Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Konu Kirliliğine öneri istiyorum (1 Kullanıcı)

mzumrutcu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm. Çoğu kişi konu kirliliğinden yakınıyor. Ben de bu konuda yardım istiyorum. Paylaşımlar , konu açmak nasıl olmalı nasıl devam ettirmeli ? Her konu açılabilir mi ? Forumun daha güncel olması için bir birimize önerilerimiz nedir (Mesela bana göre ramazan ayındayız daha çok ramazan duaları , orucu bozan şeyler , Kuran hatimleri ile ilgili konular yayınlasak ve önersek) (Daha kısa yazılar ama daha bilgi verici ve araştırmaya yöneltici yazılar önersek ) gibi önerileriniz var mı varsa nelerdir ?

umut_çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
Ben de forumda eski sayılmam, yeni üyelerdenim. Forumda dikkatimi çeken şey son bakılan mesajlar hanesinde sürekli duaların ve Fatihaların toplanmış olması. Acaba üye dostlarımızdan istediğimiz duaları ve Fatihaları tek başlık altında toplasak en azından son mesajlar kısmı için biraz olsun netlik, açıklık kazandırmış olabiliriz.

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Ben de forumda eski sayılmam, yeni üyelerdenim. Forumda dikkatimi çeken şey son bakılan mesajlar hanesinde sürekli duaların ve Fatihaların toplanmış olması. Acaba üye dostlarımızdan istediğimiz duaları ve Fatihaları tek başlık altında toplasak en azından son mesajlar kısmı için biraz olsun netlik, açıklık kazandırmış olabiliriz.

Evet bende bu konuya katılıyorum fatıhalar bır arada toplanırsa çok ama çok daha iyi olur..

umut_çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
Bu forumdaki herkesin ortak alacağı bir kararla kesinleşmeli. Ben inceliyorum da eskide geçmişte kalmış o kadar çok konu var ki... Birbirinden güzel birbirinden feyizli...

mzumrutcu

Kayıtlı Kullanıcı
Daha eski abiler , ablalar varsa güzel ve güncel olabilecek konuları yazarsanız ben oradan devam etsem hem güncel olur günlük hadis, sahabe hayatı, ayet, üstadlardan sözler , sureler hakkında bilgiler paylaşmak istiyorum mesela diğer arkadaşlarımızda hatimle ilgili paylaşımlarda bulunsa daha güzel olmaz mı ? :)

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Daha eski abiler , ablalar varsa güzel ve güncel olabilecek konuları yazarsanız ben oradan devam etsem hem güncel olur günlük hadis, sahabe hayatı, ayet, üstadlardan sözler , sureler hakkında bilgiler paylaşmak istiyorum mesela diğer arkadaşlarımızda hatimle ilgili paylaşımlarda bulunsa daha güzel olmaz mı ? :)
Aslında konuyu açmadan önce üste arama tusu var oraya yazı çıkar...

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Bu forumdaki herkesin ortak alacağı bir kararla kesinleşmeli. Ben inceliyorum da eskide geçmişte kalmış o kadar çok konu var ki... Birbirinden güzel birbirinden feyizli...
Evet gerçekten çok doğu söyluyorsunuz o kadar güzel ve eski konular varkı guncel olarak kalmalı bencede surekı aynı konular açılmamalı..

mzumrutcu

Kayıtlı Kullanıcı
Tamam ALLAH razı olsun fazla forumlarla ilgili olmadığım için önceden bilmiyorum böyle şeyleri ::)

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Tamam ALLAH razı olsun fazla forumlarla ilgili olmadığım için önceden bilmiyorum böyle şeyleri ::)
Böyle dikkat ettiniz için teşekkürler bende genelde yenı konu açamak istediımde üsteki arama tuşuna basıyorum yada o kelimelri içeren sözcüklere bakıyorum geneldede var zaten kaç yıllık forum..hayırlı paylaşımlar..

Yagmurbey

Kayıtlı Kullanıcı

Bu forumda yaklaşık 4 senedir varım ve genelde Dua bölümüne yazarım..

Dua işteyen kardeşlerimizin Vefat eden anneleri babaları veya çok yakınları için

Ayrı ayrı hepsinin adına fatihalar okunuyor ve ruhlarına hediye yollanıyor...

Dua bekleyenlere dua yolluyoruz ALLAH rızası için..

ve açık olan Fatiha iştenen konular uzun zamandırda açık ne yapalım şimdi etmeyelimmi???

Burası islami bir forum ve mübarek Ramazan ayında başka ne yapalım söyleyin DOSTLAR..

acizhane yorum yaptık hatamız oldu ise af dilerim..

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Bu forumda yaklaşık 4 senedir varım ve genelde Dua bölümüne yazarım..

Dua işteyen kardeşlerimizin Vefat eden anneleri babaları veya çok yakınları için

Ayrı ayrı hepsinin adına fatihalar okunuyor ve ruhlarına hediye yollanıyor...

Dua bekleyenlere dua yolluyoruz ALLAH rızası için..

ve açık olan Fatiha iştenen konular uzun zamandırda açık ne yapalım şimdi etmeyelimmi???

Burası islami bir forum ve mübarek Ramazan ayında başka ne yapalım söyleyin DOSTLAR..

acizhane yorum yaptık hatamız oldu ise af dilerim..

Abi siz yanlis anladiniz fatihalar bir arada toplansa dendi kaldirilsin demedikki...
bende sik sik okuyorum ama bir arada toplanda ve bir kerede okunsa olmazi zaten her okuyusta butun olulerimizede ediyoruz oyle degilimi bu denmek istendi..hepsi bir arada toplandiginda genede butun forumdakilerine okunmus olacak yani eksiklik olmicakki..

Yagmurbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bende kaldırılsın anlamadım zaten KARDEŞ..

Forumda dua işteyen kardeşlerim konularına bakmak için siteye giriş yapıyorlar..

ve isim vererek fatihalar okunuyor..

Bu forumun en büyük özelliği diğer sitelerde bu kadar aktif Dua bölümleri olmaması..

ne yazacağımı şaşırdım gitti..

ALLAH a emanetsin..

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Bende kaldırılsın anlamadım zaten KARDEŞ..

Forumda dua işteyen kardeşlerim konularına bakmak için siteye giriş yapıyorlar..

ve isim vererek fatihalar okunuyor..

Bu forumun en büyük özelliği diğer sitelerde bu kadar aktif Dua bölümleri olmaması..

ne yazacağımı şaşırdım gitti..

ALLAH a emanetsin..

Estagfirullah abi ya oyle demeyin lutfen saygisizlik ettiysem af ola..:a03:

AcizBirKul.

Kayıtlı Kullanıcı
Konu kirliliği demeyelimde burda açılan hiç bir konu kirli olamaz :)
O manada söylemediğini biliyorum kardeşim ama biz onu konu fazlalığı yada yoğunluğu diye değiştirelim
Bu hususta en sağlıklı bilgide adminlerden gelebilir sanırım :)

mzumrutcu

Kayıtlı Kullanıcı
Haklısınız galiba farketmemiştim ben :a11:

mzumrutcu

Kayıtlı Kullanıcı
Nasıl değiştirecez ben bilmiyorumda :)

_YUSUF_

Yönetici
Bizler güncelliğini yitirmiş kapatılması slinmesi gereken konular hakkında elimizden geleni yapıyoruz.
Malumunuzdurki konuların fazlalığı ve ardı arkası kesilmeyen aynı tür konuların açılmaya devam edilmesi bizlerin işlerini
zorlaştırmaktadır.Bu nedenle açtığımız her konuda dikkat ederek konunun islam ne kadar hizmet ettiğini bir daha düşünmeli ve konuyu
ondan sonra açmalıyız.Bu konuda hepinizden bizlere yardım etmesini istiyoruz zira bu forum hepimizindir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt