerekirken teshir ile iftihar eden kimse böylece af kapisini kapamis oluyor.
Müslüman edepli insandir dolayisyla islamda edep hakimdir, kötülügün yapilmasi ve yayilmasi da ayni derecede günahtir
Rabbim bizleri kötülerden ve islamin yasaklamis oldugu kötü seyleri yapmaktan korusun. Amin
Allah'a (Celle Celaluh) emanet olun

selimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun efendim..Teşekkür ederiz...

Bu konuda büyüklerimiz ne güzel söylemiş;

''İyiliklerin neşri, kötülüklerin setri gerekir''

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun efendim..Teşekkür ederiz...

Bu konuda büyüklerimiz ne güzel söylemiş;

''İyiliklerin neşri, kötülüklerin setri gerekir''

Amin Kardesim
degerli katkiniz için ayrica tesekkur ederim
hayirli ve bereketli geceler

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt