Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Korku (1 Kullanıcı)

Misafircik

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeslerim

Ben yurtdisindan üye oldum. Bana lütfen yardim edin. Ben dogumdan sonra Deprasyona girdim. Bundan önce namaz kilardim ama simdi hersey de bir soru isareti bularak kendimi kayip etdim, herseyin varligina süphe ediyorum. Ölmektende cok korkuyorum bana ne oluyor?

Yolumu tekrardan bulabilmem icin bana ne tahvsi edersiniz?

Yazimda hatam varsa kursura bakmayin.

Tesekkürler.

kelebek1984

Kayıtlı Kullanıcı
S.a. kardesim. Bende burda yeniyim yazini okudum pek yardimci olabilirmiyim bilmiyorum benimde pek bilgim yok, tek sundan eminim dogumdan sonra depresyona girmen o kadar tuhaf birsey degil bende ayni oldum Allaha sükür düzeldim, bu hislerimiz galiba anne oldugumuz dan kaynaklaniyor. Seytana firsat verme her zaman Allaha yakin ol gene namaza baslamaya caba göster hersey düzelcek bak gör hem sunu unutma artik sen örnek olman lazim......

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
hoş geldin kardeşim bende yeniyim sitede ama din hakkında bilgim wardır allahın izniyle sana yardımcı oluruz inşallah sen sor sorularını
bu doğum konusu arkadaşın dediği gibi normel bir durumdur fakat kendini fazla kaptırma şeytana oyalatma kendini kur an okumaya gayret et sık sık sohbetlere katıl bu iyi gelecektir inşallah sürçü lisan ettim ise affola selam ve dua ile...

kelebek1984

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeslerim

Ben yurtdisindan üye oldum. Bana lütfen yardim edin. Ben dogumdan sonra Deprasyona girdim. Bundan önce namaz kilardim ama simdi hersey de bir soru isareti bularak kendimi kayip etdim, herseyin varligina süphe ediyorum. Ölmektende cok korkuyorum bana ne oluyor?

Tesekkürler.

Sana bir tavsiye arkadas bu sayfanin kiymetini bil yasin al oku fatiha al oku hem böylelikle burdaki müslüman arkadaslarla görüsmüs hemde Allaha yaklasmis olursun ben bir kac gündür yapiyorum cok hos oluyor... disarda cocuklarimla gezerken bile tesbihle fatiha okuyor veya da salavat okuyorum sayfayi bir gez anlarsin nereler icin okudugumu....

N

nefs-i mutmainne

selamun aleykum kardesim ..
ben hemsirelik okuorum psikoloji dersi ve kadın sağlığı dersi görüorum dogumdan sonra bu tür psikolojik sıkıntılarının olması fizyolojik bir olay .. ondn korkun olmasın ..diğer tarafa gelince Allah sna güzel bir evlat nasip etmiş bir yuvan var,görüosun ,konusuosun , en önemlisi düşünüosun, konusmalarından anladıgım kadarıyla cokda ii birisin.."kelebek1984" ablanında söylediği gbi sen bu syfaları gez namazını kıl dini kitaplar oku böyle islami ortamlarda bulun gercekten çare olacaktır ALLAH HANGİ KULUNU YANLIZ BIRAKMISKİ :) fazla uzun konstum sanırım özür dilerim :)ALLAH'A EMANET OLUN KARDESLERİM

kelebek1984

Kayıtlı Kullanıcı
misafircik arkadas yazdin Allah razi olsun derdini paylastin cevap verdik yalniz birakmamak icin cevapsiz biraktin bizi merakta biraktin yani, bir iyiyim yaz icim rahat etsin. Ben böyleyim iste hemen merak ederim....
Allaha emanet ol......

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşım sürekli dulara yönelt kendini şüphe etme ne olur allaha yalvar şüphe etmeyeyim diye senin yoluna getir beni diye yalvar gece kalk namaz kıl allah seni yarı yolda bırakmaz selam ve dua ile

_YUSUF_

Yönetici
Kardeslerim

Tesekkürler.

Şeytanın vesveseleridir bunlar siz ne olursa olsun ıbadete zıkıre kuran okumaya kitap okumaya devam edin kısa sürede Allah'u teala yardım elını uzatacaktır
Allah'u tealaya emanet olun

Misafircik

Kayıtlı Kullanıcı
Tesekkürler

Tesekkürler

Kardeslerim size tesekkür ederim.

Ben gercekten bu günlerde cok rahatsizim ve bu sorularimi bir hocaya sormaya karar verdim. Burda bir bayan hoca sohbetlere katilip sorular cevap verirmis. Arkadaslarimi carip bir sohbet ortaminda hocaya bütün soru isaretleri sormaya karar verdim ben su an cok büyük boslukdayim, ölmekten ve ölümün sonrasindan hicbirseyin gelmemesinden korkuyorum...

Sizler bana mesala bilim adamlarin bugüne kader cözemedik, ancak kuranda yazan cevapi olan birsey yazabilirmisiniz? Demek istediyim Adem ile Havanin Cocuklari oldugumuz bana kanitlanmak icin yetmiyor. Bilmiyorum anlatabildim mi lütfen ayiplamayin beni!

G

gerçekyaşam

ESSELAMU ALEYKUM sevgili kardeşim doğumdan sonra bunların olması çok normal anladığım kadarıylada evde vaktini ibadetle geçiren birileri yok gibi boşluğa düşmen gayet normal soruna gelince KURAN ı KERİM başlı başına bir mucizedir . bilim adamları herşeyi açıklar değilmi, peki sen yeni doğum yaptın buda RABBİMİN mucizesidir bilim adamları çocuğun babadan gelip anne rahminde nasıl oluştuğunu biliyor açıklıyorlada ana rahmindeki cenin e ruhun vecanın verilmesi 15 veya 20 günde olur diyorlarda bilmiyorlarki o cenin daha babadan gelirken canlıdır ve herşey ona ALLAH ü TEALA tarafından öğretilmiştir yolunu bilir ve o milyonlarcasının birtanesi bile şaşırmaz . biraz uzun oldu ama inşALLAH yardımcı olur bırak şeytan denen o mahluk uğraşsın senle sen sıkılınca abdest al namaz kıl ve mutlaka çocuğunu biraz izle bu seni baya rahatlatır RABBİM yarve yardımcın olsun.

zehirx

Kayıtlı Kullanıcı
kardeş dikkat et Allah ın tokadı gelmek üzere tevbe et vesveselerden kurtul.Aynı olay akrabamızın başına geldi 3 harfliler musallat oldu.Çünkü onlara kapıyı açmış oluyorsunuz.Onun da aklı başına geldi ama neler çektiğini o bilir.Aman dikkat.Bizim Kur an ve sünnetten başka kurtuluş yolumuz yok.

ya mucib

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim RABBİM yardımcın olsun inşaALLAH şeytanın vesveseleridir bunlar ALLAH a yönelerek kurtulucagndan eminim ....
ALLAH a emanettttttt

huzurpınarı

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim okudum anlatıklarını geçirdiğin zor bir süreç olmalı dikkat etmelisin fazla kurcalamamaya ve düşünmemeye calış sende inanıyosun neyin ne olduğunu biliyosun ama şeytan vesvese veriyor durmuyor işte arkadaşlarında dediği gibi kur'anı kerim oku tesbih çek RABBİM'e sığın kardeşim...

huzurpınarı

Kayıtlı Kullanıcı
Yüce Allah, ancak akıl sahiplerinin;

- Kendisinin varlığına ve birliğine inanacağını (2/Bakara suresi, 164)

- Kur’an’ı doğrulayacağını (13/Ra’d suresi, 19)

- İyi ve kötüyü ayırt edebileceğini (5/Mâide suresi, 100)

- Evrendeki olayları inceleyip Allah’ın yüceliğini anlayabileceğini (3/Âl-i İmrân suresi, 190) bildirir.

Hz. Peygamber, akıldan daha faydalı bir sermayenin ve insanı süsleyen bir ziynetin

olamayacağını belirtir.

dua sekeri

Kayıtlı Kullanıcı
Allah şifa versin kardeşim. öncelikle bir doktora gidip ilaç tedavisi veya terapiyle tedaviye başvur. bu arada kafana takılanları sorabileceğin kişilere danış. internette araştır. ve dualrı sakın unutma. çok dua et. mümkün olduğu kadar da abdestli gez. abdest koruyor kardeşim. tedaviye başvurmayı unutma ama. onsuz olmaz. seinn için 500 ya şafi okuyacağım kardeşim. buradan sana edilen duaların faydasını göreceğine inanıyorum.allah yardımcın olsun.

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun alekum kardeşim, Allah'a cc. yönel, kuran meali oku, meali bilince ölüm korkun daha da artacak ama bu korku seni Allah'a yaklaştıracak. Huzuru o zaman bulacaksın.

Selam ve dua ile...

0.7.9.7.0

Kayıtlı Kullanıcı
Allah yardımcın olsun.Allahın rahmetini düşün kardeşim.Şeytanın oyunun yenmeye çalış.Allahım sana yardım etsin.Pes etme

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt