Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kız kardeşlerime, ablalarıma... (2 Kullanıcı)

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm değerli/sevgili kardeşlerim,

Bazı kendini bilmezlerin, Hak Teala'nın cc kanunu hiçe sayarak meydanlara düşüp ''İslam'da kadının simgesi olan örtüleri'' yırtıp yakanlara karşı, siyah örtülerimizi üniforma yapalım.

Çarşaf giyemeyenlerimiz vardır ama siyah örtülerini başlarından aşağı indirebilirler...
Başlarından, bellerine kadar...

Haftanın 3-4 günü siyah başörtü ile kapanırdım artık hergün siyah örtüm ile zırhlanacağım.

Çevremizdekileri de bu hususta uyarabiliriz.
Siyah örtüden ne olur demeyin, en azından tarafınızı gösterin.
Boykot hafife alınmayacak ciddi bir iştir, önce buna inanalım.

Allah'ın sevdiği kullardan olalım inşallah.

Sağlıcakla, selametle...

gncl

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.gencallarinsaat.com
selamun aleykum ablacım...

şu baş ortusu oyle içten içten yakıyorkı benı nasıl anlatacam nasıl dıle getırecem ınan bılmıyorum eyer dedıyınız gıbı bı orgutlenme yapabılırsenız ınanın o baş ortunuzu ben goğsumde madalya olarak taşırım omrumun boyunca ....

bu dunyada benı en çok mutlu edecek olan şey bu baş ortusu meselesının çozulmesı olacak cevremde başi acık bayanlarda var tesetturlu hanımlarda var başi acık bayanları gorunce içim cız edıyor halbukı baş ortusu ıslamıyetın gereksınımı dışında bayanlara fazlasıyla yakışan bı aksesuar olarakda gorebılırz ama kesınlıkle aksesuar deyıldır ıslamıyetın vazgecılmez kımlığıdır. bu kımlığımızı bır turlu şu ıslam dıye bılınen ulkeye anlatamadık ...

ınşallah inşallah inşallah allah azze ve celle baş ortumuzu bu ulkede bayrak gıbı dıkecektır .. allahın ıznıyle o bayrağın dıreğıde bız beyler olacaz..

Ah_Minel_AŞK

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküme selam canım kardeşim,
Ekleyecek bir şey kalmamış, yüreğinize bereket. nasiplenenlerden olalım. siyah örtümüzle birer örnek mümine olalım.
Boykota ben varım. İlk işim çevremdekileri bilinçlendirmek ve bu konuda bilgilendirmek olacak inşallah.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
bir ara sadece siyah takıyordum ama şimdi bende haftanın birkaç günü takıyorum siyah başörtümü...inşallah bende varım ...pazartesi sohbetimiz var inşallah ordada kardeşlerime bu boykottan bahsedicem...allah razı olsun

serranur27

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun,inşallah göz aydınlığını birgün verecek rabbim....

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum ablacım...

şu baş ortusu oyle içten içten yakıyorkı benı nasıl anlatacam nasıl dıle getırecem ınan bılmıyorum eyer dedıyınız gıbı bı orgutlenme yapabılırsenız ınanın o baş ortunuzu ben goğsumde madalya olarak taşırım omrumun boyunca ....

bu dunyada benı en çok mutlu edecek olan şey bu baş ortusu meselesının çozulmesı olacak cevremde başi acık bayanlarda var tesetturlu hanımlarda var başi acık bayanları gorunce içim cız edıyor halbukı baş ortusu ıslamıyetın gereksınımı dışında bayanlara fazlasıyla yakışan bı aksesuar olarakda gorebılırz ama kesınlıkle aksesuar deyıldır ıslamıyetın vazgecılmez kımlığıdır. bu kımlığımızı bır turlu şu ıslam dıye bılınen ulkeye anlatamadık ...

ınşallah inşallah inşallah allah azze ve celle baş ortumuzu bu ulkede bayrak gıbı dıkecektır .. allahın ıznıyle o bayrağın dıreğıde bız beyler olacaz..[/QUOTE

Ve aleyküm selam kardeşim,
Başörtüsü Türkiye'de ciddi bir sorun. İslam ülkesinde yaşıyoruz ancak ne yazıkki İslamiyetten uzak amellerle çevrili her yanımız.

Örgütlenme hususunda sitede ki bayan kardeşlerim destek çıkmamış, üzüntü duydum lakin etrafımdaki kardeşlerim, ablalarım, annelerim sağolsunlar beni desteklediler ve hepimiz farklı bile olsa bir cemaatten olduğumuz için daha fazla kitlelere ulaşabiliyoruz.

Hal böyle olunca, Çamlıca'da ki kadınlarımız siyah örtüleri altında dolaşmaya başladı bile...

İşte bu beni çok mutlu etti...

Siz değerli kardeşimi de Allah cc çok sevsin...
Başörtümüz siz beylerin de katkısı ve desteği ile özgürleşek inşallah...

Sağlıcakla, selametle..

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküme selam canım kardeşim,
Ekleyecek bir şey kalmamış, yüreğinize bereket. nasiplenenlerden olalım. siyah örtümüzle birer örnek mümine olalım.
Boykota ben varım. İlk işim çevremdekileri bilinçlendirmek ve bu konuda bilgilendirmek olacak inşallah.

Selamun aleyküm kardeşim,

Allah cc razı olsun. Rabbim yolunda mücadele edenlerden eylesin.
Ve inşallah Allah cc yolunda can verenlerden olalım.
Sonsuz sevgi ve selamlarımla..

__henza__

Kayıtlı Kullanıcı
İslam ülkesinde yaşayıp İslamın gereklerini yerine getirememk ne kötü birşeydir ki
anlayamıyorum bu durumu aklım almıyor bir açıklama bulamıyorum ben zaten sadece siyah eşarp takarım değişen birşey olmayacak ama sizlerin arasında olacağm İnşAllah

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
bir ara sadece siyah takıyordum ama şimdi bende haftanın birkaç günü takıyorum siyah başörtümü...inşallah bende varım ...pazartesi sohbetimiz var inşallah ordada kardeşlerime bu boykottan bahsedicem...allah razı olsun

Selamun aleyküm değerli kardeşim,
Allah cc razı olsun, desteğiniz için müteşekkirim.
Sohbet ve cemaat ortamları en uygun alanlar.
İnşallah kat kat ecrini alacağız.

Selametle, sağlıcakla...

__henza__

Kayıtlı Kullanıcı
Ankaraya yeni geldim sohbet ortamım pek yok inşAllah yakın zamanda ulaşıcam bazı kişilere :(

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
İslam ülkesinde yaşayıp İslamın gereklerini yerine getirememk ne kötü birşeydir ki
anlayamıyorum bu durumu aklım almıyor bir açıklama bulamıyorum ben zaten sadece siyah eşarp takarım değişen birşey olmayacak ama sizlerin arasında olacağm İnşAllah

Selamun aleyküm değerli kardeşim,
Katılımınız için teşekkür ederim.
Destek ve katkılarınızı canı gönülden dilerim.

Selametle...

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm değerli/sevgili kardeşlerim,

Bazı kendini bilmezlerin, Hak Teala'nın cc kanunu hiçe sayarak meydanlara düşüp ''İslam'da kadının simgesi olan örtüleri'' yırtıp yakanlara karşı, siyah örtülerimizi üniforma yapalım.

Çarşaf giyemeyenlerimiz vardır ama siyah örtülerini başlarından aşağı indirebilirler...
Başlarından, bellerine kadar...

Haftanın 3-4 günü siyah başörtü ile kapanırdım artık hergün siyah örtüm ile zırhlanacağım.

Çevremizdekileri de bu hususta uyarabiliriz.
Siyah örtüden ne olur demeyin, en azından tarafınızı gösterin.
Boykot hafife alınmayacak ciddi bir iştir, önce buna inanalım.

Allah'ın sevdiği kullardan olalım inşallah.

Sağlıcakla, selametle...

KARDEŞİM

Yazdıklarınızı okudum,
katılıyorum, yalnız bişi yazacağım, affınıza sığınarak acizane düşüncem şudur,
tepkimizle beraber, bunları yapanlarada dua etsek diyorum RABBİM hidayet versin diye, içlerinde ruhsat vardır, ışık vardır belki tamamaen sönmesin canlansın diye, hoşgörünüze sığınarak selam ediyorum, RABBİME muhabbet ve nuruna emanet ediyorum sizleri RABBİME şükürler olsunki siz kardeşlerimiz varsınız, ama buğzda çok fazla olmadan yapılması gerekir, susmakda yanlış ama çok kızmakta, selam ve dua ile selametle.

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
KARDEŞİM

Yazdıklarınızı okudum,
katılıyorum, yalnız bişi yazacağım, affınıza sığınarak acizane düşüncem şudur,
tepkimizle beraber, bunları yapanlarada dua etsek diyorum RABBİM hidayet versin diye, içlerinde ruhsat vardır, ışık vardır belki tamamaen sönmesin canlansın diye, hoşgörünüze sığınarak selam ediyorum, RABBİME muhabbet ve nuruna emanet ediyorum sizleri RABBİME şükürler olsunki siz kardeşlerimiz varsınız, ama buğzda çok fazla olmadan yapılması gerekir, susmakda yanlış ama çok kızmakta, selam ve dua ile selametle.

Selamun aleyküm, Estağfirullah değerli kardeşim, ben kimim ki affıma sığınırsın...
Aciz bir kulum işte, herkes gibi...
Rabbim bizleri affetsin..

Duayı elbette her zaman ediyoruz (Allah cc kabul buyursun)
Bu topraklardaki tek sorun ne yazık ki başörtümüz değil...
Şeriat istiyoruz. Gerçek şeriat istiyoruz inşallah...
Dualarımız bu yol için, dualarımız İslamiyeti hakkı ile yaşamak, yaşatmak için...
Eller semaya her açıldığında zalimler için hidayet diliyoruz..

Sizinde yüreğinize sağlık,
Rabbim yolunda mufavvak etsin cümlemizi
Selametle...

gncl

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.gencallarinsaat.com
selamun aleykum abla nasıl destek vermezler ya ıllakı destek vermişlerdır ama buraya belkı donup yazamadılar yada yeterınce gundemde kalmadı bu konu hemen kendınzıı uzmeyın ben olmakla bılrlıkte tanıdıyım kışılere ve arkadaşlarıma bahsettım kı gıdıp evlerınde hanımlarına bahsetsınler dıye orgutlensınler dıye nazım gecenlere bıre bıre ısrar ettım allah yardımcımız olsun abla dert etme en buyuk destekcımız Allah azze ve celle deyılmıdır o destek olduktan sonra dunya karşımızda dursa sıvrı sınek tesırınde bıle olamazlar

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum abla nasıl destek vermezler ya ıllakı destek vermişlerdır ama buraya belkı donup yazamadılar yada yeterınce gundemde kalmadı bu konu hemen kendınzıı uzmeyın ben olmakla bılrlıkte tanıdıyım kışılere ve arkadaşlarıma bahsettım kı gıdıp evlerınde hanımlarına bahsetsınler dıye orgutlensınler dıye nazım gecenlere bıre bıre ısrar ettım allah yardımcımız olsun abla dert etme en buyuk destekcımız Allah azze ve celle deyılmıdır o destek olduktan sonra dunya karşımızda dursa sıvrı sınek tesırınde bıle olamazlar

Ve aleyküm selam değerli kardeşim,

Elbette Allah cc bizimle şüphesiz. Allah cc inananın ve mazlumun yanındadır...
Şüphesiz kazanan biz olacağız.

Allah cc cümlemizin yrdımcısı olsun, sizin gibi dostlardan razı olsun..

Selametle...

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Direnmelisin yüreğim
Direnmelisin halkım için
Yaktığın ateş sönmeden
Büyümeli kavgaların
Sonunda ölmek için
Vefadan yoksun yılların
Ardında binlerce düşman
Direnmelisin yine de
Direndikçe büyümelisin
Toprak seni solumalı
Sen kavgayı soludukça
Öldükçe yeniden doğmalı
İçinde savaşan askerlerin
En güzel güllerin solmalı
Ellerin sarılmalı mermilere
Mızrak gibi düşmelisin
Kavganın başladığı yere
Bir bayrak gibi bağımsız
Dalgalanmalı direnişin
Direnmelisin yüreğim
Direnmelisin halkım için.

meltem

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sonsuznurr.blogcu.com
Selamunaleyküm .... Kurtuluş savaşının gerçek kahramanları nene hatunlardır,şahinbeylerdir,sütçü imamlardır,onlar vücuduna saplanan kurşunları hissetmediler bile çünkü gerçek kahramanlar uğrunda can verilmesi gerektiğinde ölüme savaşarak gülerek giderler...bazıları da başörtüsü yırtarak her iki dünyada da rezil rüsvay olmaya mahkumlardır..Aslında ... sadece 3-4 gün siyah örtü takıp boykot etmenin bir faydası olacağını zannetmiyorum zaten bu çirkin olayı kimler ne maksatla yapıyor artık herkez biliyor... kendilerini üstüngören bu zihniyet değilmi manadan anlamayıp maddeye tapanlar bu ülkeyi buhale getirdiler bizanstan kalma tortular bunlar...Alllah hidayet nasip etsin...Acizane fikirlerim bunlar muhabbetle inşllh...

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm, Estağfirullah değerli kardeşim, ben kimim ki affıma sığınırsın...
Aciz bir kulum işte, herkes gibi...
Rabbim bizleri affetsin..

Duayı elbette her zaman ediyoruz (Allah cc kabul buyursun)
Bu topraklardaki tek sorun ne yazık ki başörtümüz değil...
Şeriat istiyoruz. Gerçek şeriat istiyoruz inşallah...
Dualarımız bu yol için, dualarımız İslamiyeti hakkı ile yaşamak, yaşatmak için...
Eller semaya her açıldığında zalimler için hidayet diliyoruz..

Sizinde yüreğinize sağlık,
Rabbim yolunda mufavvak etsin cümlemizi
Selametle...

ALLAH razı olsun
RABBİME muhabbet ve nuruna emanet olun KArdeşim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt