Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kopya çekmek helaldir kardeşlerim sizde çekin... (2 Kullanıcı)

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Helaldir kopya çekmek. Yada benzemeye çalışmak eskimemiş eskilere. Utanma ve çekinme. Bak garantisini veriyorum, helaldir dedim ya neden hala bakıyorsun bana öyle !
Râsulullah (sav) çocuklara güler yüz gösterdi. Kopya çekip güleryüz gösterdin mi sen de çocuklarına ? Abdulkadir geylani ana sözü dinledi, hadi durma bir kopyada burdan çek ve sakın çıkma sözünden annenin. Nice alimler ser verdi , sır vermedi bu yolda. Sen de kopya çek ve sakın sır verme, serine mal olsa da.
Ama hala bakıyorsun. Halbuki ne güzel olurdu dimi şimdi bir başkasının yaptığı evi çekememek ve aynısını inşa etmek tam karşısına. Hatta daha yükseğini, en büyük benim dercesine, haşa ! Yada ne güzel olurdu başkasının ilmini çalmak “ben yaptım” edasıyla. Hırsızlık yapmak yada ve görmezden gelmek yıllarca verilmiş emekleri.
Kusura bakmayın bu kopya değildi kastettiğim. Kastettiğim bir kopyası olmaktı Rasulullahın ya da teslimiyetin bir örneği olmaktı Sümeyye r.a gibi. Ebubekir misali Sıddık, Ömer misali adil , Osman gibi iffetli ve Aliyane cesur olmaktı kastettiğim. Hadi ey müslümanlar, minarenin günde 5 defa haykırışı boşa değil. Her defasında kopyasını çek diyor sana islamın. Bu kopya helal. Bu kopya caiz. Bu kopya cennete götürecek seni, firdevslerden uçuracak melekler gibi…
Sen merak etme, sen islamı kopya çek. Bunun cefasını çekenler çekti. Kızgın çöllerde kayaları dost edindi bilaller. Ammar bin yasirlerin gözleri önünde anaları ve babaları katledildi.
PEKİ NEDEN BİLİYOR MUSUN ?

Neden Bilal Çölde kızgın taşlar altında ezildi ? Neden bir sahabe savaş esnasında Rasulullah (sav) a gelen oka başını siper etti ? Sence nedendi Selahaddin Eyyubinin derdi ? Fatih Sultan Mehmet Hânın gayreti ? Akşemseddinlerin, Hacı Bayram-ı Velilerin küfre karlı mücadelesi ? Nedendi sence yanık yanık ezan okuyuşu habeşinin ?
Hepsi ama hepsi sen kopya çekesin diye. Bir kopyası olasın diye islamın. Eğer olurda bu kopyayı çekemeyecek olursan, hazırla kendini bütün bunların hesabını vermeye.
Eğer olurda birisi çekemeyecek olursa bu kopyayı , Vay haline ki, vay haline…
Muhammed YILDIZ
Düşünce İklimi

fatmana

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Tuğbaciğim Harika Bi Paylaşimdi Emeğine Sağlik...rabbime Emanet Ol Hayirli Günler..

gülagacı

Yasaklı Kullanıcı
ellerine saglık kardeşim çokkkk güzel bir paylaşım olmuş rabbim böyle güzel kopyalar çekmeyi, takvada birbirimizle yarışmayı bizlere nasip etsin
selametle kall

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleküm Mevla Razi Olsun çok Güzel Olmuşablaciğim Gerçekten Inşaallah Bizde Onlar Gibi Olabiliriz Selamün Aleyküm

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm Kardeşim Allah(c.c.) Razı olsun Emeğine Sağlık .. Rabbim onlar gibi Olabilmeyi Nasip Etsin Cümlemize .. Kopya Çekmek Helaldir .. Onlara Benzemek Onlar gibi olmak ... Selam ve dua ile ...

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
emeyine sağlık tuba kardeşim çok harika bir paylaşım olmuş emeyine sağlık

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
s.a tuba kardeşim çok güzel bir makale.zevkle okudum.allah kopya çekenlerden eğlesin bizi:):)aeol

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Neden Bilal Çölde kızgın taşlar altında ezildi ? Neden bir sahabe savaş esnasında Rasulullah (sav) a gelen oka başını siper etti ? Sence nedendi Selahaddin Eyyubinin derdi ? Fatih Sultan Mehmet Hânın gayreti ? Akşemseddinlerin, Hacı Bayram-ı Velilerin küfre karlı mücadelesi ? Nedendi sence yanık yanık ezan okuyuşu habeşinin ?
Hepsi ama hepsi sen kopya çekesin diye. Bir kopyası olasın diye islamın. Eğer olurda bu kopyayı çekemeyecek olursan, hazırla kendini bütün bunların hesabını vermeye.
Muhammed YILDIZ
Düşünce İklimi

selamun aleyküm Tugbacım cok güzel bir paylasımdı Allah razı olsun cok begendim

Bizlerde kopya cekenlerden oluruz insallah =) x)

Kahramankentli

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbimiz razı olsun kardeşim çok güzel bir konu İnşallah bizlerde bu güzel hasletlerden kopya çekeriz

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm Kardeşim Allah(c.c.) Razı olsun Emeğine Sağlık .. Rabbim onlar gibi Olabilmeyi Nasip Etsin Cümlemize .. Kopya Çekmek Helaldir .. Onlara Benzemek Onlar gibi olmak ... Selam ve dua ile ...
ve aleykümselam kardeşim amin inşaallah
Rabbimize emanet ol hayırlı günler

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı

erzsalih

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm

değerli kardesim gerçekten güzel bir yorumlama yapmışsın bizleri aydınlattığın için teşekkür ederim. bize düşen sadece onları kopyalamak. belki bilal gibi sıcak taşların üstüne yatırıp işkence çekilmeyecek ama en azından davamızda onlar gibi samimi olmamız gerekir...

azizislam

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşım için saol bende sınavdaki kopya sandım

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı
cok guzel bir paylasim Allah razi olsun.. :) okulda kopyayi sevmezdim ama bu kopyalar guzelmis :):) bundan sonra insallah butun bunlar icin en buyuk kopyacilardan oluruz:)

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt