Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kola içmeye devam edinn! (1 Kullanıcı)

Hasıl ı Kelam

Kayıtlı Kullanıcı
BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

O yüzden göremedik..

efzairem

Kayıtlı Kullanıcı
yok kardeşim sadece play diyceksin
video çalışıcak

Hasıl ı Kelam

Kayıtlı Kullanıcı
Bende sorun var galiba ekranda play falan yok çünkü

efzairem

Kayıtlı Kullanıcı
bilemiycem kardeşim bende gözüküyo ama

YağMur CEMRE

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar eğer bu video youtube daysa orda geçen ismi verin ordan bakalım....

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
bendede...........................

Sebahat.28

Kayıtlı Kullanıcı

Selamün aleyküm, hayirli sabahlar, hayirli ramazanlar
Ben seyrettim. Eger bu kadar igrenc birsey oldugunu bilseydim belki seyretmezdim, zaaten midemden sorunum var. Hani derler ya cola üreticileri müslümanlara aykiri diye, öyle birseydir zannettim. Zor katlandim. Ama yanlis anlsilmasin cok önemli ve herkezin bilmesi gerek. Islam ahlakina göre cok gerekli ve önemli bir video. Mesela iftar soframizda duyuyor cola, helal paramizla aliyoruz üstelik. Simdi ben bunu bildigim icin bütün insanlara anlatacagim, bu artik bize vacip oldu. Allahima sükürler olsun ben 20 senedir cola icemiyordum zaaten, bana dokunuyor. Belki simdi yanlis baglanti kuruyordurum ama benim her tür börtü böcege, cesitli bakterilere de alerjim var. Cok ilerlemis boyutta üstelik. Yani belki ondan dokunurdur diyecem ama kesin olarak bilemem tabi. Yani senelerdir icmedigim icin de aramiyorum, tadini da hatirlamiyorum. Ama melesef cocuklarim icerdi. Bu aksam bu videoyu onlara da izeltecegim. Ayran icsinler, üstelik bizim ülkemize ayit güzel bir icecegimiz. Suc bizde aslinda, icinde ne oldugunu bilmedigimz yabanci ülkelerin seyleri niye iciyoruz, yiyoruz ki.
Paylasimin icin tesekkür ederim. Cok aydinlatici, önemli bir video.

efzairem

Kayıtlı Kullanıcı

Selamün aleyküm, hayirli sabahlar, hayirli ramazanlar
Ben seyrettim. Eger bu kadar igrenc birsey oldugunu bilseydim belki seyretmezdim, zaaten midemden sorunum var. Hani derler ya cola üreticileri müslümanlara aykiri diye, öyle birseydir zannettim. Zor katlandim. Ama yanlis anlsilmasin cok önemli ve herkezin bilmesi gerek. Islam ahlakina göre cok gerekli ve önemli bir video. Mesela iftar soframizda duyuyor cola, helal paramizla aliyoruz üstelik. Simdi ben bunu bildigim icin bütün insanlara anlatacagim, bu artik bize vacip oldu. Allahima sükürler olsun ben 20 senedir cola icemiyordum zaaten, bana dokunuyor. Belki simdi yanlis baglanti kuruyordurum ama benim her tür börtü böcege, cesitli bakterilere de alerjim var. Cok ilerlemis boyutta üstelik. Yani belki ondan dokunurdur diyecem ama kesin olarak bilemem tabi. Yani senelerdir icmedigim icin de aramiyorum, tadini da hatirlamiyorum. Ama melesef cocuklarim icerdi. Bu aksam bu videoyu onlara da izeltecegim. Ayran icsinler, üstelik bizim ülkemize ayit güzel bir icecegimiz. Suc bizde aslinda, icinde ne oldugunu bilmedigimz yabanci ülkelerin seyleri niye iciyoruz, yiyoruz ki.
Paylasimin icin tesekkür ederim. Cok aydinlatici, önemli bir video.

aleyküm selam efendim
malesef bu videoyu izleyene kadar denk geldikçe içiyodum içmemek için onca sebebim varken ama bu videodan sonra kesin karar aldım bir yıldır asla içmiyorum kızım çok seviyodu onada anlattım 4 yaşında oda içmiyo böcekler fareler deyince tiksindi..
inşaALLAH etkili olur bu video

s.y.h

Kayıtlı Kullanıcı
Videoya gerek yokkki içmeyin.

BurhanT

Kayıtlı Kullanıcı
S.a
Daha geçen gün annem coca cola nın bir bitkisi varmış o bitkiyi özel olarak yetiştiriyorlarmış farelerde o bitkiyi çok seviyorlarmış makinada bitkiler kıyılırken içerisine fare düşmüş fareyi çıkartmamışlar makinada kıyılıp suyunu çıkartmışlar coca cola ondan yapılıyormuş dedi.
Bu gün kaktüs yaprağı üzerinde asalak şekilde beslenen bir böceğin suyu gizli maddesiymiş dendi.
Coca cola büyük bir firma rakipleride büyük bir rekabet için bu söylentileri çıkartıyor olabilirler.
Ayrıca peynirin, turşunun, sirkenin, ekmek mayasının ve daha birçok besin maddelerini neylerin yaptığını biliyorsunuz.
Tabi başta Allah (c.c.) emriyle bakteriler ve böcekler o hale getiriyor. Bu kaktüslerin üzerindeki böceklere cevabımdı.
Buğdayıda fareler çok seviyor ne yani ekmekmi yemiyez şimdi. :)
Buda annemin söylediği şeye cevabım olmuştu. Şuan kola elimde yutkuna yutkuna videoyu izliyordum resimleri görünce rahatladım. :)
Elhamdülillah diyorum ve bu söylentileri yalanlamıyorum fikrimi söyledim.
Bazı şeyleri dış görünüşleriyle yargılamayalım.
Örneğin tarla faresi ve tavşanın arasındaki fark nedir. Birinin kuyruğu uzun diğerinin pofuduk gibi. Ufak bir örnekti sadece.
S.a

efzairem

Kayıtlı Kullanıcı
S.a
Daha geçen gün annem coca cola nın bir bitkisi varmış o bitkiyi özel olarak yetiştiriyorlarmış farelerde o bitkiyi çok seviyorlarmış makinada bitkiler kıyılırken içerisine fare düşmüş fareyi çıkartmamışlar makinada kıyılıp suyunu çıkartmışlar coca cola ondan yapılıyormuş dedi.
Bu gün kaktüs yaprağı üzerinde asalak şekilde beslenen bir böceğin suyu gizli maddesiymiş dendi.
Coca cola büyük bir firma rakipleride büyük bir rekabet için bu söylentileri çıkartıyor olabilirler.
Ayrıca peynirin, turşunun, sirkenin, ekmek mayasının ve daha birçok besin maddelerini neylerin yaptığını biliyorsunuz.
Tabi başta Allah (c.c.) emriyle bakteriler ve böcekler o hale getiriyor. Bu kaktüslerin üzerindeki böceklere cevabımdı.
Buğdayıda fareler çok seviyor ne yani ekmekmi yemiyez şimdi. :)
Buda annemin söylediği şeye cevabım olmuştu. Şuan kola elimde yutkuna yutkuna videoyu izliyordum resimleri görünce rahatladım. :)
Elhamdülillah diyorum ve bu söylentileri yalanlamıyorum fikrimi söyledim.
Bazı şeyleri dış görünüşleriyle yargılamayalım.
Örneğin tarla faresi ve tavşanın arasındaki fark nedir. Birinin kuyruğu uzun diğerinin pofuduk gibi. Ufak bir örnekti sadece.
S.a

aleyküm selamda ordadurrrr
"Daha geçen gün annem coca cola nın bir bitkisi varmış o bitkiyi özel olarak yetiştiriyorlarmış farelerde o bitkiyi çok seviyorlarmış "
o bitki meyan kökü ...
videoyu izlememiş gibisin
"Coca cola büyük bir firma rakipleride büyük bir rekabet için bu söylentileri çıkartıyor olabilirler."diyosun
sadece coca colada degil bütün kolalarda aynı maddeler ve işlemler söz konusuymuş..
"Ayrıca peynirin, turşunun, sirkenin, ekmek mayasının ve daha birçok besin maddelerini neylerin yaptığını biliyorsunuz".demişsin
ordan bakınca cok cahil mi görünüyoruz

"Buğdayıda fareler çok seviyor ne yani ekmekmi yemiyez şimdi. :)"demişsin
evet bugdayın içine karışıyosa yemememiz lazım

"Bazı şeyleri dış görünüşleriyle yargılamayalım."
neyi yargılamayalım dış görünüşüyle aynı konuyu tartıştıgmdan emin degilim kolanın içindekilerden bahsediyorum dış görünüşüne bakıp içen sensin..

bun en komigiydi"Örneğin tarla faresi ve tavşanın arasındaki fark nedir. Birinin kuyruğu uzun diğerinin pofuduk gibi. Ufak bir örnekti sadece."
farkı söyliyimmi tavşan otla besleniyo ,fare hertürlü pisligi yiyo.
sence dinen fare yemek helalmidir.?colanın içindeki alkolden coca colanın gelirirnin kimleri vurdugundan hiç bahsetmiyelim..evett cevabınızı bekliyorummm

Sebahat.28

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam efendim
malesef bu videoyu izleyene kadar denk geldikçe içiyodum içmemek için onca sebebim varken ama bu videodan sonra kesin karar aldım bir yıldır asla içmiyorum kızım çok seviyodu onada anlattım 4 yaşında oda içmiyo böcekler fareler deyince tiksindi..
inşaALLAH etkili olur bu video

Selamün aleyküm
Senin baglantilarin vardir, böyle bir seyi sigara icin de bulabilirmisin. Mutlaka onun üretiminde de hos olmayan birseyler vardir.
Selametle

efzairem

Kayıtlı Kullanıcı

rojda44

Kayıtlı Kullanıcı
ya vaal biliyorum 7 aydır içmiyodum ramazanın ilk günü başaldım yaa
üf
keşke başlamasaydım ama tatı çok güzel kahretsiin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt