Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KIRÇİÇEĞİN’den “Ben bir Peygamber Çiçeğim” (1 Kullanıcı)

ayzeff

Kayıtlı Kullanıcı
KIRÇİÇEĞİNDEN
Kara kışta aheste aheste yağan kar taneleri bir beyaz gelinlik giydirdi yeryüzüne. Rengarenk görüntümüz sonbaharın sararan yüzüne fazla dayanamadı.Renklerimiz matlaştı, yapraklarımız mecalsiz mecalsiz düşüverdi yerlere.

Halbuki ne umutlarla toprağı yarıp kendimizi gösterdik.Karanlıklardan çıkarak semaların aydınlık yüzüne tebessüm ettik bir çocuk gibi. Yavaş yavaş büyüdük.Bozkır mevsimi ta ciğerlerimize kadar işlemiz bizim.

Her öğleden sonra tek ümidimiz, tek arzumuz ve tek özlemimiz vardır. Bir dua süzülür yapraklarımızın arasından;göklere doğru açarız ellerimizi. peygamber çiçeği KIRÇİÇEĞİNden Ben bir Peygamber ÇiçeğimBir damla sevgidir aslında bizim istediğimiz.Çünkü sevgi olmadan biz nasıl yeşeririz?Yakarışımıza cevap olarak nazlı nazlı damlalar iner göklerden.Siz o yağmurlara kırkikindi yağmurları dersiniz;bizse cansuyu.Canımıza can katan,bizi rengarenk renklerle boyayan yaratıcımızın bize bir rahmet hediyesidir onlar.Yağmurlarla arkadaş bir rüzgar okşar tomurcuklarımızı serin elleriyle.

Bazen pervasızca eser bazen tatlı tatlı nağmelerle bizi sesler…
Güneş bulutla kavgalıdır;bir küser, bir barışır. Bir doğar ışık saçar sıcacık yüreğiyle ısıtır; bir batar gökleri kızıl renge boyayarak…
peygamber çiçeği güzel KIRÇİÇEĞİNden Ben bir Peygamber ÇiçeğimGökkuşağından ödünç alırız tüm renkleri kış mevsimi gelene kadar… Kimimiz sarı, kimimiz kırmızı, kimimiz mavi…Kimimiz papatya, kimimiz gelincik, kimimiz peygamber çiçeği…
Sizin dilinizde söylediğiniz, kalbinizden geçirdiğiniz isteklerle beraber duyarız biz her dileği…
Ben küçük bir kırçiçeği… Ben bir PEYGAMBER ÇİÇEĞİ
KAYNAK VE DİĞER YAZILAR İÇİN TIKLAYINIZ.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt