Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kim demiş Nazım Hikmet vatan şairidir diye, O BİR VATAN HAİNİYDİ! (1 Kullanıcı)

kaniirfan

Kayıtlı Kullanıcı

Bazı kesimler Nazım Hikmet için ‘sürgündeki şair’ , ‘vatan şairi ‘ derken ,gerçekler söylemleri bir bir yalanlıyor.Nazımın yaptıgı işler ve söylediği sözler,onun vatan şairi değil tam anlamıyla VATAN HAİNİ ve ATAİST oldugunu gösteriyor.

Ölümünün 46. yılında bile kartel gazeteleri ve benzeri yayın organları tarafından kendisinden övgüyle bahsedilen ve vatan şairi olarak anılan NAZIM HİKMET ‘’BENİ YARATAN STARLİN’DİR ,GÖZLERİMİN IŞIĞINI STALİNE BORÇLUYUM.O BENİ YARATTI,O BENİ YAŞATIYOR’’ şeklinde Stalin’e olan hayranlığını belirtirken adeta dine olan kindarlığını ve ateistliğini gözler önüne seriyor.

Türk varlığı aleyhine gayret gösteren bir casus,halk vicdanında ebediyen hiçliğe ve lanetlenmişliğe mahkum edilmiş bir halk düşmanı olan Nazım Hikmet ‘’BEN SOVYETLER BİRLİĞİ ÇOCUĞUYUM’’ diyerek ,hangi vatanın şairi olduğunu kendi ağzından söylüyor.

‘’O KADAR BAHTİYARIM Kİ ! BEN BÜTÜN HAYATIMI,İDEALİMİ,AŞKIMI BU MUAZZAM ŞEHRE BORÇLUYUM.BEN SOVYETLER BİRLİĞİNİN ÇOCUĞUYUM’’ diyen Nazım Hikmet ,Stalinin kendisi için çok önemli olduğunu belirtmiş.Türk halkının katil olacağını söylemekten çekinmemiştir.’’BUGÜN MEMLEKETİMİN HALKI AMERİKAN EMPERYALİSTLERİNİN ELİNDE ESİRDİR.TÜRK HALKI AMERİKAN ÜNİFORMASI GİYDİRİLEREK KORE’YE KATİL OLMAYA GÖNDERİLMEKTEDİR.STALİN BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR.GÖZÜMÜN IŞIĞI FİKİRLERİMİN KAYNAĞIDIR’’

Lenin 6 yıl içinde 815 bini köylü olmak üzere yaklaşık 2 milyon kişiyi katletmiştir.Nazım Hikmet bu gerçeği bile bile Türkiyeyi Moskovaya uydu kominist bir devlet haline getirmek için mücadele etmişti.Nazım ,statiln için ‘’BENİ O YARATTI’’ diyecek kadar Ataist bir insandı.425 bin Türkü yük vagonlarında haftalarca aç,susuz,tuvaletsiz,havasız bırakarak yerlerinden ederken,Nazım,Stalin öldüğü akşam Budapeşte radyosundan Staline şiirler,ağıtlar okumuştu..Damarında bir gram Türk kanı taşımayan Nazım Hikmet ,Stalinin katlettiği milyonlarca Türk için bir nebze üzülmemişti.

Laikçi kesim Nazım Hikmeti vatan şairi olarak göstermeye çalışıp,memleket hasretiyle öldüğünü söylerken.bu sözleri,kolladıkları adam Nazım Hikmet kendi cümleleriyle yalanlıyor.1951 de Moskova radyosu, havaalanında Nazım ın BENİ YARATAN STARLİNDİR.GÖZLERİMİN IŞIĞINI STARLİNE BORÇLUYUMHER ŞEYİMİ ONA BORÇLUYUM.O BENİ YAŞATIYOR’’ sözlerini dinleyicilerine yansıtmıştır.Haber bültenin de Nazımın BUNDAN SONRA STALİNİN BAYRAĞI ALTINDA VAZİFE GÖRECEĞİM demesine rağmen ülkemizde bir takım medya grupları onu hala Türkiye sevdalısı bir insan gibi göstermeye çalışıyor.

Bugün sıkı NAZIMCI kesilen çevreler ,daha önce ‘’TÜKÜRÜN KIZIL ŞAİRE ,KATİLE’’ diyerek kampanya başlatmışlardı.Tükürülsün diye resmini bastırmışlardı.12 temmuz 1951 tarihli cumhuriyet gazetesinde ,Nazım Hikmetin ,Moskovada Sovyet muharriler Birliği Umimi Katibi Fadeyev ile kol kola çekilmiş fotoğrafını basan cumhuriyet gazetesi haberinde şöyle yazmıştı:: SOVYETLER NAZIM HİKMETİN MOSKOVADA ALDIRDIKLARI BOY BOY,ŞEKİL ŞEKİL RESİMLERİNİ BÜTÜN DÜNYA BASININA DAĞITMAYA BAŞLAMIŞTIR.YUKARIDA GÖRMÜŞ OLDUGUNUZ RESİM BUNLARDAN BİRİDİR.BU FOTOĞRAFI SÜTUNLARIMIZA GEÇİRİRKEN ,ŞAİR EŞREFİN TAVSİYESİ AKLIMIZA GELİYOR.BU TAVSİYE ‘’RESMİNİ TEKSİR ETTİRİP DAĞITKİ MİLLETİMİZ DOYA DOYA TÜKÜRSÜN’’MEALİNDEDİR.BİZDE YUKARIDAKİ RESMİ ,NAZIMIN HESABINA AYNI GAYE İÇİN BASMIŞ BULUNUYORUZ. Diye seslenmişti

üsame karakış

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt