Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kimse için bu kişi günahkar, Allah bu kişiyi affetmez demeyelim (1 Kullanıcı)

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
Ravi: Cündeb
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Bir adam: "Vallahi Allah falancayı mağfiret etmiyecek!" diye kesip attı. Allah Teala Hazretleri de: "Falancaya mağfiret etmiyeceğim hususunda yemin eden de kim? Ben ona mağfiret ettim, senin amelini de iptal ettim!" buyurdu."

Kaynak: Müslim, Birr 137, (2621)

Ravi: Ebu Hüreyre
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Beni İsrail'de birbirine zıd maksad güden iki kişi vardı: Biri günahkardı diğeri de ibadette gayret gösteriyordu. Abid olan diğerine günah işlerken rastlardı da: "Vazgeç!" derdi. Bir gün, yine onu günah üzerinde yakaladı. Yine, "vazgeç" dedi. Öbürü: "Beni Allah'la başbaşa bırak. Sen benim başıma müfettiş misin?" dedi. Öbürü: "Vallahi Allah seni mağfiret etmez. Veya: "Allah seni cennetine koymaz!" dedi. Bunun üzerine Allah ikisininde ruhlarını kabzetti. Bunlar Rabbülaleminin huzurunda bir araya geldiler. Allah Teala Hazretleri ibadette gayret edene: "Sen benim elimdekine kadir misin?" dedi. Günahkara da dönerek: "Git, rahmetimle cennete gir!" buyurdu. Diğeri için de: "Bunu ateşe götürün" emretti. Ebu Hüreyre (ra) der ki: "(Adamcağız Allah'ın gadabına dokunan münasebetsiz) bir kelime konuştu, bu kelime dünyasını da, ahiretini de heba etti."

Kaynak: Ebu Davud, Edeb 51, (4901)

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleyküm paylaşım için teşekkürler
Rabbim bizleri bu hataya düşmekten korusun İnşallah
Allaha emanet olun selam ve dua ile

eee87

Kayıtlı Kullanıcı
zaten biz toplumca severiz.kesin bu kişi cennetlik ya da yatacak yerin yok.kimsin sen hiç kimse.ALLAH KARAR VERİR.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeş

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt