Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kocalar Için Yapilasi Yedi Dua (1 Kullanıcı)

leni

Kayıtlı Kullanıcı
1- Allah’ım, biliyorum ki Sen rahmetinle İbrahim (as) tenini ateşte yaktırmadın. Ben de İbrahim(as) gibi Sana teslim olmaya niyetlenmiş bir kulunum. Besbelli ki nefsimin Nemrutluğu ile İbrahim (as) kadar başa çıkabilmiş değilim, görünen o ki kolayca başa çıkamayacağım. Nefsim, içimde sık sık inatçılığın ateşini körüklüyor, kalbimi kıskançlığın alevlerine savuruyor. Nasıl ki İbrahim (as) Senden ateşi söndürmesini istememiş ama bu ateşin içinde kalarak kurtuluş istemişti. Elçin İbrahim biliyordu ki, Senin kendisine selamet vermen ateşin söndürülmesi şartına bağlı değildir. Rabbim, şimdi Sana kulun ve elçin İbrahim’in (as) teslimiyeti hatırına yakarıyorum ki, beni, fıtratıma sonsuz hikmetinin gereğince yerleştirdiğin inatçılığımla ve kıskançlığımla bıraksan da, bu duygularımı benim ve eşim için “serin ve selametli” eyle. Kıskançlığın ve inatçılığın ortasında bizi mutluluğun ve sadakatin gül bahçelerine eriştir. İnatçılığımı evliliğimi yürütecek istikametli bir kararlılığa, kıskançlığımı evliliğimi koruyacak sağlam bir kalkana dönüştür.

2- Rabbim, biliyorum ki, Sen kudretinle Musa’nın (as) asasının dokunduğu taşların bağrından billur sular akıttın. Ben de Musa (as) gibi Seni suskunluğun çöllerinde aramaya çabalayan bir kulunum. Kulun ve elçin Musa’nın (as) eline katı taşları yumuşatıp yaşlar döktüren bir asayı verdiğin gibi, benim de bakıma ve duruşuma eşimin kalbini yumuşatacak, dilindeki düğümleri açacak esrarı bahşet. Sen bana eşimin kalbinden şefkatin yumuşaklığını tattır, eşimin dilinden aşkın serinliğini taşır. Beni ve eşimi anlayışsızlığın çölünden muhabbetin denizine eriştir. Beni ve eşimi kalbimin kıyılarına erişmekten alıkoyan nefis Firavun’unu kendi hırsının denizinde boğ. Bize çok şeye sahip olmakla mutlu olunacağını telkin eden, daha çok tüketmekle huzur bulunacağını haykıran tüketim sihirbazlarının yalanlarını kanaatkârlığımızın yutup yok etmesine izin ver.

3- Rabbim, görüyorum ki, Sen ölmüş yeryüzünü her bahar yeniden diriltiyorsun. Kudretinle, kurumuş kemikler gibi ağaçları çiçek çiçek tebessüm ettiriyorsun, yaprak yaprak urbalarla beziyorsun, meyvelerce hediyelerle sev/in/diriyorsun. Toprağa düşüp gözlerden uzak düşmüş tohumları yeniden gün yüzüne getiriyorsun. Sen bir baharı bir çiçeği yaratır gibi kolayca yarattığın gibi, eşimin getirdiği her gülden bir bahar tazeliğinde mutluluklar yarat bana, yüzümde bir gül gibi açtırdığın her gülücükten eşimin gönlüne gül bahçelerinin ıtırını yay. Yıllar geçtikçe üzerimize çöken puslu hazanların etkisiyle unutkanlığın rüzgârında savurup dağıttığımız inceliklerimizi, kalplerimizin kuytularında unutup karanlığa bıraktığımız muhabbet sözlerimizi tohumlar gibi filizlendir, çiçekler gibi süsle, yapraklar gibi tazeleştir, meyveler gibi tatlandır.

4- Rabbim, biliyorum ki, Sen rahmetinle İsa’ya(as) ölüleri diriltme mucizesi bahşettin. Kalpleri ölmüş ve inançları yozlaşmış bir toplumu ihya etmek için çürümüş tenlere tazelik bahşeden tecellilerini elçin ve kulun İsa(as) üzerinden gösterdiğin gibi, bana da eşimin aşkını canlandıracak bir aşk ver, dokunuşlarıma İsa’ya (as) bahşettiğin diriltici sırdan bahşet. Eşimi sevmek ve sevindirmek için çektiğim sancıları Hz. Meryem’in sancısı gibi bir İsa’ya (as) analık edecek bereketlere sebep eyle. Nefsimize uymakla heba ettiğimiz günlerimizi Seni anmakla yeniden ihya et. Gıybetle ve boş sözle yaktığımız sevaplarımızı, tövbe ve özrümüz sebebiyle bize iade et. Ettiğimiz kötülükleri içten pişmanlıkla Sana dönme vesilesi eyle de rahmetinin dokunuşuyla iyilikler olarak hesap et.

5- Allah’ım, bize öğrettiğin gibi, babamız Âdem’i (as) ve anamız Havva’yı cennetten şeytanın aldatmacalarına kandıkları için çıkardın. Elbette ki bu Senin takdirindir-hâşâ şeytanın keyfine bırakılmış bir iş değildir. Biliyoruz ki, bu sayede ancak hak edenler Senin yakınlığına kavuşacaktır, iyi ile kötü birbirinden ayrılacaktır. Cennetinden sabırsızlığımız yüzünden çıkarıldık, tembelliğimiz yüzünden de geri dönemiyoruz. Rabbim, beni ve eşimi de, bu dünyadan cennete dönmek için birbirini hayra kandıranlardan eyle. Sabırsızlığımız yüzünden bizi birbirimizden uzaklaştırma. Sabır ver bana ki, eşimi muhabbetimin ve şefkatimin cennetinde ağırlayayım. Tembellikten uzak tut beni ki, eşimi hiç sebepsiz sevindireyim, hiç karşılık beklemeden seveyim.

6- Rabbim, kalpleri birbirine ısındıran Sensin. İzzetinle ancak kendi muhabbetine sakladığın kalbimi, hikmetinle eşimin kalbine ısındırıyorsun. Senden emanet aldığımız kalplerimizi yine Sana teslim ediyoruz; kalplerimizi karartmamıza izin verme, kalplerimizden Seni sevmeye yollar aç. Birbirimize olan sevgimizi Seni sevmekle çoğalt. Beni ve eşimi Seni sevdiren ve Seninle sevinen bir sevgiyle donat.

7- Rabbim, Sen ki kulun ve elçin, her türlü sevgi ve muhabbetin sebebi ve vesilesi olan Muhammed’e (asm) kocası hakkında fısıltıyla konuşan kadının sesini işittiğini Kitabında açıkça söylüyorsun: ’’Muhakkak ki Allah… kadının sesini işitti.’’ Beni benim kendimi anladığımdan daha iyi anlayan yalnız Sensin; beni benim kendimi sevmemden önce seven Sensin. Eşim hakkında dile getiremediğim, dile getirmekten çekindiğim, yüreğimin odacıklarında tereddütle sakladığım ne kadar hayır dua varsa, Sen kabul et. Beni benim söylediğimden daha fazlasıyla ancak Sen anlarsın. Halim sana ayandır; dilimden gelen ancak bu eksik beyandır. Seni sevdiren ve Seninle sevinen bir sevgiyle donat.

hatice kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun çok Güzel Dualar Ellerine Saglik Rabbime Emanet Ol....

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
7- Rabbim, Sen ki kulun ve elçin, her türlü sevgi ve muhabbetin sebebi ve vesilesi olan Muhammed’e (asm) kocası hakkında fısıltıyla konuşan kadının sesini işittiğini Kitabında açıkça söylüyorsun: ’’Muhakkak ki Allah… kadının sesini işitti.’’ Beni benim kendimi anladığımdan daha iyi anlayan yalnız Sensin; beni benim kendimi sevmemden önce seven Sensin. Eşim hakkında dile getiremediğim, dile getirmekten çekindiğim, yüreğimin odacıklarında tereddütle sakladığım ne kadar hayır dua varsa, Sen kabul et. Beni benim söylediğimden daha fazlasıyla ancak Sen anlarsın. Halim sana ayandır; dilimden gelen ancak bu eksik beyandır. Seni sevdiren ve Seninle sevinen bir sevgiyle donat.

AMİN AMİN AMİN...........ÇOK GÜZEL DUALAR ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM....A.E.OL.DUA İLE......

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
ESSELAMUNALEYKÜM VERAHMETULLAHİ VEBEREKATUHU..
PAYLAŞIMINIZ İÇİN RABBİM RAZI OLSUN İNŞALLAH..
ASLINDA BU DUALAR SADECE KOCALAR İÇİN DEĞİL,EŞLERİN BİRBİRLERİ İÇİN YAPTIKLARI DUALARDAN OLMALI ..NE DE OLSA EŞLER BİRBİRLERİNİ TAMAMLAYICIDIR....HERŞEY KARŞILIKLI İNŞALLAH..
SELAM VE DUALARIMLA...

leni

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN AMİN AMİN...........ÇOK GÜZEL DUALAR ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM....A.E.OL.DUA İLE......

selamun aleyküm kardeşim ALLAH hepimizden razı olsun inşallah hayırlı geceler

leni

Kayıtlı Kullanıcı
ESSELAMUNALEYKÜM VERAHMETULLAHİ VEBEREKATUHU..
PAYLAŞIMINIZ İÇİN RABBİM RAZI OLSUN İNŞALLAH..
ASLINDA BU DUALAR SADECE KOCALAR İÇİN DEĞİL,EŞLERİN BİRBİRLERİ İÇİN YAPTIKLARI DUALARDAN OLMALI ..NE DE OLSA EŞLER BİRBİRLERİNİ TAMAMLAYICIDIR....HERŞEY KARŞILIKLI İNŞALLAH..
SELAM VE DUALARIMLA...

vealeyküm selam kardeşim ALLAH sizdende razı olsun inşallah..ewet katılıorum herşey karşılıklı inşallah ama bir bayan olarak biz böyle edioruz duamızı eşimiz olucak insanda inşallah RABBİM nasip etsin böyle güzel şeyler gecirebilicek kadar aklından ALLAHI böyle içten hatırlayabilicek kadar hayırlı bir insan olur cümlemizin eşleri inşallah... AMİN... selametle kardeşim

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
vealeyküm selam kardeşim ALLAH sizdende razı olsun inşallah..ewet katılıorum herşey karşılıklı inşallah ama bir bayan olarak biz böyle edioruz duamızı eşimiz olucak insanda inşallah RABBİM nasip etsin böyle güzel şeyler gecirebilicek kadar aklından ALLAHI böyle içten hatırlayabilicek kadar hayırlı bir insan olur cümlemizin eşleri inşallah... AMİN... selametle kardeşim

AMİN ECMAİN OLSUN İNŞALLAH..

RABBİM BANA VE ÜMMET_İ MUHAMMEDE ;
KULLUK VAZİFESİNİ YERİNE GETİREN,GETİRMEK İÇİN NEFSİYLE MÜCADELE EDEN ,AĞZI SÜREKLİ DUALI,DÜNYA VE AHİRETİ İÇİN HAYIRLI OLCAK EŞLER NASİP EYLESİN İNŞALLAH..

SELAM VE DUALARIMLA..

leni

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN ECMAİN OLSUN İNŞALLAH..

RABBİM BANA VE ÜMMET_İ MUHAMMEDE ;
KULLUK VAZİFESİNİ YERİNE GETİREN,GETİRMEK İÇİN NEFSİYLE MÜCADELE EDEN ,AĞZI SÜREKLİ DUALI,DÜNYA VE AHİRETİ İÇİN HAYIRLI OLCAK EŞLER NASİP EYLESİN İNŞALLAH..

SELAM VE DUALARIMLA..

aminn aminn amin.. kardeşim cümlemize inşallah

konak

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim sizden razı olsun paylaşımınız için. Selam ve dua ile...

berra34

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.ÇOK GÜZEL BİR DUA.DUALARIMIZIN KABUL OLMASI DİLEĞİYLE.İNANIN EVLİ BİRİ OLARAK DUA BENİ ÇOK ETKİLED!

leni

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.ÇOK GÜZEL BİR DUA.DUALARIMIZIN KABUL OLMASI DİLEĞİYLE.İNANIN EVLİ BİRİ OLARAK DUA BENİ ÇOK ETKİLED!

amin kardeşim hepimizden inşallah..bende cok etkilendm okuduğumda sizinle paylaşmak istedim beyendiyseniz ne mutlu bana inşallah ewliliğiniz böyle dualarla mutlu huzurlu daimi sürer amin hayırlı geceler

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt