Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kimse yok mu ??? (1 Kullanıcı)

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
Köyün çobanlığını üstlenen maho, aldığı bilgiler ışığında dünya yaşamını sürdüren bir kul.
Her sabah olduğu gibi yine erken saatte uyanır, kendisini beklemekte olan köyün sürüsünün başında onları otlatmak için yola çıkar. O gün değişiklik olsun diye her zaman gittiği yerden farklı bir mevkii de koyunları otlatmak için gidiş yolunu değiştirir.
Daha önce hiç geçmediği bir yere gelir, biraz sarp ve tehlikeli olduğunu görür, aklından buradan geçerken dikkat etmek lazım Allah muhafaza insanın ayağı bir kaysa buradan kurtulması mümkün değil diyerek geçirir.

Dikkat içinde önde kendisi arkada sürüsü yürürken, tam orta yere geldiğinde ayağı kayar ve başlar uçurumdan aşağıya düşmeye.

Tam yarı yola vardığında bir dal görünür, hemen can havli ile dala tutunur.

Korku içinde başlar bağırmaya kispe yok mi? Defalarca bağırmasına rağmen ses veren imdadına yetişen yok.

Öğle vakti olur bizim maho hala yardım isteme de, kispe yok miii?

İkindi vakti olur maho hala bağırma da, kispe yok miii?

Akşam vakti olur maho’nun ellerinde derman kalmamış, nerdeyse düştü düşecek, kulağına bir ses gelir maho Ben senin Rabbinim şimdiye kadar ne günah işledi isen hepsini affettim, cennetimde yerini hazırladım tuttuğun dalı bırak bana gel seni bekliyorum diye bir ses duyar.

Bizim maho düşünceli biraz buruk bir ses ile başka kispe yokmiii?

Evet sevgili gönül dostları başka kimse yok.

Sığınılacak olan sadece CENAB-I ALLAH

ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN
Alintidir..

merve yavuz

Kayıtlı Kullanıcı
Evet Allah'tan başka sığınacak kımsemız yok Allah razı olsun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt