Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KIYAMET ALAMETLERİ. Çok yaklaştık... (1 Kullanıcı)

A l i

Kayıtlı Kullanıcı
Oncelikle yazim biraz uzun olacagi için sıkılmadan okumanızı Allahtan temenni ederim.Okuyun ki o dehşet verici güne ne kadar yaklaştıgımızı görün .

Kuranda geçen ayetlerden ve Peygamber Efendimizin hadislerinden yararlanarak göstermeye çalışacagım.

Dünya şiddetli bir kargaşa içinde kaldıgında,fitneler zuhur ettiginde,yollar kesildiginde,bazıları bazılarına hücum ettiginde.
( 20.yy ile beraber dünyamiz cok büyük savaşlara maruz kalmıştır. 1 ve 2. dünya savaşları Kore Savaşı, Vietnam savaşı,Bosna,Afganistan,Filistin ve daha niceleri. Terörist eylemler ortaya cikti)

--------------------------------------------------------------------------------------------

BÜYÜK ŞEHİRLER DÜN SANKİ YOKMUŞ GİBİ HELAK OLUR

(Büyük savaşlar sonunda helak olan şehirleri aklınıza getirin.Amerikanin Japonyaya attigi atom bombalarindan sonra Japonyadaki 2 şehri gözünüzün önüne getirin,Dünya Savaşlarinda gordügünüz yıkık dökük şehirleri hayal edin )

------------------------------------------------------------------------------------

ŞU HADİSELER MEYDANA GELMEDİKÇE KIYAMET KOPMAYACAKTIR.DEPREMLER COĞALACAK

(Sizinde kimi zaman hissettiginiz,dünyadaki depremleri aklınıza getirin. Sadece 1999 yılında Dünyada 20.832 deprem meydana gelmiştir.)

------------------------------------------------------------------------------------

FAKİRLER ÇOĞALACAK.AÇLIK VE HAYAT PAHALILIGI ALABİLDİGİNE YAYILACAK

(Etrafınızdaki hergün sokaklarda gördügünüz fakirleri hayal edin.Somalide açlıktan ölenleri,bir sıcak çorbaya hasret yatanları, dünya nüfusunun 4 te 1 i olan fakirleri hayal edin)

-----------------------------------------------------------------------------------

FUHUŞ AÇIK OLMADAN KIYAMET KOPMAZ.ZİNANIN ÇOĞALMSI KIYAMET ALAMETLERİNDENDİR.ERKEKLER KADINLARA BENZEYECEK,KADINLAR ERKEKLERE BENZEYECEK.

(açıklama yapmaya gerek yok sanırım herşey ortada..)

-------------------------------------------------------------------------------------

ERKEKLER ERKEKLERLE,KADINLAR KADINLARLA YETİNDİKLERİNDE KIYAMET YAKLAŞMIŞ OLACAKTIR.

(Bu hadiside dogrulayan bir zamanda yaşıyoruz ne yazık ki..)
-----------------------------------------------------------------------------------

BUNDAN SONRA BIRTAKIM KURAN OKUYAN FAKAT OKUDUKLARI DILLERINDE KALAN,KALPLERİNE İNMEYEN İNSANLARIN TÜREDİGİ BİR ZAMAN GELECEKTİR

(Kuran ahlakının yitirildiği bu günleri düşünün, fitnenin hortladığı,Allah adına hükümler uydurulduğu,ibadetlerin gösteriş amaçla yapıldıgı, kaderin yalanlandığı(şans diye bişey uydurdular) bu günlere bakın..)
---------------------------------------------------------------------------------

KIYAMET YAKLAŞINCA... GAYRİ MEŞRU COCUKLAR ÇOĞALIR

( Kuranın bize aşıladıgı namus,temizlik,haysiyet,adalet,iffet gibi üstün ahlak özelliklerinden uzaklaşıldığı bu günleri gözünüzün önüne getirin.)

CİNAYETLER ARTMADIKÇA KIYAMET KOPMAZ.KÖTÜLERİN ÇOĞALDIKÇA ÇOĞALMASI,YALANCILARIN DOGRU KABUL EDİLİP DOGRULARIN YALANCI SAYILMASI,HAİNLERİN GÜVENİLİR,GÜVENİLİRLERİN HAİN SAYILMASI KIYAMET ALAMETLERİNDENDİR..

(Peygamberimizin daha 1400 yıl evvel verdiği bu hadisin doğruluğuna bir bakın.)
--------------------------------------------------------------------------------------------

RÜŞVETLERİN ALINMASI KIYAMET ALAMETLERİNDENDİR.ZENGİNE İTİBAR EDİLİP KENDİNDEN DAHA ÜSTÜN KİŞİLER ONA AYAĞA KALKTIKLARINDA VE ONA SELAM VERDİKLERİNDE KIYAMET YAKLAŞMIŞ DEMEKTİR.

(O dehşet verici güne ne kadar yaklaştığımızı hayal edin kardeşlerim)
-------------------------------------------------------------------------------------------

ŞU HADİSELER MEYDANA GELMEDİKÇE KIYAMET KOPMAYACAKTIR.YÜKSEK BİNALAR YAPMADA İNSANLAR BİRBİRİYLE YARIŞACAK..

(Amerikadaki ve öbür ülkelerdeki gökdelenleri hayal edin..)
------------------------------------------------------------------------------------------

KİŞİYE KENDİ SESİ KONUŞMADIKÇA KIYAMET KOPMAZ..

(Sesimizi kayit ettiğimiz cihazları hayal edin.)
----------------------------------------------------------------------------------------

GERÇEK ŞU Kİ KIYAMET SAATİ YAKLAŞARAK GELMEKTEDİR,ONDA ŞÜPHE YOKTUR (HAC SURESİ,7)

Kardeşlerim şunu unutmayın ki ALLAH yanımızdadır bizi uyarandır.Bu kıyamet alametlerini görüp farkedebiliyorsak şüphesiz ki O bizim yanımızdadır.Neml Suresi 93. ayette şöyle buyurmuştur:

VE DE Kİ : ALLAHA HAMDOLSUN. O SİZE AYETLERİNİ GÖSTERECEKTİR,SİZDE ONLARI BİLİP TANIYACAKSINIZ..

hayat_72

Kayıtlı Kullanıcı
RE: KIYAMET ALAMETLERİ. Çok yaklaştık...

s.a gerçekten kıyametin alametleri nerdeyse hepsi gerçekleşti sadece büyük kıyamet alametlri kaldı
ALLAH BİZİ KIYAMETİN AZABINDAN VE DECCALIN ŞERİNDEN KORUSUN..

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşi
Belki büyük kıyameti göremeyiz ama
küçük kıyametimiz çok yakın
ona haızrlanalım inş.
Allaha emanet olun

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. allah razı olsun kardeşim rabbim bizleri o kötü günden korsun inşallah. a.e.o.

enis

Kayıtlı Kullanıcı

mehdi aleyhisselamın ortaya çıkması hakkında bilginiz var mı.ALLAH razı olsun

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kıyamet Allah Allah diyen bir kimsenin üzerine kopmayacaktır." (tirmizi)

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Zaman yakınlaşmadıkça kıyamet kopmaz. Bu yakınlaşma öyle olur ki, bir yıl bir ay gibi, ay bir hafta gibi, hafta da bir gün gibi, gün saat gibi, saat de bir çıra tutuşması gibi (kısa) olur." (tirmizi)

haklısın kardeşim kıyamet bize yakındır.nerdeyse küçük alametlerin çoğu oldu ahir zamanda yaşıyoruz çok şükür hağla ALLAHIN adını anıp zikredebiliyoruz ama resulullah efendimizin hadisi şerifinde buyurduğu gibi zaman çok hızlı geçmek ALLAH tüm inan kullarının yar ve yardımcısı oldun dua ile

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

BİLDİĞİM TEK ŞEY ŞU AN AHİR ZAMANI YAŞIYOR OLDUĞUMUZDUR.BÜTÜNDELİLLER BUNA İŞARET EDİYOR

A l i

Kayıtlı Kullanıcı

sevvalmina yazdı:
allah razı olsun

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Zaman yakınlaşmadıkça kıyamet kopmaz. Bu yakınlaşma öyle olur ki, bir yıl bir ay gibi, ay bir hafta gibi, hafta da bir gün gibi, gün saat gibi, saat de bir çıra tutuşması gibi (kısa) olur." (tirmizi)

Zamanda yaklaştı kardeşim. Eskiden develerle aylarca süren yolculuklar artık uçaklarla saatlere düştü.Eskiden haftalarca süren haberleşmeler artık internet ve cep telefonuyla saniyelere düştü.

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

allahım tüm inanan kullarını korusun son nefesimize kadar bu mübarek yoldan ayırmasın inşallah.

anamaya

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ RESULLAH ŞEFAATÇIMIZ VE MELEKLER DUACIMIZ OLSUN !

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kıyamet gününde, insanlar birbirlerine girecekler. Hz. Adem aleyhisselam'a gelip: "Evlatlarına şefaat et!" diye talepte bulunacaklar. O ise: "Benim şefaat yetkim yok. Siz İbrahim aleyhisselam'a gidin! Çünkü o Halilullah'tır" diyecek. İnsanlar Hz. İbrahim'e gidecekler. Ancak o da: "Ben yetkili değilim! Ancak Hz. İsa'ya gidin. Çünkü o Ruhullah'tır ve O'nun kelamıdır!" diyecek. Bunun üzerine O'na gidecekler. O da: "Ben buna yetkili değilim. Lakin Muhammed (sav)'e gidin!" diyecek. Böylece bana gelecekler. Ben onlara: "Ben şefaate yetkiliyim!" diyeceğim. Gidip Rabbimin huzuruna çıkmak için izin talep edeceğim. Bana izin verilecek. Önünde durup, Allah'ın ilham edeceği ve şu anda muktedir olamayacağım hamdlerle Allah'a medh u senada bulunacak, sonra da Rabbime secdeye kapanacağım. Rabb Teala: "Ey Muhammed! Başını kaldır! Dilediğini söyle, söylediğine kulak verilecek. Ne arzu ediyorsan iste, talebin yerine gelecektir! Şefaatte bulun, şefaatin kabul edilecektir!" buyuracak. Ben de: "Ey Rabbim! Ümmetimi, ümmetimi istiyorum!" diyeceğim. Rab Teala: "(Çabuk onların yanına) git! Kimlerin kalbinde buğday veya arpa denesi kadar iman varsa onları ateşten çıkar!" diyecek. Ben de gidip bunu yapacağım! Sonra Rabbime dönüp, önceki hamd u senalarla hamd ve senalarda bulunacağım, secdeye kapanacağım. Bana, öncekinin aynısı söylenecek. Ben de: "Ey Rabbim! Ümmetim! Ümmetim!" diyeceğim. Bana yine: "Var, kimlerin kalbinde hardal danesi kadar iman varsa onları da ateşten çıkar!" denilecek. Ben derhal gidip bunu da yapacak ve Rabbimin yanına döneceğim. Önceki yaptığım gibi yapacağım. Bana, evvelki gibi: "Başını kaldır!" denilecek. Ben de kaldırıp: "Ey Rabbim! Ümmetim! Ümmetim!" diyeceğim. Bana yine: "Var, kalbinde hardal danesinden daha az miktarda imanı olanları da ateşten çıkar!" denilecek. Ben gidip bunu da yapacağım. Sonra dördüncü sefer Rabbime dönecek, o hamdlerle hamd u senada bulunacağım, sonra secdeye kapanacağım. Bana: "Ey Muhammedi Başını kaldır ve (dilediğini) söyle, sana kulak verilecektir! Dile, talebin verilecektir! Şefaat et, şefaatin kabul edilecektir!" denilecek. Ben de: "Ey Rabbim! Bana Lailahe illallah diyenlere şefaat etmem için izin ver!" diyeceğim. Rabb Teala: "Bu hususta yetkin yok! -veya: Bu hususta sana izin yok!- Lakin izzetim, celalim, kibriyam ve azametim hakkı için lailahe illallah diyenleri de ateşten çıkaracağım!" buyuracak." ( Buhari, Tevhid 36, 19, 37, Tefsir, Bakara 1, Rikak 51; Müslim, İman 322, (193))

ALLAHIM inşallah bizleri resulumuz şefatine nail olabilicek imanlı kullarından eyler.dua ile

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

Resulullah (sav)'a "Kevser nedir?" diye sorulmuştu. "Cennette bir nehirdir. Allah onu bana verdi. O, sütten daha beyaz, baldan daha tatlıdır. Onda (nehirde) bir kuş vardır, boynu deve boynuna benzer!" buyurdular. Hz. Ömer atılarak: "Öyleyse o müreffehtir!" dedi. Aleyhissalatu vesselam da: "Onu yiyen, ondan da müreffehtir!" buyurdular. (tirmizi)

Ey Allah'ın Resulü dedim, "Kevser havzının kapları nedir?" Şu cevabı lütfettiler: "Nefsimi kudret elinde tutan Zat-ı Zülcelal'e yemin olsun, onun kapları açık ve karanlık bir gecede gökteki yıldızlardan daha çoktur. Cennetin kaplarından kim içerse artık ömrünün sonuna kadar hiç susamaz. Havzın cennetten çıkan iki oluğu gürül gürül akar. Genişliği uzunluguna denktir. Bu da Amman'dan Eyle'ye olan mesafe kadardır. Suyu sütten daha beyaz, baldan daha tatlıdır." (tirmzi-muslim)

ALLAHIM tüm inanan ve iman eden kullarına kevser havzasından su içmeyi nasip eder inşallah.salih kullarından eyler bizleri ayakların sırat üzerinde kaydığı o günde inanan tüm kullarının ve bizlerin ayaklarını sabit kılar inşallah ve bi nefesde geçmeyi tüm cemati ümmeti kullarına nasip eder inşallah.

buket

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm.paylaşımınız için allah razı olsun.sonumuz inşaallah hayr olur.hak yolundan ayrılmayalım.gerçeğin farkındaysak rabbim affedicidir bol bol dua edelim rabbim kabul buyurur.amin...selametle...B)B)

hatice-e

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm, allah hepinizden razi olsun. insallah yüce rabbim yardimcimiz olur.B)B)B) allahin selameti üzerinizde olsun...

enes154

Kayıtlı Kullanıcı
Mü'minlerin Yahudilerle savaşı.
Ebu Hüreyre (r.a.)'dan:
Rasulullah (s.a.s.) şöyle buyurdu:

"Müslümanlarla yahudiler savaşmadıkça kıyamet kopmayacaktır. Müslümanlar, onları öldürecekler. HattaYahudi, taşın ve ağacın arkasına saklanacak.
Taş ve ağaç da:
Ey müslüman, ey Allah'ın kulu, şu arkamdaki Yahudidir. Hemen gel de onu öldür, diyecektir.
Yalnız Garkad müstesna! Çünkü o, Yahudilerin ağaçlarındandır

Bu hadisi şerife örnek olark İSrail'in yahudi olmasıdır...
Benim kalırsa çok yakında İsrail ile müslümanlar harp edecekler.

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı
sana katiliyorum kardesim yahudi ve muslumanlar arasinda cok buyuk savaslarin olmasi yakindir.. cunki etmedikleri eziyet kalmadi.. Allah razi olsun paylasim icin..

ysnkrglle

Kayıtlı Kullanıcı
1. Yer, o şiddetli sarsıntısıyla sarsıldığı,

İza zülziletil erdu zilzaleha

2. Yer, ağırlıklarını dışa atıp-çıkardığı,

Ve ahracetilerdu eskaleha

3. Ve insan: 'Buna ne oluyor?' dediği zaman;

Ve kalel insanü ma leha

4. O gün (yer), haberlerini anlatacaktır.

Yevmeizin tühaddisü ahbaraha

5. Çünkü Rabbin, ona vahyetmiştir.

Bienne rabbeke evha leha

6. O gün insanlar, amelleri kendilerine gösterilsin diye, bölük bölük fırlayıp-çıkarlar.

Yevmeiziy yasdürun nasü eştatel li yürav a'malehüm

7. Artık kim zerre ağırlığınca hayır işlerse, onu görür.

Fe mey ya'mel miskale zerratin hayray yerah

8. Artık kim zerre ağırlığınca bir şer (kötülük) işlerse, onu görür.

Ve mey ya'mel miskale zerratin şerray yerah

Rabbim hepimizin gönlündeki iman ateşini kuvvetlendirsin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt