Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kirklar:::::::::::::::::::::: (2 Kullanıcı)

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKUM KARDEŞLERİM.
bu gün sizlerle kırklar ve erzurumlu ibrahim hakkı hikayesini paylaşmak istiyorum.
Erzurumlu ibrahim hakkı hazretleri büyük evliyalardan olup,erzurumda yaşamıştır.bu büyük ALLAH dostunun ikide oglu vardır.bunlardan büyügünün adı zakir,küçügünün adı ise şakirdir.
abrahim hakkı hazretleri şakiri oldukça güzel bir medrese egitimi vermiş,onu dini mübin üzre yetiştirmiştir.
zakir ise tam tersine başına buyruk büyümüş ve alkol içip mehnane köşelerinde sabahlarmış.oglunun bu haline çok üzülen ibrahim hakkı hazretleri sabır edip onun hakk yolunu bulması için dua edermiş.hatta belli günlerde zakirin kimseye borcu kalmasın diye gizlice meyhaneciyi dışarı çagırır,zakirin olan bütün borçlarını ödermiş.meyhaneci her ne kadar "efendim sizin oglunuz buralara gelmez içki içmez" desede ibrahim hakkı hazretleri oglunun birikmiş borcunu öder gidermiş.Şakir ise abisini bu haline çok kızar ve onu kınarmış.
İbrahim hakkı hazretleri büyük velilerden oldugu için o bölgeden kırkların geçecegini bilir,küçük oglu şakiride, bir kişi eksilen kırklara katmak için yetiştirirmiş.ve o gün gelip çatmış.şakiri alıp yüksekçe bir tepeye çıkmış.kırklar o gece o bölgeden bir kişi eksik olarak geçecekmiş.ibrahim hakkı kırkların geldigini görünce hadi oglum kendini boşluga at ve kırkıncı kişi sen olaraktan kırklara karış demiş.
bu arada babası ve kardeşini nereye gittigini merak eden zakirde gizlice o bölgeye gelmiş.olan biteni saklandıgı yerden seyretmeye başlamış.
ibrahim hakkı ogluna hadi atla desede,şakir bir türlü kendini boşluga atamamış.daha dogrusu korkmuş oldugundan cesaret edip kendini boşluga atamamış.babasının tüm ısrarlarına ragmen şakir bir türlü kendisine söyleneni yapamazmış.bu arada kırklarda artık tam onların oldugu bölgeye gelmiş hatta artı o bölgeden yavaş yavaş uzaklaşmaya başlamışlar.ibrahim hakkı buna çok üzülmüş,çünkü yıllarca şakiri çok iyi yetiştirmiş,en iyi şekilde dini konularda egitmiştir.fakat şimdi çok arzuladıgı şey olmamaktadır.
Bu arada tüm olup biteni seyreden zakir,saklandıgı yerden çıkıp hızla uçurumun kenerına dogru koşmaya başlar.koşarkende şu sözleri söyler.
-baba belki şakir uçamaz ama zakir uçar.
deyip kendini boşluga bırakmış.bir anda kanatlanıp kırklar evliyalarına karışmış.
bütün bu olup biteni ibretle izleyen baba, oglu şakire dönüp şu cümleleri söylemiştir.

"Harabat ehline hor bakma Şakir

"Defineye malik viraneler var" demiş.

evet kardeşlerim.hiç kimseyi hor görmemek lazım.RABBIMIN KİMİ NE YAPACAGI BELLİ OLMAZ.
ÇÜNKÜ CENNETTE ONUN,CEHENNEMDE ONUN........Selametle

pakizebölükbas

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm selam kasim abi cok anlamli bir paylasimdi.evet kimseyi hor görmemek lazim.bende var onda yok sanipta yanilgiya düsürmesin Rabbim.kimde ne kadar var onu ancak Rabbim bilir.Nesfimizden ve seytanin serrinden Allaha sigindim.

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
selamun Aleyküm Kasim Abi..

Rabbim Razi Olsun Senden Inşallah...

çok Güzel Anlamli Bir Paylaşimdi..

Rabbime Emanet Ol Dua Ile..

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm selam kasim abi cok anlamli bir paylasimdi.evet kimseyi hor görmemek lazim.bende var onda yok sanipta yanilgiya düsürmesin Rabbim.kimde ne kadar var onu ancak Rabbim bilir.Nesfimizden ve seytanin serrinden Allaha sigindim.

selamun aleykum pakize kardeşim.
kişiler hep en iyi kendisi ,en kötüsüde günahkarlar zanneder.ama kalbleri ancak ALLAHIM bilir.nice günahkar kişiler sonradan evliya mertebesine yükselmiş,nice kendini evliya zannedende imansız ölmüştür.en dogrusunu RABBİM BİLİR.
RABBİME EMANET OL KARDEŞİM.SELAMETLE.

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
selamun Aleyküm Kasim Abi..

Rabbim Razi Olsun Senden Inşallah...

çok Güzel Anlamli Bir Paylaşimdi..

Rabbime Emanet Ol Dua Ile..

ALEYKUM SELAM KARDEŞİM.
RABBIM sendende razı osun.eger güzellikleri hep beraber paylaşıp,biri birimize güzel bilgiler verebiliyorsak ne mutlu bize.
sende ALEMLERİN SAHİBİ OLAN RABBIMA EMANET OLUNUZ.SELAMETLE

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşlerim.
RABBIM sizden gani gani razı olsun.sizinde her daim arayıp soranınız eksik olmasın.sizler bana deger verdiniz ya, her yazdıgıma cevap verdiniz ya,ON SEKİZ BİN ALEMİN RABBİDE SİZE DEGER VERSİN.ALLAHIM SİZDEN HOŞNUT OLSUN. KALIN SELAMETLE.

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
esselamü aleyküm abim
Allah (c.c) razı olsun çok güzeldi selam ve dua ile selametle...

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
esselamü aleyküm abim
Allah (c.c) razı olsun çok güzeldi selam ve dua ile selametle...

aleyna ve aleykum selam kardeşim.
RABBIM sendende gani gani razı olsun.dostlugunu yine gösterdin.sanada RAHMANIN dostları dost olsun.sıkıntılı anlarında kıkları yanında hissedesin.selametle.:H

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Kasım Hadi kardeşim ALLAH razı olsun ne güzel bir hikayeydi. paylaşımınızdan Hasıl olan ecir ve savabı ALLAhHım sevaplarınıza eklesin, sevaplarınızı artırsın inşaallah...hayırlı günler...selametle...

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Kasım Hadi kardeşim ALLAH razı olsun ne güzel bir hikayeydi. paylaşımınızdan Hasıl olan ecir ve savabı ALLAhHım sevaplarınıza eklesin, sevaplarınızı artırsın inşaallah...hayırlı günler...selametle...

selamun aleykum benim gönlü güzel yüzü güzel kardeşim.
RABBIM sendene gani gani razı olsun.o güzel dualarına karşılık versin.
RABBİM senide kırklar yari yapsın.ALLAH dostlarıyla dost olasın.amin.selametle.

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum benim gönlü güzel yüzü güzel kardeşim.
RABBIM sendene gani gani razı olsun.o güzel dualarına karşılık versin.
RABBİM senide kırklar yari yapsın.ALLAH dostlarıyla dost olasın.amin.selametle.

Kasım Hadi abiciim yazdıklarınızı okurken İnanın bana içimden ALLAHa şükrettim. Şükrettimki sizlerle bu sohbetleri bana nasip etti. Eğer evde beraber kaldığım arkadaşlardan utanmasam ağlayacaktım...:A:A
selametle kalın aziz kardeşim...

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Kasım Hadi abiciim yazdıklarınızı okurken İnanın bana içimden ALLAHa şükrettim. Şükrettimki sizlerle bu sohbetleri bana nasip etti. Eğer evde beraber kaldığım arkadaşlardan utanmasam ağlayacaktım...:A:A
selametle kalın aziz kardeşim...

selamun aleykum kardeşim.
ALLAHA şükür ne büyük bir nimettir.şükründe inşallah ferahlık bulursun..ayrıca aglamak en büyük nimettirki,çünkü kalbin yumuşaklıgını gösterir.hele hele HAKK için akıtılan bir damla göz yaşının degerini bu dünyada kimse ölçemez.o yüzden çekinme,ALLAH de agla.
günahlarım çok af et ALLAHIM de agla.
unutmaki EFENDİMİZİN GÖZ YAŞLARI HİÇ KURUMADI.
aglayacaksanda kimseden çekinme.bak ben her yerde kalbim yumuşadımı başlarım aglama.RABBİME emanet ol kardeşim.selametle.

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm Kasım abim. Allah c.c. sizden razı olsun.
ibretlik bir kıssaydı..emeğinize, yüreğinize sağlık olsun inşaAllah.
"3 ler, 40'lar , 7'ler" diye bir ilahide geçiyor abi. ne olduğunu merak etmiştim.
3'ler ve 7'ler hakkında da bir bilginiz var mı acaba?
Rabbimize c.c. emanet olun ..selam ve baki dua ile..

Ahmet&Gizem

Kayıtlı Kullanıcı
S.A.EMEĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM.RABBİİM HEPİMİZİ MUHAFAZA BUYURSUN MALESEF BAZEN NEFSİMİZE UYUP ŞAKİR GİBİ OLUYORUZ.SELAM VE DUA İLE.....

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
S.A.EMEĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM.RABBİİM HEPİMİZİ MUHAFAZA BUYURSUN MALESEF BAZEN NEFSİMİZE UYUP ŞAKİR GİBİ OLUYORUZ.SELAM VE DUA İLE.....

aleyküm selam
RABBİM sendende razı olsun.duanada cani gönülden AMİN diyorum.her ne kadar şakir gibi olsakta RABBİM sonumuzu ZAKİR gibi yapsın selametle

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm Kasım abim. Allah c.c. sizden razı olsun.
ibretlik bir kıssaydı..emeğinize, yüreğinize sağlık olsun inşaAllah.
"3 ler, 40'lar , 7'ler" diye bir ilahide geçiyor abi. ne olduğunu merak etmiştim.
3'ler ve 7'ler hakkında da bir bilginiz var mı acaba?
Rabbimize c.c. emanet olun ..selam ve baki dua ile..

aleykum selam kardeşim.
RABBİM senden razı olsun.gönlüne vede gözüne saglık.begendigine sevindim.soruna gelince,sana şöyle anlatatım.daha sonra bu konular ile ilgili bir frum açarım orada geniş olarak izah etmeye çalışırım.
ama kısaca,ALLAH dostlarıher yerde onun izni ile hazır beklerler.bahsttigimiz 3ler 7ler 40 larda onlardandır.ve bunlar hiç eksilmezler.
şimdilik bunla idere et en kısa zamanda RABBİMİN izni ile bu konuyla ilgili bir forum açmayı düşünüyom.ALLAHIMA EMANET OL.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kasım abi rabbim razı olsun çok güzel bir paylaşımdı
rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kasım abi rabbim razı olsun çok güzel bir paylaşımdı
rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

ALEYKUM SELAM KARDEŞİM.
RABBİM razı olsun. inşallah sende en azından o kırk kişiden birine rastlarsında onun hayır ve duasını alırsın.aaslında onların kırkıda bir,biride kırk.selametle.B)B)B)

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
aleykum selam kardeşim.
RABBİM senden razı olsun.gönlüne vede gözüne saglık.begendigine sevindim.soruna gelince,sana şöyle anlatatım.daha sonra bu konular ile ilgili bir frum açarım orada geniş olarak izah etmeye çalışırım.
ama kısaca,ALLAH dostlarıher yerde onun izni ile hazır beklerler.bahsttigimiz 3ler 7ler 40 larda onlardandır.ve bunlar hiç eksilmezler.
şimdilik bunla idere et en kısa zamanda RABBİMİN izni ile bu konuyla ilgili bir forum açmayı düşünüyom.ALLAHIMA EMANET OL.

selamun aleyküm değerli kasım abim, Allah c.c. razı olsun. Allah dostlarını kastettiğini anlamıştım abi.
40 ların olduğu gibi, ileride diğerlerinin de kıssalarını paylaşırsanız çok sevinirim..
Mevla Teala sevabınızı yazsın inşaAllah..Rabbul alemine emanet olun..selam ve baki dua ile

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm değerli kasım abim, Allah c.c. razı olsun. Allah dostlarını kastettiğini anlamıştım abi.
40 ların olduğu gibi, ileride diğerlerinin de kıssalarını paylaşırsanız çok sevinirim..
Mevla Teala sevabınızı yazsın inşaAllah..Rabbul alemine emanet olun..selam ve baki dua ile

aleykum selam kardeşim.
bahsettigin konuyu bir gün inşallah elimden geldigince sizlerle paylaşmaya çalışırım.
tabiiki ben bunları kendimden yazamam.benim ne o kadar bilgim nede bende onları görecek O göz var.ben bilgisi olandan alır size satarım.YANİ SİZLERLE PAYLAŞIRIM.RABBİME EMANET OL NUR YÜZLÜ KARDEŞİM.:H:H

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt