Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kıssalar (1 Kullanıcı)

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı
ALÂÜDDİN ATTÂR (K.S.) ANLATIYOR

Şâh-ı Nakşibend hazreteleri beni kabul edince, kendilerini o kadar sevdim ki, sohbetlerinden ayrılamayacak hâle geldim. Bu halde iken, bir gün bana dönüp;

'' Sen mi beni sevdin, ben mi seni sevdim?' buyurdu.

'İkrâm sâhibi zâtınız, âciz hizmetçisine iltifât etmelisiniz, hizmetçinizde sizi sevmelidir' diyerek cevap verdim. Bunun üzerine:

'' Bir müddet bekle, işi anlarsın' buyurdu. Bir müddet sonra, kalbimde, onlara karşı muhabbetten eser kalmadı. O zaman; 'Gördün mü; sevgi bizden midir, senden midir?' buyurdu. Beyt:

Eğer mâ'şûktan olmazsa muhabbet âşıka,

Âşığın uğraşması mâ'şûka kavuşturamaz aslâ!

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı
RE: kıssalar

Ates Dünyadan Gidiyor

Abbasi'lerin ünlü halifesi Harun Reşid zamanında yaşamış olan Behlül Dana (VIII. yüzyıl) dönemin evliyasındandı. Zaman zaman aklından zoru olan kimselere has tavırlar takınır, herkes de bundan dolayı kendisini deli sanırdı. Ama bunu maksatlı yapardı. Behlül daima Harun Rediş'in yakınında bulunur, çeşitli sebepler hasıl ederek onu uyarırdı. Bir gün Behlül, üstü başı toz toprak içinde uzun bir yolculukan gelmiş olmanın belirtileri ile Harun Reşid'in huzuruna çıktı. Harun Reşid sordu:

- Be ne hal Behlül, nereden geliyorsun?

- Cehennemden geliyorum ey hükümdar.

- Ne işin vardı cehennemde?

- Ateş lazım oldu da ateş almaya gittim.

- Peki, getirdin mi bari?

- Hayır efendim getiremedim. Cehennemin bekçileriyle görüştüm, onlar "Sanıldığı gibi burada ateş bulunmaz, ateşi herkes dünyadan kendisi getirir" dediler.

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

Bal Serbeti

Bir Ramazan'da Medineli bir müslüman Halife Hz. Ömer'i iftar yemeğine davet etti. Yemek sırasında yalnız Hz. Ömer'e bir kab içinde bir içecek

sunuldu. Hz. Ömer sordu: "Bu nedir?" Ev sahibi cevab verdi: "Bal şerbetidir efendim, sizin için ayırmıştık da..." Hz. Ömer onu içmeyi reddederek şöyle dedi: "Benim yönetimini üstlendiğim halkın çoğu içmek için henüz kuyu suyunu bile bulamazken ben burada bal şerbeti içemem

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

sevvalmina yazdı:

Şâh-ı Nakşibend hazreteleri beni kabul edince, kendilerini o kadar sevdim ki, sohbetlerinden ayrılamayacak hâle geldim. Bu halde iken, bir gün bana dönüp;

'İkrâm sâhibi zâtınız, âciz hizmetçisine iltifât etmelisiniz, hizmetçinizde sizi sevmelidir' diyerek cevap verdim. Bunun üzerine:

'' Bir müddet bekle, işi anlarsın' buyurdu. Bir müddet sonra, kalbimde, onlara karşı muhabbetten eser kalmadı. O zaman; 'Gördün mü; sevgi bizden midir, senden midir?' buyurdu. Beyt:

S.A.ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.ELBETTE CENAB-I HAK BİZİ SEVMESE,SEVGİSİNİ KALBİMİZE KOYAR MI?İNŞAALLAH ALLAHIN SEVDİĞİ KULLARI OLURUZ EBEDİYYEN.A.E.O.

AHSEN-I FIGAN

Kayıtlı Kullanıcı

BİSMAİLLAHİRRAHMANİRRAHİM.
SAOLSIN KARDEŞ...........!ŞAH-I BAHAEDDİN NAKŞİBENDİ'NİN MÜTHİŞ ZEKASI..........!
ALLAH ONDAN RAZI OLSUN CENNETTE EFENDİMİZ (ALEYHİSSALATÜ VESSELAM)'LA KOMŞU OLMAYI NASİP ETSİN.

ararat

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM ..ALALH RAZI OLSIUN HEPİNİZDEN
ÇOK GÜZEL PAYLAŞIMLARINIZ VAR ..HAKKINIZI HELAL EDİN ..VE SELAMUN ALEYKÜM

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA yazdı:
sevvalmina yazdı:

S.A.ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.ELBETTE CENAB-I HAK BİZİ SEVMESE,SEVGİSİNİ KALBİMİZE KOYAR MI?İNŞAALLAH ALLAHIN SEVDİĞİ KULLARI OLURUZ EBEDİYYEN.A.E.O.

SELAMÜNALEYKÜM AMİN ABLACIM

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

AHSEN-I FIGAN yazdı:
BİSMAİLLAHİRRAHMANİRRAHİM.
SAOLSIN KARDEŞ...........!ŞAH-I BAHAEDDİN NAKŞİBENDİ'NİN MÜTHİŞ ZEKASI..........!
ALLAH ONDAN RAZI OLSUN CENNETTE EFENDİMİZ (ALEYHİSSALATÜ VESSELAM)'LA KOMŞU OLMAYI NASİP ETSİN.

B)B)B)

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

ararat yazdı:
SELAMUN ALEYKÜM ..ALALH RAZI OLSIUN HEPİNİZDEN
ÇOK GÜZEL PAYLAŞIMLARINIZ VAR ..HAKKINIZI HELAL EDİN ..VE SELAMUN ALEYKÜM

VE ALEYKÜMSELAM KARDEŞİM NE DMEK HAKKIM VARSA HELAL OLSUN.

tugba_m

Kayıtlı Kullanıcı

Allah(c.c) razı olsun kardeşim emeğine sağlık

evindar

Kayıtlı Kullanıcı
inşaALLAH devamını bekleriz.

selamünaleyküm

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt