Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kimsenin Görmedigi Yer (1 Kullanıcı)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı
Kimsenin Görmedigi Yer

Eski zamanda bir hoca, talebelerinden birini, çalışkanlığından, zeka ve anlayışından dolayı diğerlerinden daha çok seviyor ve takdir ediyordu Hocanın bu sevgi ve takdiri diğer öğrenciler tarafından biliniyor ve için için kıskanılıyordu "Hoca neden yalnız bu arkadaşa ilgi ve yakınlık gösteriyor, aramızdaki tek zeki ve çalışkan o mu?" şeklinde laflar ediyorlardı Hoca da onların bu tür düşüncelerinin farkındaydı Hoca efendi bir gün derse gelirken yanında öğrencilerinin sayısınca kuş getirdi Her öğrenciye bunlardan bir tane vererek, "Haydi yavrularım, bu kuşları hiç kimsenin görmediği bir yerde kesin getirin, ama dikkat edin hiç kimse görmesin haa!" dedi Bunun üzerine talebeler sağa sola dağıldılar Bir müddet sonra da kuşları kesip kanlarını akıta akıta dönmeye başladılar Kimileri övünüyordu: "Ben falan yerde kestim, hiç kimse görmedi" gibi Hoca da böyle övünenlere bir "aferin" çekiyordu Biraz sonra bütün öğrenciler kuşları kesmiş olarak döndüler En sonra Hocanın sevdiği öğrenci geldi, üstelik kuşu da kesmemişti Hoca sordu:

- Oğlum, kuşu niçin kesmedin, bak arkadaşlarının hepsi kestiler, yoksa kimsenin göremeyeceği biryer bulamadın mı?

- Evet hocam, insanların göremeyeceği yer ben de bulabilirdim, ama Allah'ın görmeyeceği yer bulamadım O nedenle kuşu kesmeden döndüm

Bu cevap diğer öğrencilerin akıllarını başlarına getirdi Yaptıkları dikkatsizliği anladılar Hepsi biliyordu Allah'ın göremeyeceği yer olmadığını, ama önemli olan onu düşünebilmekti Bundan sonra arkadaşlarının farkını anlayıp hocalarının ona ilgisine hak verdiler

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Kimsenin Görmedigi Yer

BU HİKAYEYİ TAM 5 YIL ÖNCE CAMİDEKİ HOCAMDAN DİNLEMİŞTİM ALLAH RAZI OLSUN PAYLAŞTIĞIN İÇİN

ruzgar_17

Kayıtlı Kullanıcı

YA ALLAH BU SITEYI HAZIRLAYANLARDAN SONSUZ RAZI OLUR INS. DUALARDA BERABER OLMAK DILEGIYLE

nihayet

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun çok güzel bir hikayeydi.

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

gerçekten çok güzel hikaye allah razı olsun allaha emanet olun

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

cok tesekkur ediyorum kardesim iste gercekten bizleri yikan da bizim su dikkatsizligimiz...Allah bizleri her zaman ve her seye karsi dikkatli etsin insallah,,,amin.B)B)B)B)B)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

cümlemizden razı olsun gerçekten yaşanılan güzel bi hikaye Her murşidin boyle talebeleri vardır hiç şüpesiz ve kıskançlık ve çekememezlik dervişler içindede var ne yazık ki ne olurdu ki haset etmeden bizden onun gibi efendimize sevdirsek kendimizi deseler ama insan hataya meyilli oluyor günümüzdede ogle bazen yanı başımızda ki iş ark. bazen okulda sınıf ark. bazen ise annemizden kardeşimizi kıskanırız onu benden daha çok seviyor benden daha çalışkan benden daha iyi çalışıyor deriz ama kendimizde suçu bulmayız bunun yerine onu alaşağı etmek ister yada gözden düşürmek isteriz bu da tabi şeytanın istedigidir ve o anda belki imtahnı kaybediyoruzda farkında olmuyoruz... Sevgilerimle Rabbim Bizlere imtahan sırrına ermeyi ve imtahanı İmam ı azamlar gibi Hz. Hamzalar Gibi Çift Kanatlı Caferler gibi Amr bin Yasirler gibi Fatihler Kanuniler gibi anlamayı ve Dünya denen bu Mümin Zindanından Anlının akıyla Rabbimize Yüzü Ak uzulları Nur ile Kapılı olarak gidenlerden eylesin Rabbim Davası ugruna can verenlerden ve Şuanda bile dünyanın Dört bir yanında Cihad eden kardeşlerme yar ve yardımcı olsun... Bu Aciz Kulu duanızdan eksik etmeyin sevgili kardeşlerim... B)B)B)

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

cok guzel soyledin kardesim seni onayliyor ve destekliyorum,ayrica soylediklerine katiliyorum....Allah biz muslumanlari zalimlerden hifz eylesin insallah,nefsimizde seytanin amellerinden korusun insallah........

HEVES

Kayıtlı Kullanıcı

B)ALLAH SENDEN RAZI OLSUN KARDEŞİM...ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN.....YÜCE RABBİM KALBİNDE OLUPTA DİLE GETİREMEDİĞİN DİLEKLERİNİ KABUL EYLESİN......

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

ahhh heves kardeş ne istekler, ne Sözler var dilden içeri... Söylemmez herkeze edepten içeri...

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

çok dertlisin galiba siyahgülsevdalısı kardeşim allah sana yardımcı olsun inş. allah gönlüne versin inş. allah bütün dileklerini kabul etsin inş.
allaha emanet ol inş.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

EMEGİNİZE SAGLIK.B)S.AB)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

EFENDİMİZ S.A.V BUYURUYOR Kİ KARDEŞLERİM... ALLAH VE RESÜLÜNÜ SEVEN BELA VE MUSİDETE SAVAŞTA DÜŞMANINIZI KILIÇ KALKANLA BEKLEDİGİNİZ GİBİ BEKLEYİN BUYURUYOR... BU NEDENLE BEN DERTLİ OLMAYAYIMDA KİM OLSUN...

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

dok icindekileri kardesim,dok te rahatlan,bir yerde sevinclerine ortak olalim,dusmanlarini Allah hevale edelim....

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

Derdim var Benden içeri
Derdim Ummandan Aşırı
Kimse Anlamaz ki ben bende saklı
Yarimdir Derdim Yarim Kalpten içeri

Aşk Bilir Benim Derdim
Muhabbette Sırra Erdim
Göz yaşımı Kalbime Döktüm
Sırrım Kalbimde Saklı

Aşık Mustafa Söyler sözü
Gayrı anlayana bildir Sözü
Bu dünya boş ummandan içeri
Girmek lazım Dertten içeri

şimdi döktüm içimi bu dizelerimle şimdi aklıma geldi artık anlarsanız ne güzel anlamazsanız derdime deva Yarimdir... Yarim kalbimdedir...

ne diyor Aşık

Gayrı dayanamam ben bu hasrete
ya benide götür ya sende gitme
ateş i aşkınla yakma çıramı
ya benide götür ya sende gitme...

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim eline sağlık allah razı olsun inş.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt