Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KOCA BİR ORDUYU DOYURAN İKİ AVUÇ HURMA (1 Kullanıcı)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
Ashâb-ı kiramdan, Beşir bin Sa'd'ın kızı ve Nûman bin Beşir'in kız kardeşi (r. anhüm) anlatıyor:

'Annem Amre bint-i Revâha (r.a.), beni çağırdı. Eteğime iki avuç hurma koyduktan sonra,

' Kızcağızım! Git de, baban ile dayın Abdullah bin Revâha'nın gıdâlarını kendilerine ver, dedi.

Giderken, Resûlüllah (s.a.v.)'a rastladım. Babamla dayımın nerede olduklarını sordum. O bana,

' Kızcağızım, beri gel, yanındaki nedir? diye sordu.

' Yâ Resûlellah, dedim, bu hurmadır. Annem bunu, yesinler diye, babam Beşir bin Sa'd ile dayım Abdullah bin Revâha'ya gönderdi.

Resûlüllah sallallâhü aleyhi vesellem,

' Getir onu, buyurdu.

Ben de onu, Resûlüllah'ın iki avucuna döktüm. Avuçlarını doldurmadı. Sonra, bir örtü getirilmesini emr etti. Örtü getirilip serildi. Hurmayı ona koyduktan sonra, örtünün üzerine yayıp dağıttı. Yanındakilere;

'' Gıdâya, kumanyaya geliniz!' diyerek hendek halkına sesleniniz, buyurdu.

Hendek halkı toplanıp ondan yemeğe koyuldular. Hurmalar yendikçe artmış, örtünün etrafından dökülüp taşmıştı.

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı
RE: KOCA BİR ORDUYU DOYURAN İKİ AVUÇ HURMA

Allah (c.c.) Razı olSun kardeşim. Salat ve selam onun üzerine,ashabına ve ümmetine olsun inşaAllah

Müşrikler o vakitlerde mucize istiyorlardı. işte mucize.. GÖRMEK İSTEMEYEN GÖZ, GÖZÜNÜN DİBİNEDE SOKSAN GÖRMEZ...

Allahaısmarladık... B)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

Adalet-i ilahiye yazdı:
Allah (c.c.) Razı olSun kardeşim. Salat ve selam onun üzerine,ashabına ve ümmetine olsun inşaAllah

Müşrikler o vakitlerde mucize istiyorlardı. işte mucize.. GÖRMEK İSTEMEYEN GÖZ, GÖZÜNÜN DİBİNEDE SOKSAN GÖRMEZ...

Allahaısmarladık... B)

Allah sizdende razı olsun bu arada yeni adınız hayırlı olsun inşallah...B)

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAHIN HİKMETİ İŞTE NE GÜZEL

Kaan Erdem

Yönetici

GÜZEL BİR PAYLAŞIM...SELAM VE DUA İLE....

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

Allah hepinizden razı olsun...B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt