Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Koca Orduyu Doyuran İki Avuc Hurma (1 Kullanıcı)

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
Ashâb-ı kiramdan, Beşir bin Sa'd'ın kızı ve Nûman bin Beşir'in kız kardeşi (r. anhüm) anlatıyor:

'Annem Amre bint-i Revâha (r.a.), beni çağırdı. Eteğime iki avuç hurma koyduktan sonra,

' Kızcağızım! Git de, baban ile dayın Abdullah bin Revâha'nın gıdâlarını kendilerine ver, dedi.

Giderken, Resûlüllah (s.a.v.)'a rastladım. Babamla dayımın nerede olduklarını sordum. O bana,

' Kızcağızım, beri gel, yanındaki nedir? diye sordu.

' Yâ Resûlellah, dedim, bu hurmadır. Annem bunu, yesinler diye, babam Beşir bin Sa'd ile dayım Abdullah bin Revâha'ya gönderdi.

Resûlüllah sallallâhü aleyhi vesellem,

' Getir onu, buyurdu.

Ben de onu, Resûlüllah'ın iki avucuna döktüm. Avuçlarını doldurmadı. Sonra, bir örtü getirilmesini emr etti. Örtü getirilip serildi. Hurmayı ona koyduktan sonra, örtünün üzerine yayıp dağıttı. Yanındakilere;

'' Gıdâya, kumanyaya geliniz!' diyerek hendek halkına sesleniniz, buyurdu.

Hendek halkı toplanıp ondan yemeğe koyuldular. Hurmalar yendikçe artmış, örtünün etrafından dökülüp taşmıştı.

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Es-Selamün Aleyküm kardeşim ikimizde üst üste aynı konuyu açmışız ama emeğin boşuna gitmesin paylaşım için teşekkür ederim inşaallah sitedeki kardeşlerim okuyorlardır bu yazdıklarımızı...ALLAH'a emanet ol...:H

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm ALLAH razı olsun kardeşim...emeğine sağlık. ALLAHın bereketi sınırsızdır...ALLAHa şükürler olsun..Kullarını rızıksız bırakmayan ALLAHa şükürler olsun...

ALLAHa emanet olunuz...selam ve dua ile...

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam kardeşimm
AİN ECMAİN
selam ve baki dua ile ALLAH a emanet ol
selamünaleyküm ALLAH razı olsun kardeşim...emeğine sağlık. ALLAHın bereketi sınırsızdır...ALLAHa şükürler olsun..Kullarını rızıksız bırakmayan ALLAHa şükürler olsun...

ALLAHa emanet olunuz...selam ve dua ile...

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum.
Allah razı olsun.
selam ve dua ile...

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
rızkı isteyen kul rızkı veren yaratandır. kul rızkı için çalışır helal için çabalarsa rabbşm aç bırakmaz emeğine sağlık

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm Değerli Orhan abimiz.
Rahman c.c razı olsun inşallah..Emeğinize sağlık..Güzel bir kıssa idi..Rezzak c.c olan Allah c.c, bereket ve ihsanını, her tür nimetini üzerimizde daimi eylesin ve şükrümüzü daha da arttırsın inşallah...Rahman c.c sevabınızı yazsın inşallah..Rabbimize emanet olunuz..Baki Selamlar ve Dualar ile.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum kardeşim.Emeğinize sağlık bu kıssayı duymuştum daha önceden.Tabii biz beşerler şaşıyoruz arada ve unutuyoruz:)Hatırlattınız!!Sağolun.Ve allaha emanet olunuzB)

PERDAH

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm;

efendimiz (sav)'in birçok mucizesinden biridir bu rizkin bollaşmasi hadiseleri daha doğar doğmaz doğduğu haneye gelen riziktan bellidir bu.allah razi olsun bu konuyu bizle paylaştiğin için.nevin arkadaşin dediği gibi unutabiliyoruz.bende konuyu dua ya bağlayim inşallah rabbim bu hadiseleri duymayi,duyup düşünmeyi,düşünüp anlamayi,anlayip efendimizin yolunda yaşamayi nasip eylesin inşallah.

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm emeyine sağlık güzel bir paylaşımdı

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum.
Allah razı olsun.
selam ve dua ile...

Selamün Aleyküm Değerli Orhan abimiz.
Rahman c.c razı olsun inşallah..Emeğinize sağlık..Güzel bir kıssa idi..Rezzak c.c olan Allah c.c, bereket ve ihsanını, her tür nimetini üzerimizde daimi eylesin ve şükrümüzü daha da arttırsın inşallah...Rahman c.c sevabınızı yazsın inşallah..Rabbimize emanet olunuz..Baki Selamlar ve Dualar ile.

rızkı isteyen kul rızkı veren yaratandır. kul rızkı için çalışır helal için çabalarsa rabbşm aç bırakmaz emeğine sağlık

Ve Aleyküm Selam Kardeşlerim...

Güzel samimi ve içten dua larınıza AMİN MEVLA bizler ve tüm Ümmeti Muhammede Helalinden Rızzıklar nasip eylesin İnşaALLAH

Selam ve Baki DUA ile RAZZAK sahibi olan ALLAH c.c emanet olun

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbimiz sizlerden razı olsun ...

Ders alanlardan olmak temennisiyle ...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt