Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kıymalı ve ıspanaklı pide içi ve ıspanaklı pizza (1 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
kıymalı pide içi:
yarım kilo kıymayı derin bir kaba alıyoruz içine ince kıyılmış bir soğan,üç domates, yarım demet maydanoz iki çay kaşığı tuz, karabiber ekljiyoruz karıştırıyoruz ben yoğuruyorum biraz. sonra ister pideciye veriyoruz istersek un ve maya ile bir hamur hazırlayıp üzerine döşeyip fırına atıyoruz istersek de fırından hazır ekmek hamuru alıp pidemizi hazırlıyoruz. yarım kilodan pidecinize bağlı ama 8-10 tane pide çıkıyor.

ıspanaklı pide içi:
yarım kilo ıspanak bir soğan ince ince kıyılıyor. içine yarım kilo tatlı lor (bu lorla harika oluyor siz evdeki başka bir peyniride kullanabilirsiniz.)koyuyoruz üç çay kaşığı tuz,yarım çay bardağı yağ koyup karıştırıyoruz. pideci kapalı pide olarak pişiriyor.
ıspanaklı pizza
bir başka alternatif ise aynı ıspanaklı iç ama ezine veya koyun peyniri tercihen karıştırılıyor mayayla yoğurduğumuz hamurumuz bekletiliyor (4 su bardağı un ve bir paket yaş maya ,yarım su bardağı süt,yarım su bardağı yağ))ve kabarması bekleniyor tepsiye yayıyoruz tekrar bekliyoruz hamur iyice kabarıyor ıspanaklı içi üzerine yayıyoruz fırına atıyoruz pişmesine yakın fırından alıp üzerine bir su bardağı kaşarı yayıyoruz ıspanaklı pizza oluyor afiyet olsun.
not : pizzalarda tepsi mayasının en önemli püf noktası olduğunu düşünüyorum. ya da mayalı hamur işi yaparken (poğaça) hamur çok yumuşak oluyor.

musa____

Kayıtlı Kullanıcı
Sila1 Valla Olsada Yesek Diyorum...
Insani Iştahlandiriyorsun...
Allah Razi Olsun...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ben zaten islamiyet gen tr nin iştahını arttırmaya çalışan biri oldum çıktım yani.:) bugün geç acıktım dün daha erken başlamıştım tariflere. neyse akşam ezanına az kaldı. Sizlerden de Allah razı olsun Musa kardeşim.

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim. ıspanaklı pizzayı hiç duymamıştım:) )
deneriz inşaAllah. Mevla oruçlarınızı da kabul buyursun..Allah'a emanet olun. selametle..

musa____

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyna Aleyküm Selam Kardeş Valla Dene Derim Çok Güzel Oluyor....
Alllaha Emanet Ol....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt