Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kısmet (1 Kullanıcı)

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Kiminle evlenileceğin ezelde muayyen olup, hic bir surette değişmeyeceğini hatta, Eshab-ı Kiram’dan bir zatın Peygamberimize (s.a.v.) “Falan kadınla evlenmek istiyorum, dua buyurun” demesi uzerine: “Eğer sana, İsrafil, Mikail, Cebrail, ve Hamele-i Arş, (A.S.) dua etse, aralarında ben de bulunsam, gene sen ancak senin icin yazılan kadınla evlenirdin.” (Ramuz:357/9) diyerek bu hakikate işaret ettiğini biliyor muydunuz ?

_semra_

Kayıtlı Kullanıcı
Kiminle evlenileceğin ezelde muayyen olup, hic bir surette değişmeyeceğini hatta, Eshab-ı Kiram’dan bir zatın Peygamberimize (s.a.v.) “Falan kadınla evlenmek istiyorum, dua buyurun” demesi uzerine: “Eğer sana, İsrafil, Mikail, Cebrail, ve Hamele-i Arş, (A.S.) dua etse, aralarında ben de bulunsam, gene sen ancak senin icin yazılan kadınla evlenirdin.” (Ramuz:357/9) diyerek bu hakikate işaret ettiğini biliyor muydunuz ?

Konu cok degerlı gercekten umarım nasıplenmesı gerekenlerde okur:)Allah razı olsun

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
ben şu şu özelliklerde, iyi, namazını kılan bir eş istiyorum desek ama kısmetimizde namazını kılmayan biri varsa o kişi değişmez biz onunla evleniriz.sadece duamız ile inşAllah o namaz kılmaya başlar güzel davranışlar sergilemeye başlar.
Allah razı olsun ibra kardeşim.çok güzel .internette şurda burda eş aramak niye ise.zaten o kişi kısmetimizde varsa nerede olursa olsun bizi bulacak.

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Konu cok degerlı gercekten umarım nasıplenmesı gerekenlerde okur:)Allah razı olsun

inşaALLAH :)
Amin ecmain

ben şu şu özelliklerde, iyi, namazını kılan bir eş istiyorum desek ama kısmetimizde namazını kılmayan biri varsa o kişi değişmez biz onunla evleniriz.sadece duamız ile inşAllah o namaz kılmaya başlar güzel davranışlar sergilemeye başlar.
Allah razı olsun ibra kardeşim.çok güzel .internette şurda burda eş aramak niye ise.zaten o kişi kısmetimizde varsa nerede olursa olsun bizi bulacak.

bende öyle düşünmüştüm, inşaALLAH.
ALLAH Harama girmeden yuva kurmayı cümlemize nasip etsin.

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH Celle Celalühü razı olsun ibra...

? diyorum sadece (;

değişim

Kayıtlı Kullanıcı
Bu konu benim aklımı karıştırıyor ya. Gerçekten böyle mi acaba?

_YUSUF_

Yönetici
İmanın şartlarından bir taneside kadere inanmaktır.
Allah zülcelal her insana bir kader tayin etmiştir ve bunun akside mümkün değildir herşey yazılıdır, insanın eşide olmak üzere.
İnsan yaptığı dualarda kaderin içerisindedir.Yani sizin dua etmenizde etmemenizde kaderinizde yazılıdır.
İnsanın hayatında karşılaştığı herşey bir imtahan olduğu gibi eşlerde insan için bir imtahandır.
Olayı bu gözle bakmak, içerisine düşülebilecek problemleri daha olgun bir şekilde karşılamak demektir
Selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt